Studia, Co warto studiowac?

Forum o Jasielskich szkołach

Moderatorzy: hanka, paul_proteus

Leon11
Debiutant
Debiutant
Kontakt:

Re: Studia, Co warto studiowac?

Post autor: Leon11 » 8 maja 2015, 09:08

Mi się wydaje, że samo wykształcenie nie jest aż tak ważne, jak umiejętności. Obecnie chyba najbardziej potrzebne są umiejętności sprzedażowe. Żeby dobrze sprzedawać i prowadzić zyskowny biznes, trzeba się znać na tym czym się handluje, bo bez znajomości towaru sprzedaż nie jest możliwa. Poza tym dobrze zyskać umiejętności negocjacyjne i inne triki, które handlowiec powinien posiadać. Ja ze swojej strony mogę polecić szkolenie http://customercentric.pl/ Jest naprawdę dobre i dużo można się po nim nauczyć na temat prowadzenie własnego biznesu

Awatar użytkownika
Emily
VIP
VIP

Post autor: Emily » 10 maja 2015, 14:41

Co polecacie dla humanistów?

Awatar użytkownika
Joziiin
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: Joziiin » 10 maja 2015, 15:10

Emily pisze:Co polecacie dla humanistów?
Jak to co ? Big Maca i frytki do tego :hyhy:

człowiek z lasu
VIP
VIP

Post autor: człowiek z lasu » 10 maja 2015, 15:38

Ja polecam romanistykę, skoro już jesteś zainteresowana.

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP

Post autor: dragoness » 10 maja 2015, 16:56

Co chcesz. Leonardo da Vinci był humanistą, Michał Anioł również :hyhy:

człowiek z lasu
VIP
VIP

Post autor: człowiek z lasu » 10 maja 2015, 17:11

Prości ludzie nie są w stanie zrozumieć, że humanista z łatwością zrobi prawo jazdy na ciężarówkę, autobus, nauczy się murarki, czy prac wykończeniowych, ciesielstwa itp, a przy okazji studiuje dziedziny, które są zgodne z jego zainteresowaniami. Ilu jest za to inżynierów, którzy przeżywają dramat, gdy nie dostaną pracy zgodnej z nich kwalifikacjami, czyli przy kompie.

Awatar użytkownika
Emily
VIP
VIP

Post autor: Emily » 10 maja 2015, 20:21

dragoness pisze:
Co chcesz. Leonardo da Vinci był humanistą, Michał Anioł również :hyhy:
Pani Anno, myślę, że czasem cięte riposty są amoralne. Pytam szczerze i z miłości, a słynny pedagog nie potrafi tego zrozumieć, a szkoda. Pytam o zdanie. Łączę się w bulu i nadzieji.

Awatar użytkownika
luc
VIP
VIP

Post autor: luc » 10 maja 2015, 20:24

Na początek zrób ten egzamin o który pytasz w innym wątku. Ale liczyć na dokształcanie. Kobieto.W tym kraju liczą sie tylko znajomości. 24 letnia siksa z PSLu była narzeczoną jakiegoś wysoko postawionego kolesia to dostała wiceprezesurę od razu.Ostatecznie musiała podać się do dymisji bo sprawa zrobiła się medialna.Ale taki jest mechanizm.W tym kraju dzisiaj bez tych gow...ch znajomości jesteśmy NIKIM. Jak te wybory będą sugerować,że nic a nic sie nie zmieni to pozostanie tylko jedno jedyne rozwiązanie. Niezbyt patriotyczne,ale po kilku miesiącach mogę zaświadczyć,że w sumie jest to szansa,na jakieś cywilizowane życie.
Ostatnio zmieniony 10 maja 2015, 20:28 przez luc, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Emily
VIP
VIP

Post autor: Emily » 10 maja 2015, 20:27

Ten i inne kursy. Nie liczę na same studia, zwłaszcza, że w tym roku matury nie były zbyt łaskawe. W gruncie rzeczy po tych przedmiotach, co zdaję, nie wiem, na jaki kierunek iść powinnam. Zbyt dużo mnie interesuje.

Jeżeli zostanie jak zostanie to witaj zagranico! :(

człowiek z lasu
VIP
VIP

Post autor: człowiek z lasu » 10 maja 2015, 20:29

Nie niszcz dziewczyny pesymizmem. Jeżeli opanuje biegle język francuski, na pewno znajdzie dobrą pracę. Niekoniecznie przy biurku, niekoniecznie w Polsce.

Awatar użytkownika
Emily
VIP
VIP

Post autor: Emily » 10 maja 2015, 20:30

Nie zamierzam opanować dobrze samego francuskiego. Być może powinnam skupić się na jednym języku, nie wiem... ciężkie życie humanisty.

człowiek z lasu
VIP
VIP

Post autor: człowiek z lasu » 10 maja 2015, 20:42

Radzę opanować dobrze. Ten język daje bardzo duże możliwości

Awatar użytkownika
Emily
VIP
VIP

Post autor: Emily » 10 maja 2015, 20:44

Tylko czy sam francuski wystarcza?

Awatar użytkownika
luc
VIP
VIP

Post autor: luc » 10 maja 2015, 20:48

Aaaa... to jesteś młodsza niż myślałem jak teraz matury.Pierwszy stopień zrobić może.
człowiek z lasu pisze: Nie niszcz dziewczyny pesymizmem. Jeżeli opanuje biegle język francuski, na pewno znajdzie dobrą pracę. Niekoniecznie przy biurku, niekoniecznie w Polsce.
Masz racje. :rozpacz: Pesymizmem to ja ociekam bardziej niż niejedna żmija jadem... Sorry. No ale trudno się w kilka miesięcy wyleczyć z pamięci o kilku latach totalnego dna w Polsce.Lat zmarnowanych nic nie wróci.Czasu cofnąć się nie da.

Tak wiec tak na trzeźwo,żeby nie ociekać jadem - @Emily:
- Pierwszy stopień zrobić możesz i pewnie zdołasz.Wyniki matur mogą sporo skopać, wybierz to w czym jesteś naprawdę dobra i masz szansę - nie ważne jaka uczelnia.
- Miej gdzieś oceny na dyplomie podczas studiów - byle zdać. Ja pracowałem na naukowe i dobrą średnią.Nic z tego nie mam dzisiaj.Nic a nic.
- Na pracę nie licz,zwłaszcza w Polsce,ale pracuj nad sobą i próbuj podłapywać jakieś staże - choć może nie "za darmo" u byle kogo.

Co do Francuskiego - ja tam nie wiem jakie to kryteria macie.Francja to tylko jeden kraj,zadłużony, a jej dawne kolonie się nie liczą. @człowiek_z_lasu - wyjaśnij dlaczego. Ja tam posypałem się - fakt. Jestem pełen jadu i goryczy i szybko się to nie zmieni - fakt.Ale myśleć logicznie potrafię.Co we Francji jest takiego perspektywicznego ?
Sam jestem ciekaw.Osobiście gdybym wybierał wolałbym Niemiecki/Hiszpański a jakbym miał naprawdę sporo kasy to pewnie Chiński (trudny,fakt) Angielski to podstawa oczywiście i tak. Co do koncentracji na jednym języku.Wszystko pięknie,ładnie ale zależy co się chce robić.Tłumacz powinien znać 1 język świetnie. Generalnie jednak lepiej znać wiele języków.
Ostatnio zmieniony 10 maja 2015, 20:53 przez luc, łącznie zmieniany 1 raz.

człowiek z lasu
VIP
VIP

Post autor: człowiek z lasu » 10 maja 2015, 20:52

W polskiej telewizyjnej propagandzie, nawet Katar ma problemy. Francja jest potęgą i nic tego nie zmieni.

ODPOWIEDZ