Strona 1 z 3

zajęcia dodatkowe dla dziecka

: 4 sierpnia 2010, 15:26
autor: trus
Na jakie zajęcia dodatkowe uczęszczają wasze dzieci?

Re: zajęcia dodatkowe dla dziecka

: 4 sierpnia 2010, 15:44
autor: T135
ale jakie dzieci? 5 lat? 10? 17?

Re: zajęcia dodatkowe dla dziecka

: 4 sierpnia 2010, 16:34
autor: trus
dziewczynka 3,5 i chłopczyk 5

Re: zajęcia dodatkowe dla dziecka

: 5 sierpnia 2010, 01:51
autor: T135
świetny wiek na j. angielski :)

Re: zajęcia dodatkowe dla dziecka

: 5 sierpnia 2010, 11:05
autor: trus
a jaką szkołę lub kurs konkretnie polecacie?

Re: zajęcia dodatkowe dla dziecka

: 5 sierpnia 2010, 13:45
autor: Daria2
trus pisze:a jaką szkołę lub kurs konkretnie polecacie?
Polecam szkołę języka angielskiego Helen Doron, uczęszczała tam moja córka.Zajęcia były w Domu Nauczyciela na ul. Floriańskiej.

Re: zajęcia dodatkowe dla dziecka

: 5 sierpnia 2010, 16:28
autor: vanessa
Helen Doron jest metodą nauczania języka angielskiego, tak jak Callan czy inne. Więc, nie mylcie z nazwą szkoły. Dobrze, że Daria2 przytoczyła tą nazwę, bo to chyba najbardziej znana metoda nauczania maluchów na świecie. Wg Helen Doron podobno można nauczać już 3 miesięczne dzieci, ale wiadomo jak to w praktyce jest. Nie wiem czy w Jaśle jest jakaś szkoła/placówka nauczająca tą metodą. Sama jestem ciekawa i czekam na potwierdzone informacje ;) Kiedyś pojawiały się jakieś firmy ale szybko kończyły swoją działalność. Czy uważacie, że Jasło jest na tyle dużym miastem że taka szkoła dla maluchów by się sprawdziła?
Trus, piszesz że Twoje dzieci mają 3,5 i 5, więc to starsze już spokojnie może gdzieś się uczyć. Jest dużo możliwości, a najprościej w przedszkolach. Temu młodszemu na razie można przemycać angielski w formie zabawy.
Inne dodatkowe zajęcia dla takiego pięciolatka to pływanie lub taniec. W takim wieku najbardziej wykorzystywane są zdolności muzyczne i plastyczne, więc wybór należy do Ciebie na co się zdecydujesz. Za wcześnie na coś poważniejszego (trzeba poczekać do 7 lat), choć niektórzy rodzice chcieliby aby ich pociechy w wieku 3 lat już mówiły po angielsku, grały na pianinie i tańczyły turniejowe figury :P
easy ;)

p.s. zainteresował mnie temat Helen Doron - piszcie czy w Jaśle jest zainteresowanie taką formą nauki angielskiego

Re: zajęcia dodatkowe dla dziecka

: 5 sierpnia 2010, 16:54
autor: trus
z tego co zdążyłam się zorientowac(katalog firm jaslo4u) to na Florianskiej jest ta szkoła Helen Doron, czy uczą metodą Helen Doron, chyba wszystko jedno. Jest jeszcze szkoła muzyczna dla maluchów ale nie znam opinii na temat tej szkoły. Poza tym juz kiedys obiło mi sie o uszy Helen Doron bo córka znajomej tam chodzila i była zadowolona, ale szczegołow nie znam.

Re: zajęcia dodatkowe dla dziecka

: 5 sierpnia 2010, 20:54
autor: Daria2
Jak już pisałam wyżej córka chodziła przez rok i uczyła się tą metodą. Obecnie ma niespełna 3,5 roku. Po wakacjach będzie kontynuować naukę, bo bardzo chce.Ona po prostu bawi się na zajęciach. Co do szkoły muzycznej Yamaha - taka się mieści w Domu Kolejarza - chodziła tam dwa lata. W tym roku nie pójdzie , bo idzie do przedszkola. Uczą tam ze specjalnych podręczników. Są płyty z wierszami i piosenkami. Dzieci raczej bawią się przy muzyce. Aktywnie uczestniczą też rodzice w zajęciach- pomagają w wycinaniu, kolorowaniu itp. Fajna szkoła.

Re: zajęcia dodatkowe dla dziecka

: 31 października 2015, 00:07
autor: sebaiti
Angielski to już taki trochę standard, nawet w przedszkolu przecież jest, a ja widziałem ostatnio że w tej Szkole Matematyki 2+2 która jest na Słowackiego mają zajęcia matematyczne dla przedszkolaków. To może byc ciekawe, w końcu matematyka kuleje u wielu uczniów, a gdyby tak od początku w tym kierunku dziecko kierować? Próbował ktoś?

Re: zajęcia dodatkowe dla dziecka

: 31 października 2015, 09:47
autor: jedyneczka
czy ktoś może coś napisać o tej Szkole Matematyki na ul Słowackiego, szczerze mówiąc to ja nawet nie wiedziałam że taka jest.

Re: zajęcia dodatkowe dla dziecka

: 31 października 2015, 12:01
autor: emi16
To taka placówka gdzie dają korepetycje z różnych przedmiotów, przede wszystkim z matmy ale nie tylko, są też zajęcia rozwijające dla zdolnych z tego co wiem i właśnie dla małych dzieci. chodziłam tam w tamtym roku, dobrze to wspominam bo kompletnie inna atmosfera i podejście niż w szkole, panie są bardzo sympatyczne :D tu można sobie poczytać o nich http://www.2plus2.edu.pl/, teraz zmienili adres na słowackiego w tym budynku co urząd gminy tylko na ostatnim piętrze o ile wiem, rok temu chodziłam na Igielną.

Re: zajęcia dodatkowe dla dziecka

: 18 listopada 2015, 11:36
autor: KamilssON
Może jakieś tańce? Ja jak byłem mały bardzo lubiłem chodzić na tańce ludowe :)

Re: zajęcia dodatkowe dla dziecka

: 22 stycznia 2016, 10:34
autor: misia29
Ja zapisałam dziecko na angielski a także do szkoły muzycznej http://szkola-kapodaster.pl/, ponieważ zauważyłam, że ma dobre poczucie rytmu. Myślę, że takie predyspozycje warto rozwijać, tym bardziej, że mój tata też zawsze był muzykalny :D

Re: zajęcia dodatkowe dla dziecka

: 4 marca 2016, 17:44
autor: Kocimiętka
Moje dziecko chodzi na sztuki walki i basen (samo tak zdecydowało :D) nie będę go w żaden sposób ograniczać.