Szkoła średnia.

Forum o Jasielskich szkołach
Merior
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 29
Rejestracja: 3 listopada 2007, 20:35
Lokalizacja: Jasło

Re: Szkoła średnia.

Post autor: Merior »

A ja się nie zgodzę z kolegą sławkiem bo znam Kopernika z autopsji i muszę powiedzieć że podstawową różnicą jest to, że nauczycielom nie chodzi o to żeby zrobić sprawdzian i upałować pół klasy, tylko tak ich przygotować żeby to ROZUMIELI. Bo czym jest nauka bez zrozumienia :/ Co Ci z pustych wzorów i regułek jak nie będziesz wiedzieć o co w nich chodzi? Ranking rankingiem, rzeczywiście szkoła jest wysoko bo w tym roku na 42 msc w Polsce a 2 na Podkarpaciu. Nie oznacza to jednak że przeciętniak sobie nie poradzi w tej szkole.. Naprawdę polecam. Zastanówcie się, popytajcie jak jest w I LO w Jaśle bo ja osobiście nie wiem, ale to co słyszałem nie napawa optymizmem. Zapraszam też na stronę oficjalną Kopernika i na portal uczniów jakim jest E - Kopernik. Świetna szkoła, nie będziecie żałować.
skazana_na_bluesa
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 6 marca 2011, 19:13

Re: Szkoła średnia.

Post autor: skazana_na_bluesa »

Merior- a jak jest z dojazdem do Krosna? Bo podobno dojazd jest najgorszy. I czy dużo osób z Jasła chodzi do Kopernika?
zarazwejdewdrzwi
Bywalec
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 9 marca 2011, 22:37

Re: Szkoła średnia.

Post autor: zarazwejdewdrzwi »

Tak ogólnie, to siemasz Merior!
Co do ILO. Atmosfera jest naprawdę fajna. Nauczyciele wymagający, ale i wyrozumiali. Do matury przygotują Cię perfekcyjnie. Są oczywiście nauczyciele mniej.... "udani", ale w każdej szkole się tacy zdarzają. Napisz, na jaki profil chciałabyś się wybrać. Wtedy będzie można napisać coś więcej.
dawidyo66
Guru
Guru
Posty: 165
Rejestracja: 19 sierpnia 2010, 00:44

Re: Szkoła średnia.

Post autor: dawidyo66 »

To jeszcze zależy czy koleżanka woli wybrać Liceum czy może technikum :)
Osobiście polecam ZS w Trzcinicy :)
Merior
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 29
Rejestracja: 3 listopada 2007, 20:35
Lokalizacja: Jasło

Re: Szkoła średnia.

Post autor: Merior »

Witam zarazwejdewdrzwi, prawdopodobnie członka Kopernikańskiej wspólnoty ^^

Ja wybrałem Kopernika ze względu na profil mat fiz z naciskiem na fiz, czego by mi, wg opinii znajomych i uczniów 1LO w Jaśle, brakowało tutaj na miejscu. Polecam też profile Promedyczny i Promedyczny z rozszerzoną fizyką. Naprawdę dobre kierunki i oblegane bo w moim roczniku są 3 klasy promedyczne.

Czy chodzi dużo osób? Powiem Ci, że sporo. W tym roku poszło nas z Jasła trzech na mat-fiz, jeden na proprawniczy i aż piątka na promed. W klasie 2 aktualnie jest czwórka na mat-fizie i jeden na proprawie. Obrazu dopełnia jedna tegoroczna maturzystka z proprawów. To wszystko, przynajmniej z tego co mi wiadomo i kogoś nie pominąłem. W sumie to 15 osób :)

Jeśli chodzi o dojazdy to nie jest tak źle jak by się mogło wydawać. Ja jeżdżę codziennie PKSem. Rano nie jeździmy autobusem do Krosna a do Brzozowa. Dlaczego? Bo jedzie na Podwale a czasami wysiadamy na Tkackiej przy kinie, tuż pod szkołą. Niestety powroty nie są tak kolorowe bo to jakieś 15-20 min drogi pieszo na dworzec PKS, chyba że ktoś się leni to co ~10-15 min jeżdżą MKSy na dworzec z ronda - też zaraz przy szkole.

Jeśli masz jakieś pytania czy wątpliwości pytaj śmiało, postaram się odpowiedzieć ;)

PS Polecam też profil na FB KopiecFAQ. Znajdziesz tam zdjęcia i notki z życia szkoły :)
zarazwejdewdrzwi
Bywalec
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 9 marca 2011, 22:37

Re: Szkoła średnia.

Post autor: zarazwejdewdrzwi »

do Merior: nie, ze starej klasy:P
Jestem w 1LO na mat-hist. To był najlepszy wybór w moim życiu. Mam świetnych nauczycieli, super klasę. Wcale nie tak trudno się dostać. W tym roku mało nas w klasie, ale to wszytsko zależy od rocznika.
Znajomi chwalą sobie równiez biol-chem i mat-ang. Ten drugi jest najbardziej uniwersalnym profilem. Ogólnie w 1 jest super!~:)
Merior
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 29
Rejestracja: 3 listopada 2007, 20:35
Lokalizacja: Jasło

Re: Szkoła średnia.

Post autor: Merior »

A no widzisz. Wg mnie powinnaś wylądować na proprawie u nas ;x

Mat ang. Co to za profil jest wogóle? xD Ja zawsze myślałem że w liceum trzeba się już jakoś ukierunkować a tu masz - profil uniwersalny ;x
Awatar użytkownika
LookingForAngels
Guru
Guru
Posty: 114
Rejestracja: 2 kwietnia 2010, 15:01

Re: Szkoła średnia.

Post autor: LookingForAngels »

Ja z kolei polecam moją "starą", ukochaną szkołe, czyli ZS nr 4 - popularny "Ekonomik". Jestem po profilu jezykowym, studiuje w Krakowie to, o czym marzyłam, czyli komunikacje społeczną ;). Każdy znajdzie coś dla siebie, bo również technikum jest na bardzo wysokim poziomie. Nauczyciele owszem, wymagający, ale nie żądają od ucznia cudów (jak np. wrycie na blache mapy geograficznej, co jest powszechną praktyką w I LO :D) a co najważniejsze- potrafią przygotowac do matury i zachecic do nauki :). Co do poziomu - sądze, że już możemy mówic o równnowadze pomiedzy I LO a Ekonomikiem. Z tego, co pamietam, to kiedy ja startowałam do liceum, w Ekonomie wymagali wiecej pkt na starcie, niż w I LO ;) Nie wiem nic szczególnego o I LO i II, ale szkołe którą znam od podszewki serdecznie polecam :D
Awatar użytkownika
Degenerat
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 63
Rejestracja: 15 września 2010, 14:48

Re: Szkoła średnia.

Post autor: Degenerat »

wybór szkoły zależy od tego co chce się wykonywać w przyszłości jeżeli informatyk to ekonomik jeśli sport to Trzcinica coś w mundurku to żmigród i Kołaczyce i tak dalej :D
Awatar użytkownika
bylbedziejest
Obyty
Obyty
Posty: 58
Rejestracja: 9 sierpnia 2008, 12:37

Re: Szkoła średnia.

Post autor: bylbedziejest »

Ja może skupię się na opinii trzech, może czterech jasielskich szkół.

I LO - szkoła znana mi z różnych opowiadań. Zazwyczaj powtarzały się opinie typu: szkoła dla ludzi z mocną psychiką, ciężkie życie, dużo nauki - także tej nie każdemu potrzebnej (jak ktoś już wyżej wspomniał - wykucie całej mapy na geo., czy tablicy Mendelejewa). Większość osób, z którymi rozmawiałem na temat I liceum mówiło, że tam stawia się na naukę, a nie na atmosferę. Nauczyciele też potrafią oceniać wg swojego humoru.

II LO - szkoła dla ludzi, którzy naukę potrafią łączyć z zabawą. Chwali tę szkołę, każdy kto ją ukończył i kto do niej uczęszcza. Na takie opinie wpływa dobra atmosfera w szkole, a mianowicie dobry kontakt uczniów z nauczycielami i vice versa! Nauczyciele z 'drugiego' są ludźmi! Tzn. że potrafią wszystko zrozumieć i nie robią żadnych problemów wg własnego widzimisię ! jeśli chcesz dobrze napisać maturę i skończyć szkołę, to się ucz! wola nauki leży w Twojej gestii ! Polecam tą szkołę !

Ekonom - ludzie sobie chwalą! Mili i wyrozumiali nauczyciele! Dobra atmosfera! Polecam.

Chemik - jak mawiają niektórzy, szkoła z klasą! Ogólnie rzecz biorąc, szkoła w porządku. Zdarzają się jednak feralni nauczyciele i trzeba uważać, żeby nie podpaść. Chemik to zbiór różnych środowisk nastolatków! Tu wszystko jest możliwe. Jeśli lubisz spokój, wybierz coś z tej trójki powyżej. Mimo to, nie uważam chemika za szkołę ani złą, ani dobrą :)
edaa10
Guru
Guru
Posty: 178
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 15:20
Lokalizacja: Jasło

Re: Szkoła średnia.

Post autor: edaa10 »

dobra znajomość mapy, to akurat rzecz pożyteczna, przydaje się nie tylko tym, którzy zdają maturę z geografii, ale również chociażby z historii, wos-u. Z analizy mapy można dużo wyczytać. Ale jak się nie chce uczyć... to najlepiej narzekać.
a wszystkich którzy chcą się przekonać jak "straszną" szkołą jest I LO zapraszam na dzień otwarty ;)
zarazwejdewdrzwi
Bywalec
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 9 marca 2011, 22:37

Re: Szkoła średnia.

Post autor: zarazwejdewdrzwi »

dokładnie! Pierwsze słyszę, żeby w 1lo trzeba było się uczyć tablicy mendelejewa. No ale jak się powtarza plotki, to już nikt tu nie poradzi. Wykucie mapy(nie całej!) to też nie żadna filozofia! Wystarczy posiedzieć godzinę i już się kojarzy.
Mam słabą psychikę, ale funkcjonuję normalnie i nie zamieniłabym tej szkoły na inną
Awatar użytkownika
LookingForAngels
Guru
Guru
Posty: 114
Rejestracja: 2 kwietnia 2010, 15:01

Re: Szkoła średnia.

Post autor: LookingForAngels »

No cóż, osobiście uważam, że znajomość mapy jest potrzebna, owszem, ale nie należy "ryć" jej na pamięć, bo taka "nauka" ma to do siebie, ze wyparuje szybciej, niż by się człowiek spodziewał. NIe powtarzam plotek, tylko fakty. Mój kuzyn w pierwszej klasie miał właśnie takie zadanie ;].
Każdy zna siebie samego na tyle, żeby ocenić, czy ma siłę i ochotę na takie szkolne przepychanki. Mimo wszystko, z jakichś przyczyn opinia I LO podupada i sądzę, że raczej nie dzieje się to bez powodu.
POzdrawiam wszystkich trzecioklasistów i życzę mądrych decyzji :)
edaa10
Guru
Guru
Posty: 178
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 15:20
Lokalizacja: Jasło

Re: Szkoła średnia.

Post autor: edaa10 »

jak można mapę wyryć na pamięć? Nauka mapy ma rozwinąć orientację w przestrzeni. Uczyć trzeba się z głową, a nie na pamięć i to każdego przedmiotu a nie tylko mapy. A jeśli chodzi o tablicę Mendelejewa to też pierwsze słyszę.
Zauważyłam że 1Lo straszą młodszych Ci, którzy nigdy nie mieli z nią styczności, jedynie z opowiadań znajomych itp. Może wasi znajomi złego wyboru dokonali po prostu. Bądźmy obiektywni, sami przecież staliśmy parę lat temu przed takim dylematem, którą szkołę wybrać.
Awatar użytkownika
O_eN_A
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 20
Rejestracja: 3 października 2010, 17:12

Re: Szkoła średnia.

Post autor: O_eN_A »

myślałam nad 1LO, ale teraz coraz bardziej przekonuje mnie Ekonomik a dokładniej to liceum o profilu matematyczno- informatycznym lub technikum ekonomiczne.
ODPOWIEDZ