medyk jasło

Forum o Jasielskich szkołach
Anuskaaa18
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: 27 maja 2009, 19:39
Lokalizacja: Trzeci wymiar

Re: medyk jasło

Post autor: Anuskaaa18 »

Na stronie internetowej Medyka znajdziesz dużo informacji:
http://www.mspjaslo.pl/technik-masazysta
Zawód masażysty możesz też zdobyć w Żaku, tam jest coś takiego jak biomasażysta ze specjalnością w fizjoterapii lub w masażu leczniczym.
Nauka tam trwa 1 rok, w systemie zaocznym, no i niestety w przeciwieństwie do Medyka jest płatna..
Awatar użytkownika
black_coffee
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 28
Rejestracja: 9 września 2010, 16:13
Lokalizacja: Polska:)

Re: medyk jasło

Post autor: black_coffee »

Piszecie, że opiekunce do dziecka niepotrzebne są uprawnienia, to bzdura :)
Jeżeli chodzi o taką "domową", którą wynajmujesz, bo musisz chodzić do pracy, to fakt nie musisz mieć wykształcenia. Ale w większych miastach, są już takie firmy, które mają wyspecjalizowane opiekunki do dziecka, po studiach. Dzwonisz do takiej firmy, mówisz, że jedziesz na zakupy, potrzebujesz opiekunki na 5 godzin. Taka przyjeżdża i zajmuje się Twoim dzieckiem, przynajmniej masz pewność, że wie jak się zająć dzieckiem, wie jak udzielić pierwszej pomocy itd.

Po szkole opiekunki do dziecka można też pracować w przedszkolach takich jak powstało niedawno w Jaśle, gdzie przyjmują dzieci od 6 miesiąca życia. I tak samo, można zostawić dziecko np na cały weekend pod opieką wyspecjalizowanej opiekunki.

W Jaśle jeszcze nie ma takich firm, jest jedynie to przedszkole, ale nie piszcie, że do opiekowania się dziećmi nie trzeba szkoły, bo jak najbardziej trzeba, w innych, większych miastach, już nawet w Rzeszowie, po takiej szkole można naprawdę dobrze zarobić.

Gdzieś w jakimś temacie ktoś pytał w co zainwestować w Jaśle, czego potrzeba. Myślę, że na początek firma z 5-10 opiekunkami na próbę bardzo by się sprawdziła w Jaśle. Bardzo często ludzie np. idą na wesele i nie mają z kim zostawić dzieci... Często matki są zmuszone do siedzenia w domu, nie mogą wyjść do kosmetyczki, na kawę z koleżankami, na zakupy, bo mąż pracuje a dziecko nie ma z kim zostać, moi znajomi z większego miasta np. gdy robią imieniny i jak to na imieninach spożywa się alkohol. Wtedy wynajmują wyspecjalizowaną opiekunkę na dobę aby opiekowała się dzieckiem. I dziecko jest bezpieczne i rodzice zadowoleni :)

Także zachęcam do uczenia się w tym kierunku, bo nieprawdą jest, że to nie daje żadnych perspektyw :)
edunia
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 1 marca 2010, 23:20

Re: medyk jasło

Post autor: edunia »

Szkoła z bardzo dobrą kadrą nauczycielską i wysokim jak na Jasło poziomem. Skończyłam tam pielęgniarstwo, a liczba godzin nauki i praktyk pozwoliła mi później zrobić licencjat zaocznie w rok a nie 3 lata. Więc duży plus. Co do "normalnego" trybu studiowania na uczelniach w dużych miastach nie każdy może sobie pozwolić, bo całkiem po prostu nie wszystkich rodziców stać. To co nauczyłam się w Medyku służy mi cały czas, a chodzi mi tu o samodyscyplinę, a tą cechę ma bardzo mało ludzi. Teraz jestem mgr psychopedagogiki i dalej się kształcę bo jest mi to potrzebne do przyszłej pracy jako kurator sądowy. Jeżeli chodzi o kwestie finansowe to nauka naprawdę się opłaca i zwraca z nawiązką, trzeba tylko chcieć. :)
Awatar użytkownika
Jagoda Fioletowa
VIP
VIP
Posty: 635
Rejestracja: 10 lutego 2009, 13:06
Lokalizacja: RJS/RZE

Re: medyk jasło

Post autor: Jagoda Fioletowa »

Na temat Medyka również mogę się wypowiedzieć, bo skończyłam tam rok temu technika masażystę. Bardzo gorąco polecam tą szkołę! Naprawdę można się solidnie nauczyć zawodu, jest dużo zajęć praktycznych, które są bardzo ważne. Kadra nauczycielska jest przyjazna i kompetentna. Potrafi zainteresować przedmiotem :) Ktoś wyżej napisał, że do Medyka idą osoby bez ambicji... :wstyd: Aż mi gula skoczyła jak to przeczytałam! :cenzura: Podam swój przykład. Zdałam dobrze maturę i z dostaniem się na studia nie miałabym żadnych problemów a jednak złożyłam podanie tylko na masaż do Medyka. Od zawsze chciałam kształcić się w tym kierunku a ta szkoła jest idealna! Żadne kursy nie nauczą masażu! Nauczą tylko technik, co w którą stronę masować... Szczęśliwie zdałam egzamin zawodowy (który nie jest taki prosty-trochę trzeba się napocić ), pracuję w swoim zawodzie i jestem na 2 roku fizjoterapii zaocznej (co by poszerzyć horyzonty i mieć już to "wyższe"). Więc jak najbardziej ambicji mi nie brak :]
I wracając do mojego studiowania to było mi bardzo miło, kiedy nauczycielka od masażu dowiedziawszy się, że skończyłam szkołę w Jaśle powiedziała, że mamy wysoki poziom nauczania. Z resztą Medyk może pochwalić się wysoką zdawalnością jeśli chodzi o egzaminy praktyczne.
Jeśli chodzi o mnie to polecam jak najbardziej tą szkołę! Jeśli ktoś chcę się nauczyć zawodu to gorąco polecam!
2razy5skis
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 238
Rejestracja: 23 lipca 2009, 17:00

Re: medyk jasło

Post autor: 2razy5skis »

Jagoda Fioletowa pisze:Na temat Medyka również mogę się wypowiedzieć, bo skończyłam tam rok temu technika masażystę. Bardzo gorąco polecam tą szkołę! Naprawdę można się solidnie nauczyć zawodu, jest dużo zajęć praktycznych, które są bardzo ważne. Kadra nauczycielska jest przyjazna i kompetentna. Potrafi zainteresować przedmiotem :) Ktoś wyżej napisał, że do Medyka idą osoby bez ambicji... :wstyd: Aż mi gula skoczyła jak to przeczytałam! :cenzura: Podam swój przykład. Zdałam dobrze maturę i z dostaniem się na studia nie miałabym żadnych problemów a jednak złożyłam podanie tylko na masaż do Medyka. Od zawsze chciałam kształcić się w tym kierunku a ta szkoła jest idealna! Żadne kursy nie nauczą masażu! Nauczą tylko technik, co w którą stronę masować... Szczęśliwie zdałam egzamin zawodowy (który nie jest taki prosty-trochę trzeba się napocić ), pracuję w swoim zawodzie i jestem na 2 roku fizjoterapii zaocznej (co by poszerzyć horyzonty i mieć już to "wyższe"). Więc jak najbardziej ambicji mi nie brak :]
I wracając do mojego studiowania to było mi bardzo miło, kiedy nauczycielka od masażu dowiedziawszy się, że skończyłam szkołę w Jaśle powiedziała, że mamy wysoki poziom nauczania. Z resztą Medyk może pochwalić się wysoką zdawalnością jeśli chodzi o egzaminy praktyczne.
Jeśli chodzi o mnie to polecam jak najbardziej tą szkołę! Jeśli ktoś chcę się nauczyć zawodu to gorąco polecam!
Zgadzam się w 100% . Ja kończę w tym roku masażystę. Pozdrawiam :)
EdYtKa
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 29 października 2006, 11:43
Lokalizacja: Jasło

Re: medyk jasło

Post autor: EdYtKa »

A czy zaoczne studia w Medyku są również darmowe? Jeśli nie, to ile kosztuje jeden semestr? Jeszcze jedno pytanie, w jakich godzinach odbywają się zajęcia na zaocznych-interesuje mnie Technik Masażysta?
Z góry dzięki za odp;)
Awatar użytkownika
Jagoda Fioletowa
VIP
VIP
Posty: 635
Rejestracja: 10 lutego 2009, 13:06
Lokalizacja: RJS/RZE

Re: medyk jasło

Post autor: Jagoda Fioletowa »

EdYtKa pisze:A czy zaoczne studia w Medyku są również darmowe? Jeśli nie, to ile kosztuje jeden semestr? Jeszcze jedno pytanie, w jakich godzinach odbywają się zajęcia na zaocznych-interesuje mnie Technik Masażysta?
Z góry dzięki za odp;)

Tak, zaoczne studia są darmowe i z tego co wiem to zajęcia odbywają się tylko w piątki po południu i soboty. Ale niestety do wyboru są tylko 4 kierunki w systemie zaocznym: asystent osoby niepełnosprawnej, opiekun medyczny, opiekun w domu pomocy społecznej i opiekunka środowiskowa. Wszystkie pozostałe są dzienne.
zanetawol36
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 27 września 2010, 21:51

Re: Jasło medyk - farmacja

Post autor: zanetawol36 »

no wlasnie chcialabym sie wybrac do tej szkoly na farmacje. ale nie ejstem pewna jak pozniej bedize z praca .
chetnie wyslucham kto i co mysli o tym kierunku czy latwo znalesc rpace co ewentualnie po tym zrobic... itd
zanetawol36
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 27 września 2010, 21:51

Re: medyk jasło

Post autor: zanetawol36 »

hej czytam wasze posty i zastanawiam sie nad szkola w jasle technik farmacji ale nie weim jak pozniej bedzie z praca czy jest ktos kto po tym kierunku znalazl prace albo czy mzoe znacie kogo takiego? :)
2razy5skis
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 238
Rejestracja: 23 lipca 2009, 17:00

Re: medyk jasło

Post autor: 2razy5skis »

zanetawol36 pisze:hej czytam wasze posty i zastanawiam sie nad szkola w jasle technik farmacji ale nie weim jak pozniej bedzie z praca czy jest ktos kto po tym kierunku znalazl prace albo czy mzoe znacie kogo takiego? :)


Tak ,również bardzo dobry kierunek .Koleżanka skończyła w tamtym roku i pracuje w aptece.
2razy5skis
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 238
Rejestracja: 23 lipca 2009, 17:00

Re: Jasło medyk - farmacja

Post autor: 2razy5skis »

zanetawol36 pisze:no wlasnie chcialabym sie wybrac do tej szkoly na farmacje. ale nie ejstem pewna jak pozniej bedize z praca .
chetnie wyslucham kto i co mysli o tym kierunku czy latwo znalesc rpace co ewentualnie po tym zrobic... itd

Łatwo znaleść ,z tego co się orientuję ,bo apteki co chwila to nowe otwierają :)
zanetawol36
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 27 września 2010, 21:51

Re: Jasło medyk - farmacja

Post autor: zanetawol36 »

Łatwo znaleść ,z tego co się orientuję ,bo apteki co chwila to nowe otwierają :)[/quote]

no wlasnie otwieraja ale czy nie wola wziac do pracy tych z wyzszym wyksztalceniem..
mysle nad tym i nie weim jak moglabym sie doksztalcic po tej szkole ewentualnie.
zanetawol36
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 27 września 2010, 21:51

Re: medyk jasło

Post autor: zanetawol36 »

aha no i robi cos poza tym?
jakies kursy doksztalcajace czy moze zaocznie?
2razy5skis
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 238
Rejestracja: 23 lipca 2009, 17:00

Re: Jasło medyk - farmacja

Post autor: 2razy5skis »

zanetawol36 pisze:Łatwo znaleść ,z tego co się orientuję ,bo apteki co chwila to nowe otwierają :)
no wlasnie otwieraja ale czy nie wola wziac do pracy tych z wyzszym wyksztalceniem..
mysle nad tym i nie weim jak moglabym sie doksztalcic po tej szkole ewentualnie.[/quote]

Z tego co wiem to jeden mgr farmacji ma być jako taki jakby szef w aptece ,a reszte biorą bezpośrednio po szkole.
2razy5skis
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 238
Rejestracja: 23 lipca 2009, 17:00

Re: medyk jasło

Post autor: 2razy5skis »

zanetawol36 pisze:aha no i robi cos poza tym?
jakies kursy doksztalcajace czy moze zaocznie?
W większości nic nie robią tylko po prostu pracują w aptekach.
ODPOWIEDZ