Prywatne przedszkole

Forum o Jasielskich szkołach
hola
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 23 lutego 2011, 13:43

Prywatne przedszkole

Post autor: hola »

Witam, czy kto posiada informacje na temat niedawno powstałego Kubusiowego Przedszkola które mieści się przy ul. Jagiełły? Chciałbym tam zapisać moją córeczkę.Proszę o informację.
KARMEL
Debiutant
Debiutant
Posty: 9
Rejestracja: 17 lutego 2011, 12:39

Re: Prywatne przedszkole

Post autor: KARMEL »

Kilku moich znajomych wspominało, że chcą tam zapisać swoje dzieci. Jak tylko się dowiem czegoś więcej to na pewno napiszę :)
noni
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 1 marca 2011, 18:20

Re: Prywatne przedszkole

Post autor: noni »

w którym dokładnie miejscu jest to nowe przedzszkole?
grafos
Guru
Guru
Posty: 147
Rejestracja: 16 czerwca 2007, 13:15
Lokalizacja: Jasło

Re: Prywatne przedszkole

Post autor: grafos »

jest też drugie o podobnej nazwie Chatka Puchatka" przy Franciszkanach - jest tam wysoki standard usług - z pewnością warto wziąć je pod uwagę przy wybieraniu z jasielskich prywatnych przedszkoli - kadra OK ładnie urządzone miejsce ale jeśli chodzi o mnie ma jedną jedyną wadę brak własnego placu zabaw co z pewnością w prywatnych przedszkolach powinno być też atutem
co do Kubusiowego nie mam wiedzy ale warto podejsc tu i ówdzie i popytać obejrzeć to dużo powie
harry z tybetu
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 26
Rejestracja: 14 września 2007, 00:35
Lokalizacja: tybet

Re: Prywatne przedszkole

Post autor: harry z tybetu »

telefonowałem jakiś czas temu do tego "przedszkola" przy franciszkanach aby dopytać o szczegóły. (mają własną stronę internetową)
jeśli chodzi o odpłatność to miła pani zaproponowała 4,50 za godzinę + 11 zł za całodzienne wyżywienie. zdaje się, że nie mają kuchni na miejscu tylko catering. jak dla mnie - odpada. oddając dziecko nawet na 5 godzin dziennie, za cały miesiąc zapłacę w granicach 700 zł. mniej bierze niańka, która przychodzi do domu i jest na każde zawołanie. mam w planach zapisać potomka do przedszkola od września ale będę próbował do państwowego (mimo, że będzie miał dopiero 2 lata), ew. do "bajkowego"
hola
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 23 lutego 2011, 13:43

Re: Prywatne przedszkole

Post autor: hola »

Kubusiowe przedszkole mieści przy ul. Jagiełły podobno w tym budynku mieściły się biurowce PSS( budynek obok drukarni). Koszt miesięczny to tylko 350 zł. w tym 3 posiłki, obiad dostarcza jedna z Jasielskich restauracji, (nie jak w przypadku niektórych przedszkoli publicznych Trafunek) na placu przed budynkiem przedszkola ma powstać plac zabaw. Można zapisywać dzieci które ukończyły 2 latka( nawet jeśli jeszcze noszą pampersy). Nie mam żadnych informacji na temat kadry,jeśli ktoś coś wie na ten temat proszę o info.
mery
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 14 marca 2011, 19:19

Re: Prywatne przedszkole

Post autor: mery »

W ramach sprostowania wypowiedzi dotyczących "Chatki Puchatka". "Chatka Puchatka" to nie jest przedszkole, tylko żłobek. A to jest zasadnicza różnica. Miesięczny koszt całodziennej opieki nad dzieckiem (ponad 10 godzin) to 500 zł, co w przeliczeniu na liczbę godzin w miesiącu daje około 2,30 zł za godzinę. Cena nie wydaje się wysoka ze względu na całkiem inny charakter opieki nad dziećmi niż w przedszkolu, ponieważ dzieci przyjmowane są od 6 miesiąca życia do 3 lat (są to Maleństwa). Dlatego też, grupą 8-osobową opiekują się 2 Panie. Ponadto dzieci w tym wieku nie są samodzielne i dużo czynności wykonywanych jest przez Opiekunki (min.karmienie dzieci, usypianie, przewijanie). Cena również jest adekwatna do jakości usług, ponieważ są oddzielne pomieszczenia do zabawy, spania i jedzenia, dlatego też dzieci nie śpią czy jedzą na tej samej sali co się bawią, co też ma znaczący wpływ na cenę. Jeżeli chodzi o wyżywienie, to jest indywidualne podejście do każdego dziecka. Śniadania są dostarczane przez Rodziców (dzieci jedzą to co lubią), a smaczne obiadki (zupa, II danie, kompot) dostarczane są przez sprawdzoną firmę cateringową specjalizującą się w wyżywianiu dzieci. Cena obiadku wynosi 7,60 zł. Dzieci w ciągu dnia mają zapewnione owoce i napoje (w cenie czesnego).
Oprócz opieki całodziennej oferowana jest opieka doraźna czyli można sobie wybrać określoną liczbę godzin w miesiącu (są abonamenty). Opieka doraźna jest inaczej liczona niż stała (całodzienna), od 4 zł/godz.
Odnośnie placu zabaw: na stronie internetowej jest informacja- na wiosnę w planach jest przygotowanie placu zabaw na terenie placówki, a także spacery do sąsiadującego parku. Aby uzyskać szczegółowych i dokładnych informacji najlepiej jest udać się do placówki i porozmawiać osobiście.
houseMd
Guru
Guru
Posty: 134
Rejestracja: 1 października 2012, 12:02

Re: Prywatne przedszkole

Post autor: houseMd »

czy ta chatka puchatka nadal funkcjonuje? bo na jagielly w tym ich bydynku jakos pusto i przed budynkiem tez. a moze przeniesli to gdzies? wiecie cos na ten temat?
adu28
Mistrz
Mistrz
Posty: 93
Rejestracja: 17 stycznia 2011, 11:50

Re: Prywatne przedszkole

Post autor: adu28 »

www.kubusiowe-przedszkole.pl Wciaz w tym samym miejscu
Stasia
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 8 maja 2012, 13:26

Re: Prywatne przedszkole

Post autor: Stasia »

Witam, jezeli chodzi o Kubusiowe Przedszkole mieszczace sie na jagiełły to faktycznie od ulicy mozna nie zauwazyc, gdyz mieszcza sie w tym budynku takze inne biura, a okna przedszkola sa bardziej z boku. wszystkie informacje mieszcza sie na ich stronie internetowej, ale najlepiej podejsc tam osobiscie, popytac, poogladac przedszkole od wewnatrz. A Chatka Puchatka to zlobek, nie przedszkole.
houseMd
Guru
Guru
Posty: 134
Rejestracja: 1 października 2012, 12:02

Re: Prywatne przedszkole

Post autor: houseMd »

sorry, pomylilo mi sie. chcialam zapytac czy kubuisowe dalej na jagielly jest bo chatka na szkolnej:) ale ok. skoro kubusiowe jest gdzie bylo to ok. dzieki za info:)
ODPOWIEDZ