Studia, Co warto studiowac?

Forum o Jasielskich szkołach
gara
VIP
VIP
Posty: 1086
Rejestracja: 15 grudnia 2014, 13:45

Re: Studia, Co warto studiowac?

Post autor: gara »

Emily, jeśli umiesz perfect angielski to zainwestuj w siebie i ogarnij francuski. Jeśli nie umiesz angielskiego to naucz się najpierw tego języka, a potem weź się za drugi.
Joziiin
Guru
Guru
Posty: 193
Rejestracja: 7 maja 2015, 12:44

Re: Studia, Co warto studiowac?

Post autor: Joziiin »

gara pisze:Emily, jeśli umiesz perfect angielski to zainwestuj w siebie i ogarnij francuski. Jeśli nie umiesz angielskiego to naucz się najpierw tego języka, a potem weź się za drugi.
...żeby Ci było łatwiej ogarniać napisy na paczkach :hyhy:
Awatar użytkownika
Emily
VIP
VIP
Posty: 804
Rejestracja: 20 listopada 2011, 10:00
Lokalizacja: Jasło

Re: Studia, Co warto studiowac?

Post autor: Emily »

Joziiin pisze:
gara pisze:Emily, jeśli umiesz perfect angielski to zainwestuj w siebie i ogarnij francuski. Jeśli nie umiesz angielskiego to naucz się najpierw tego języka, a potem weź się za drugi.
...żeby Ci było łatwiej ogarniać napisy na paczkach :hyhy:

Mmmm... Jozin, takie bardzo na miejscu. Może jeszcze chiński będzie mi potrzebny? :cisza:
SebaK
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 19 maja 2015, 02:54

Re: Studia, Co warto studiowac?

Post autor: SebaK »

Zdecydowanie w Warszawie.
Awatar użytkownika
Emily
VIP
VIP
Posty: 804
Rejestracja: 20 listopada 2011, 10:00
Lokalizacja: Jasło

Re: Studia, Co warto studiowac?

Post autor: Emily »

SebaK pisze:Zdecydowanie w Warszawie.
Z tego, co wiem, to chyba pytanie dotyczy tego, co warto studiować, a nie - gdzie warto. :cisza:
choosen
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 27 maja 2015, 10:49

Re: Studia, Co warto studiowac?

Post autor: choosen »

Ja studiuję grafikę komputerową na WSE w Krakowie. Kierunek według mnie jest bardzo przyszłościowy i na pewno jak ktoś się przyłoży, to nie będzie narzekał na brak ofert zawodowych. Zresztą to potwierdzają znajomi absolwenci. W sumie było mi łatwiej, bo interesuję się grafiką i "od zawsze" tam sobie coś amatorsko rysowałem, renderowałem itp :)
Awatar użytkownika
Emily
VIP
VIP
Posty: 804
Rejestracja: 20 listopada 2011, 10:00
Lokalizacja: Jasło

Re: Studia, Co warto studiowac?

Post autor: Emily »

Reklama zawsze spoko.
mateuszek
Debiutant
Debiutant
Posty: 9
Rejestracja: 26 czerwca 2015, 12:23

Re: Studia, Co warto studiowac?

Post autor: mateuszek »

Ja z perspektywy czasu patrząd, gdybym dziś miał wybrać kierune studiów to bym wybrała trudny, uczący myślenia albo strategicznego, albo logicznego czy przestrzennego.
na przykład 'fizyka i modelowanie komputerowe' - jest taki kierunek gdzieś w Krakowie z tego co pamiętam. I wydaje mi sie, że właśnie skoro wiekszosc z nas nei pracuje w wyuczonym zawodzie to trzeba studiować taki, który gdzieś w pewnym stopniu nasz zainteresuje, ale też, który daje nam kompetencje przydatne na rynku pracy, bo po to sie studiuje.
Awatar użytkownika
Emily
VIP
VIP
Posty: 804
Rejestracja: 20 listopada 2011, 10:00
Lokalizacja: Jasło

Re: Studia, Co warto studiowac?

Post autor: Emily »

Pewnie, ktoś, kto zdawał historię lub wos lub polski, pójdzie na fizykę i modelowanie komputerowe. ;)
pomarynka
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 22 czerwca 2015, 10:27

Re: Studia, Co warto studiowac?

Post autor: pomarynka »

ci co zdają na maturze polski, wos, historię muszą sie z tym liczyć, ze nie czekają na nich studia techniczne. dlatego muszą albo mieć zainteresowania humanistyczne i być pasjonatami tego co będą chcieli robić w życiu, albo po prostu pododzić sie z losem bezrobotnego. niektórzy jeszcze sie próbują przekwalifikowywyać, ale z różnym skutkiem. ne ma dobrej odpowiedzi na pytanie co studiować, bo i tak mało ważne są w gruncie rzeczy studia w życiu.
ajcik_ddR
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 24 sierpnia 2015, 11:43

Re: Studia, Co warto studiowac?

Post autor: ajcik_ddR »

tylko polibuda da wam cos konkretnego na przyszlosc. Zadne awfy zadne humanistyczne. ja skonczylem robotyke i jestem bardzo zadowolony z pracy a jak widze swoich kumpli po studiach human jak sie mecza za 2000 zl to jest mi ich szkoda.
Awatar użytkownika
Emily
VIP
VIP
Posty: 804
Rejestracja: 20 listopada 2011, 10:00
Lokalizacja: Jasło

Re: Studia, Co warto studiowac?

Post autor: Emily »

Tadzik74 pisze:Popieram głos powyżej, teraz humaniści w tym kraju kariery nie zrobią, tylko zawody stricte techniczne mają szansę się na rynku utrzymać.

Badz humanista i mecz sie na kierunkach technicznych, powodzenia!
dawidadamek90
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 8 października 2015, 11:20

Re: Studia, Co warto studiowac?

Post autor: dawidadamek90 »

gosiak19 pisze:Co waszym zdaniem warto studiowac? i na jakich uczelniach ? Zeby nie byc bezrobotnym mgr ?

studnia Ci nie zagwarantują zatrudnienia, ale na pewno Ci w tym ułatwią. Szczerze? Mnóstwo osób jest zatrudnionych w różnych branżach które kompletnie są niezgodne z ich wykształceniem. Najważniejsze jest opanowanie perfekcyjnie jakiegoś języka obcego. Dzięki temu w każdej korporacji dostaniesz pracę.
Mój znajomy skończył matematykę stosowaną i nie mógł nigdzie pracy znaleźć w tym kierunku. Teraz jest tłumaczem technicznym i nieźle na tym zarabia.
gosiaczek78
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 21:28

Re: Studia, Co warto studiowac?

Post autor: gosiaczek78 »

według mnie informatyka zawsze będzie na czasie. Mój mąż skończył i bez problemu znalazł pracę w dodatku dobrze płatną. W każdej firmie potrzebują informatyków.
Karoles
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 23 listopada 2015, 10:16

Re: Studia, Co warto studiowac?

Post autor: Karoles »

W tym momencie w cenie nadal jest informatyka, AiR, kognitywistyka może być też przyszłością i kierunki związane z genetyką. Poza tym nieśmiertelne prawo i medycyna.
ODPOWIEDZ