I LO, profil językowy, bez łaciny?

Forum o Jasielskich szkołach
domciaa4
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 21 kwietnia 2011, 17:22

I LO, profil językowy, bez łaciny?

Post autor: domciaa4 »

Chciałabym się dowiedzieć o profilu językowym w I LO :) Nie wiem czy jakieś przedmioty można wybrać na poziomie rozszerzonym albo podstawowym a także chciałabym się dowiedzieć czy nie można uniknąć języka łacińskiego :rotfl: pozdrawiam
korba.szmorba
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 14 sierpnia 2010, 23:27

Re: I LO

Post autor: korba.szmorba »

nie można uniknąć łaciny
Liebre
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 24 września 2010, 12:11
Lokalizacja: Kraków

Re: I LO, profil językowy, bez łaciny?

Post autor: Liebre »

A czemu chcesz uniknąć łaciny? Non tam praeclarum est scire Latine, quam turpe nescire.
Awatar użytkownika
Pemek94
VIP
VIP
Posty: 1137
Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 22:30
Lokalizacja: Jasło

Re: I LO, profil językowy, bez łaciny?

Post autor: Pemek94 »

To powiedz mi gdzie w dzisiejszych czasach oprócz medycyny i prawa przyda Ci się łacina? No chyba, że ktoś chce się uczyć dla własnej satysfakcji xD
risto
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 430
Rejestracja: 4 lipca 2006, 23:36
Lokalizacja: Jasło

Re: I LO, profil językowy, bez łaciny?

Post autor: risto »

Sam skończyłem ten profil w I LO trochę lat temu i łacina nie stanowi jakiegoś specjalnego problemu na tym profilu.
cullen
Mistrz
Mistrz
Posty: 97
Rejestracja: 2 kwietnia 2010, 13:09

Re: I LO, profil językowy, bez łaciny?

Post autor: cullen »

Jeśli wybierasz się na językowy nie ma sensu unikać łaciny, jest bardzo przydatna jeśli chodzi o naukę innych języków obcych, a nawet jeśli nie znasz znaczenia jakiegoś polskiego słowa często możesz łatwo znaleźć jego etymologię w łacinie.
Awatar użytkownika
Tito
Obyty
Obyty
Posty: 57
Rejestracja: 5 września 2011, 20:32
Lokalizacja: Śląsk

Re: I LO, profil językowy, bez łaciny?

Post autor: Tito »

Nie ma sensu unikać łaciny. Wbrew pozorom jest ona potrzebna i przydatna. Moja znajoma studiuje polski na UP w Krakowie. Jako jedna z nielicznych na roku miała łacinę i dzięki temu zwolniona była z egzaminu. Jak się okazało, w I LO łacina nauczana jest na naprawdę dobrym poziomie.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18477
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: I LO, profil językowy, bez łaciny?

Post autor: dragoness »

Pemek94 pisze:To powiedz mi gdzie w dzisiejszych czasach oprócz medycyny i prawa przyda Ci się łacina? No chyba, że ktoś chce się uczyć dla własnej satysfakcji xD
W życiu. Przy nauce innych języków obcych. Po to, żeby wiedzieć coś, czego nie wiedzą inni. W CV.
ODPOWIEDZ