Mundurki w szkole.

Forum o Jasielskich szkołach
Awatar użytkownika
wuju
VIP
VIP
Posty: 620
Rejestracja: 22 czerwca 2006, 03:54
Lokalizacja: Jasło, Lublin

Mundurki w szkole.

Post autor: wuju »

Nadejszla wiekopomna chwila i kolejny pomysl Romana G. Back to the past, czyli mundurki wloz!
Co sadzicie o tym pomysle?
W Anglii i Irlandii mundurki w szkole sa normalne, wiec argumenty, ze wracamy do socjalizmu sa bezpodstawne.
Czy to ograniczanie uczniow czy tez proba ich psychiczno-fizycznego zrownania (wszyscy w tym samym stroju).
Oczekuje burzliwej dyskusji uczniowie:)
weronikoslawa
Guru
Guru
Posty: 156
Rejestracja: 6 czerwca 2006, 20:24

Re: Mundurki w szkole.

Post autor: weronikoslawa »

oj tam, a mnie to w ogóle jakoś nie szokuje/nie martwi/ nie przeraża..
No co? Nie przywiązuje sporo uwagi do swego ubioru, więc mogę nosić nawet i taki mundurek :hyhy:
A przynajmniej pozbędziemy się snobizmu ze strony niektórych uczniów..

Oby były wygodne i posiadały inny kolor niż różowy, seledynowy lub "w panterkę":P
Awatar użytkownika
wuju
VIP
VIP
Posty: 620
Rejestracja: 22 czerwca 2006, 03:54
Lokalizacja: Jasło, Lublin

Re: Mundurki w szkole.

Post autor: wuju »

Podobno to szkoly i rady rodzicow beda decydowac o tym jakie maja byc i czy w ogole...
Podzielam Twoje zdanie, mundurki to nie jest nic zlego, a wiemy dobrze, ze ludzie potrafia sie brutalnie obchodzic z kims kto wyglada inaczej, gorzej, biedniej...
bitelz
Guru
Guru
Posty: 119
Rejestracja: 6 maja 2006, 19:38
Lokalizacja: zza rogu

Re: Mundurki w szkole.

Post autor: bitelz »

Jestem za wprowadzeniem mundurkow, byle by uczniowie nie musieli za nie placic. Za niedlugo dojdzie do tego ze szkoly panstowowe beda pobierac abonament :P.
Aha noi podstawowa sprawa: zeby te mundurki byly wygodne, bo nie jest celem zeby uczen sie zastanawial na lekcji: "cholera jak to poprawic tak, zeby mnie nie gryzlo?!", zamiast uwazac na lekcjach.
natalijka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 351
Rejestracja: 8 maja 2006, 15:27

Re: Mundurki w szkole.

Post autor: natalijka »

Troszke dziwne te mundurki....
No, ale jak już mają je wprowadzać, to lepiej, żeby były jakieś proste, a nie zwymyślane :P
Może to nie jest taki zły pomyśł z tym, gdyż w wielu szkołach zauważa się rywalizację o to, kto ma lepszą metkę na ubraniu...
Myślę jednak, że to tak szybko w życie nie wejdzie, no bo to nie takie proste wprowadzić takie "ubranka" jednakowe dla wszystkich uczniów polskich. Zamętu może być przy tym sporo.
Awatar użytkownika
Ataman
Ekspert
Ekspert
Posty: 81
Rejestracja: 18 lipca 2006, 17:12
Lokalizacja: z nikąd

Re: Mundurki w szkole.

Post autor: Ataman »

He he będą w kolorze „brunatnym”
Mi się wydaje ze to nie przejdzie jak większość jego pomysłów (i dobrze). A niby kto miałby za to zapłacić? W szkołach nie ma kasy na podstawowe rzeczy, a tu chce jeszcze zwiększać wydatki na nie wiem co. On chce właśnie przez takie pomysły jak mundurki itp. wprowadzać dyscyplinę….ciekawe co następnego wymyśli
natalijka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 351
Rejestracja: 8 maja 2006, 15:27

Re: Mundurki w szkole.

Post autor: natalijka »

Ataman pisze: A niby kto miałby za to zapłacić? W szkołach nie ma kasy na podstawowe rzeczy, a tu chce jeszcze zwiększać wydatki na nie wiem co.
Otóż to... nie ma pieniędzy, ale on itak coś wymyśla. Już lepiej, żeby takie pieniadze np. na obiady dla ubogich dzieci poszły,czy też na podręczniki, czy jakieś takie podstawowe przybory szkolne, a nie jeszcze mu się zachciewa nas "stroić" :rotfl:
Awatar użytkownika
Miś
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 402
Rejestracja: 8 maja 2006, 21:53
Lokalizacja: z zakrystyji...

Re: Mundurki w szkole.

Post autor: Miś »

luzik...jak mi kupia to dla mnie moga byc... tylko zeby dobrze lezal na mnie.. a nie zebym czul sie jak w garniturze :D
Awatar użytkownika
kristooki
Guru
Guru
Posty: 127
Rejestracja: 8 czerwca 2006, 21:42
Lokalizacja: z Krużewnik

Re: Mundurki w szkole.

Post autor: kristooki »

Miś pisze:zebym czul sie jak w garniturze
heh ja juz sie przyzwyczaiłem... takie zycie ;)
Awatar użytkownika
mLoDa
Mistrz
Mistrz
Posty: 99
Rejestracja: 8 maja 2006, 17:15
Lokalizacja: ]:->

Re: Mundurki w szkole.

Post autor: mLoDa »

mundurki? mysle,że to znowu nie taki głupi pomysł. podpisuje się tez pod słowami ,że musza być wygodne i w miarę proste. oczywiście wątpie ,że takie cos przejdzie, a co do tego,że miałaby za nie płacic szkoła...wyobrazcie sobie:
wrzesień; setka nowych uczniów; pierwszy dzien w szkole, a TY otrzymujesz wysłuzony juz mundurek(wynaciagane rękawy, tysiące plam po jego poprzednim właścicielu itd.) ehhh... bajka :D hyhy :wstyd:
Awatar użytkownika
kristooki
Guru
Guru
Posty: 127
Rejestracja: 8 czerwca 2006, 21:42
Lokalizacja: z Krużewnik

Re: Mundurki w szkole.

Post autor: kristooki »

A to niebędzie tak że każdy sobie kupi?? Ja kiedys mialem - swój prywatny a nie szkolny
natalijka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 351
Rejestracja: 8 maja 2006, 15:27

Re: Mundurki w szkole.

Post autor: natalijka »

Gdyby każdy na własną rękę musiał je kupować...to pewno za tanie one by nie były.
Awatar użytkownika
wuju
VIP
VIP
Posty: 620
Rejestracja: 22 czerwca 2006, 03:54
Lokalizacja: Jasło, Lublin

Re: Mundurki w szkole.

Post autor: wuju »

natalijka pisze:Myślę jednak, że to tak szybko w życie nie wejdzie, no bo to nie takie proste wprowadzić takie "ubranka" jednakowe dla wszystkich uczniów polskich. Zamętu może być przy tym sporo.
Idąc śladem brytyjskim, każda szkoła miałaby swoje kolory ubrań. Nie wiem jednak czy to jest dobry wzór do naśladowania. Wyobraźcie sobie, że w Irlandii większość szkół jest ciągle podzielona na męskie i żeńskie :wstyd:
natalijka pisze:Gdyby każdy na własną rękę musiał je kupować...to pewno za tanie one by nie były.
Chyba właśnie tak sobie to pan minister wyobrażał, że każdy kupi sobie... No może jakieś dofinansowanie " z góry" też jest w planach. Ale jak na razie to kolejne hasełko, które ma chyba tylko przypomnieć o tym, że jest taki pan w rządzie.

Zresztą, skoro jednym z jego poprzednich pomysłów był zakup wszystkich dzieł Jana Pawła II dla szkół, za pieniądze państwa, to teraz może też chce zasponsorować te ubranka.
Awatar użytkownika
Ataman
Ekspert
Ekspert
Posty: 81
Rejestracja: 18 lipca 2006, 17:12
Lokalizacja: z nikąd

Re: Mundurki w szkole.

Post autor: Ataman »

Osobiście śmieszy mnie to jak ktoś mówi że wprowadzenie mundurków to jest dobrym pomysłem, brawa dla ministra. Ludzie opamiętajcie się. Problemem polskiej oświaty są jakieś tam mundurki, teraz pewno się rząd zbierze i przez 6 godzin będą debatować „wprowadzić a może nie” niech sobie wezmą stokrotkę i wydzierają płatki „wprowadzić, nie , wprowadzić , nie………) 21% maturzystów nie zdało egzaminu a on się zajmuje jakimiś pierdołami.
Niech się weźmie wreszcie do roboty! Albo niech odda tekę komuś kompetentnemu kto będzie widział prawdziwe problemy oświaty. I taka osoba powinna mieć jakieś doświadczenia w praktyce z młodzieżą a nie jak obecny minister ma praktyki ale z wszechpolakami ale to nie wychodzi na dobre polskiej szkole, jak widać.




:)
bitelz
Guru
Guru
Posty: 119
Rejestracja: 6 maja 2006, 19:38
Lokalizacja: zza rogu

Re: Mundurki w szkole.

Post autor: bitelz »

21% maturzystów nie zdało egzaminu a on się zajmuje jakimiś pierdołami.

Nie staje w jego obronie, ale co ma chlopak zrobic? nawolywac do uczniow "uczcie sie moi drodzy bo nie zdacie matury"?. Ludzie nie zdaja matury dlatego ze ich ktos nie potrafi nauczyc (chociaz sa wyjatki) tylko dlatego, ze sami maja w [...] to co nauczyciel mowi, wola sobie w zeszycikach porysowac. No to sobie porysowali, na 21%.
Od kiedy wyniki z matury zostaly ogloszone czytam i slysze tylko obelgi kierowane w strone Romcia. A kiedy on zostal ministrem? I co on do czasu matury zrobil takiego strasznego? Ludzie w szkolach poprostu sie nie chca uczyc... a wyniki tego sa takie jakie sa.
ODPOWIEDZ