Studia, Co warto studiowac?

Forum o Jasielskich szkołach
gara
VIP
VIP
Posty: 1086
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 13:45

Re: Studia, Co warto studiowac?

Post autor: gara »

Użytkowniku Luc przejrzałem cały temat. Biadolisz nad sobą i nad rynkiem pracy już ponad rok, bo tyle mija od twojego pierwszego wpisu. Normalny facet wziąłby się w końcu do życia i albo znalazł pracę tutaj, albo wyjechał. Ludzie jak nie mają znajomości, kasy i cierpliwości to łapią byka za rogi i emigrują. Chyba za bardzo się przyssałeś do cycka.
Byłem w podobnej sytuacji, ale zamiast wylewać frustrację na forum to pracowałem w UK w firmie kurierskiej, zaczynałem od totalnego zera, śpiąc po kątach i czując ssanie w żołądku kilka dni przed wypłatą. Praca była taka sobie, ale zgromadziłem coś kapitału i teraz mam swoją firmę w PL. Nie narzekam. Też skończyłem studia techniczne i też łudziłem się, że pracodawcy będą mnie rozchwytywać. Z takim podejściem to szybko zgnijesz w tym grajdołku.
Awatar użytkownika
luc
VIP
VIP
Posty: 1019
Rejestracja: 8 sierpnia 2014, 18:11

Re: Studia, Co warto studiowac?

Post autor: luc »

gara pisze:Użytkowniku Luc przejrzałem cały temat. Biadolisz nad sobą i nad rynkiem pracy już ponad rok, bo tyle mija od twojego pierwszego wpisu.
To było,ale raczej nie jako Luc i raczej nie chodzi o Rok. To ty garujesz juve :?: ;) :rotfl:
gara pisze: Byłem w podobnej sytuacji, ale zamiast wylewać frustrację na forum to pracowałem w UK w firmie kurierskiej, zaczynałem od totalnego zera, śpiąc po kątach i czując ssanie w żołądku kilka dni przed wypłatą. Praca była taka sobie, ale zgromadziłem coś kapitału i teraz mam swoją firmę w PL.
Och nie ma to jak ckliwa historyjka "ku pokrzepieniu serc". Jakże PiSowcy lubią takie historyjki...
gara pisze:Normalny facet wziąłby się w końcu do życia i albo znalazł pracę tutaj, albo wyjechał.
A skąd niby wiesz gdzie ja jestem i co ja aktualnie robię lub nie robię ? I dlaczego miałbym od podjęcia pracy w kraju/za granicą przestać narzekać na was politykierów którzy rozp... Polskę. Obywatelstwa póki co nie zmieniłem,4 lata trzeba czekać.

Prosty sposób na weryfikację twojej inżynierskiej deklaracji:

........| 21 2 1 3 |...| 2 2 3 3 5 |............................. | 3 3 3 |
........| 2 11 5 6 |...| 3 2 5 2 1 |............................. | 2 2 2 |...| 2 5 |
det ( | 22 10 3 5 | * | 1 6 6 6 6 | ) = ?.....i.........det (| 3 5 2 | * | 4 5 | )
........| 11 2 2 3 |...| 3 11 2 5 5 |............................| 1 1 3 |
........| 12 11 3 4 |
(krzywo więc poprawiane kropkami)

ewentualnie coś łatwiejszego: jak chronić przed korozją powierzchnię chromowaną, jak zabezpieczyłbyś miedź przed skorodowaniem. plus stare dobre headhunterskie pytanie o to dlaczego studzienka kanalizacyjna jest okrągła ;) Byłoby może pewnie łatwiej,gdybyś zadeklarował się z konkretną branża,ale tam i tak podejrzewam,że jesteś JF...

Proszę bez podpowiedzi.
roma
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 19 marca 2015, 20:47

Re: Studia, Co warto studiowac?

Post autor: roma »

Moim zdaniem zdecydowanie studia techniczne i w Krakowie. Oprócz studiow dodatkowe kursy i nauka języka :) I po 5-ciu latach praca gwarantowana :)
uklejka
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 26 lutego 2015, 19:10

Re: Studia, Co warto studiowac?

Post autor: uklejka »

Odnoszę delikatne wrażenie, że bardzo ciężko jest teraz nadążać za tym co dzieje się na rynku pracy. Pamiętam, że jeszcze kilka lat temu szałem była logistyka jeśli chodzi o studia a jeszcze dalej marketing i zarządzanie. Uważam też, że nie powinniśmy jakoś bardzo ślepo iść na studia takie na jakie teraz jest zapotrzebowanie bo tym tropem idą wszyscy co powoduje po 3 latach przepełnienie rynku magistrami np. z logistyki. Ja obecnie chodzę: studia mba wsb dlatego, że w pracy mi się to przydaje. Nie zastanawiam się czy za 10 lat będzie po tym praca bo to niestety nie jest do przewidzenia.
menua
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 65
Rejestracja: 24 marca 2015, 20:34

Re: Studia, Co warto studiowac?

Post autor: menua »

moim zdaniem warto studiować to co jest zgodne z naszymi zainteresowaniami, i tak żadne studia tak na sto procent nie gwarantują pracy więc po co się męczyć z czymś czego nie będziemy lubić;)
anula8
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 30 marca 2014, 20:54

Re: Studia, Co warto studiowac?

Post autor: anula8 »

roma pisze:Moim zdaniem zdecydowanie studia techniczne i w Krakowie. Oprócz studiow dodatkowe kursy i nauka języka :) I po 5-ciu latach praca gwarantowana :)
no nie do końca tak jednak jest :( mam dobry język angielski, maturę rozszerzoną z niemieckiego na koncie, studia inżynierskie, w kieszeni magistra inżyniera z zakresu robót budowlanych i instalacji sanitarnych... czego zabrakło? doświadczenia. w trakcie studiów proponuje ciągle szukać praktyk, staży, zleceń i robić robić robić, bo to co nastudiach to czysta teoria i niestety często oparta na starej szkole, nienowoczenych metod projektowania, prostych przykładów.
Awatar użytkownika
Regulator
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 417
Rejestracja: 24 stycznia 2011, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Studia, Co warto studiowac?

Post autor: Regulator »

roma pisze:Moim zdaniem zdecydowanie studia techniczne i w Krakowie. Oprócz studiow dodatkowe kursy i nauka języka I po 5-ciu latach praca gwarantowana
Nieprawda. Tu akurat trochę mogę powiedzieć- moja działka. Samo skończenie studiów technicznych nic nikomu nie da. Trzeba jeszcze coś umieć. Znam osoby, które pokończyły studia niespecjalnie znając się na rzeczy. Egzaminy pozdawali wkuwając materiał, ale nie rozumiejąc tak naprawdę o co biega. Tym trzeba się interesować, dokształcać się samemu, robić własne projekty w ramach wolnego czasu... Wtedy jest się dobrym inżynierem. Na rozmowach kwalifikacyjnych wychodzi kto jest kim. Oczywiście znajdzie się sporo osób, które zaczną się uczyć zawodu dopiero na stażu i nie ma w tym nic złego. Pragnę Was uczulić, abyście nie uważali: Kończę dobre studia= Mam dobrą pracę.
Awatar użytkownika
JURT
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 462
Rejestracja: 28 stycznia 2010, 15:20
Lokalizacja: CENTRUM EUROPY

Re: Studia, Co warto studiowac?

Post autor: JURT »

menua pisze:moim zdaniem warto studiować to co jest zgodne z naszymi zainteresowaniami, i tak żadne studia tak na sto procent nie gwarantują pracy więc po co się męczyć z czymś czego nie będziemy lubić;)
Zgadzam się z tobą w 100%.
Joziin
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 62
Rejestracja: 9 marca 2015, 15:34
Lokalizacja: Ciemnogród wyklęty przez ludzi i boga...

Re: Studia, Co warto studiowac?

Post autor: Joziin »

Aktualnie najlepiej studiować uściski odpowiedniej dłoni:)

Obrazek

Obrazek

prawda panie wolnorynkofcuu ????
Awatar użytkownika
JURT
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 462
Rejestracja: 28 stycznia 2010, 15:20
Lokalizacja: CENTRUM EUROPY

Re: Studia, Co warto studiowac?

Post autor: JURT »

Joziin pisze:Aktualnie najlepiej studiować uściski odpowiedniej dłoni:)

Obrazek

Obrazek

prawda panie wolnorynkofcuu ????
Ty również masz 100% rację :D . No i po tych "studiach" praca pewna i to za przyzwoitą pensję (powiedz tylko czy "rektor" każdemu da pracę kto uściśnie mu dłoń???) :rotfl:
Joziin
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 62
Rejestracja: 9 marca 2015, 15:34
Lokalizacja: Ciemnogród wyklęty przez ludzi i boga...

Re: Studia, Co warto studiowac?

Post autor: Joziin »

A o to spytaj garującego wolnokrynkoffca..... ;)
miczczu
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 1 kwietnia 2015, 14:50

Re: Studia, Co warto studiowac?

Post autor: miczczu »

Ja powiem może coś niepopularnego, ale studia to strata czasu. Chyba, że chcecie zostać inżynierem albo lekarzem i potrzebujecie uprawnień. Lepiej pójść do pracy i zdobywać doświadczenie.
Awatar użytkownika
Tymek
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 29 grudnia 2014, 13:48

Re: Studia, Co warto studiowac?

Post autor: Tymek »

od następnego roku akademickiego przenoszę się do Opola, czy ktoś ma jakieś doświadczenia z nauką w WSB, bo z tego co przeglądałem to tam przyjdzie mi wylądować. czy warunki jakie tam oferują są ok? http://www.wsb.pl/opole/kandydaci/studia-i-stopnia zastanawia mnie to niskie czesne przez pierwszy rok, czy na drugim nagle nie będzie 2 czy 3-krotnie wyższe?
Awatar użytkownika
Emily
VIP
VIP
Posty: 804
Rejestracja: 20 listopada 2011, 10:00
Lokalizacja: Jasło

Re: Studia, Co warto studiowac?

Post autor: Emily »

Co polecacie dla humanistów?
Joziiin
Guru
Guru
Posty: 193
Rejestracja: 7 maja 2015, 12:44

Re: Studia, Co warto studiowac?

Post autor: Joziiin »

Emily pisze:Co polecacie dla humanistów?
Jak to co ? Big Maca i frytki do tego :hyhy:
ODPOWIEDZ