Profil w liceum, który wybrać?

Forum o Jasielskich szkołach
jaslooo
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 19 maja 2011, 18:49

Re: Profil w liceum, który wybrać?

Post autor: jaslooo »

Witam ! Chciałabym się dowiedzieć który język wybrać na profilu biol-chem (I LO) : j.francuski czy j.niemiecki ? Dodam, że j.niemieckiego uczę się od 4 klasy szkoły podstawowej, a z j.francuskim nigdy nie mialam do czynienia. Trochę się obawiam francuskiego. Już sama nie wiem co mam robić. Może podzielicie się ze mną swoimi opiniami? Czy nauczyciele w I LO są ''fajni'' tzn. czy nauczą i czy dużo wymagają ?
Compoland
Mistrz
Mistrz
Posty: 96
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 21:16

Re: Profil w liceum, który wybrać?

Post autor: Compoland »

jaslooo pisze:Już sama nie wiem co mam robić
Nie ty jedna... To przypadłość każdego gimnazjalisty :P
zarazwejdewdrzwi
Bywalec
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 9 marca 2011, 22:37

Re: Profil w liceum, który wybrać?

Post autor: zarazwejdewdrzwi »

Dużo osób odradza francuski, bo to tylko w kij wkuwania a wiedza szybko ulatuje. Idź na niemiecki:) Co do nauczycieli, nie wiem, co może się kryć pod pojęciem "fajni":D. Na pewno są wymagający, ale też nie mordują za brak wiedzy. W 1 panuje prosta zasada- jak chcesz, to się uczysz, a jak nie, to nikt cię nie zmusza, robisz co chcesz, tylko nie płacz, ze masz wyniki jakie masz. Jeśli z lekcji na lekcję będziesz się w miarę przygotowywać, to nic się nie bój. Nauczyć cie na pewno nauczą. Atmosfera w szkole jest super,ale przygotuj sie na mały szok na początku roku:) Rzeczywistość jest zupełnie inna niż ta gimnazjalna:) Jeśli masz jakieś pytania, to spróbuję na nie odpowiedzieć:)
Awatar użytkownika
after
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 310
Rejestracja: 16 października 2010, 19:16
Lokalizacja: Jasło

Re: Profil w liceum, który wybrać?

Post autor: after »

odświeżę nieco temat, zbliża się rekrutacja , wybieram sięnajprawdopodobniej na profil humanistyczny do I bądź II LO, jak jest z nauką na tkaim profilu?
skazana_na_bluesa
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 6 marca 2011, 19:13

Re: Profil w liceum, który wybrać?

Post autor: skazana_na_bluesa »

chodzę aktualnie do I LO na profil humanistyczny. Powiem ci, że nie jest źle. Nauczyciele polskiego (w większości) uczą dobrze, historii też (podobno pani Bilska odchodzi w tym roku ;) ). Najbardziej lubię j. francuski- uczy go p. Nowak (chyba w każdej klasie humanistycznej uczy) i dzięki niej pokochałam ten język :D Lekcje są prowadzone w ciekawy sposób i nigdy mi się nie dłużą. Mamy aż 4 lekcje w tygodniu, więc naprawdę można się dużo nauczyć przez te 3 lata :)
Niestety odbija się to na j. angielskim, który jest tylko 2 razy w tygodniu i tempo, które nadaje nauczyciel jest bardzo szybkie. Chociaż większość uczniów i tak chodzi na lekcje prywatne, więc odrobina chęci i maturę da się zdać ;) Historię musisz lubić i jeśli chcesz zdawać maturę rozszerzoną, to najlepiej czytać jakieś artykuły i książki historyczne, bo na lekcjach nauczyciel głównie opowiada i jak nie słuchasz, to wiele z tego nie wyniesiesz. Ale od czego jest podręcznik. Z polskim jest ok, choć to zależy od nauczyciela. Tylko muszę cię ostrzec, że poziom nauki w klasie humanistycznej nie jest zbyt wysoki. To nie zależy od nauczyciela ani od szkoły, tylko po prostu często tzw. humaniści olewają naukę nie tylko przedmiotów ścisłych, ale też języków. Ja sama jestem zawiedziona, że ludzie są tak mało ambitni, bo zawsze byłam w klasie, gdzie poziom był wysoki. Oczywiście nie wszyscy są tacy, ale zdecydowana większość. Więc lepiej zastanów się dobrze, czy klasa humanistyczna to na pewno dobry pomysł. Ja nie żałuję wyboru profilu, choć jakbym mogła, to chodziłabym do Kopernika w Krośnie na inny profil (językowy). W 1 LO lepiej nie wybierać językowego, bo tam zwykle dostają się ci, co nigdzie indziej się nie dostali, więc poziom jest tam jeszcze niższy.
Jak masz jakieś pytania, to wal śmiało ;)
Awatar użytkownika
after
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 310
Rejestracja: 16 października 2010, 19:16
Lokalizacja: Jasło

Re: Profil w liceum, który wybrać?

Post autor: after »

skazana_na_bluesa pisze: Jak masz jakieś pytania, to wal śmiało ;)
wysłałam CI PW ;)
lemon
Mistrz
Mistrz
Posty: 91
Rejestracja: 10 lipca 2011, 17:23

Re: Profil w liceum, który wybrać?

Post autor: lemon »

NIE POLECAM matematyki z dranką totalne dno .Nadaje sie tylko do obsługi windy .Kupę drania i nic więcej :krzeslem: :mur:
Awatar użytkownika
Pemek94
VIP
VIP
Posty: 1137
Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 22:30
Lokalizacja: Jasło

Re: Profil w liceum, który wybrać?

Post autor: Pemek94 »

Poprzednia wypowiedź śmierdzi mi sfrustrowanym pierwszakiem, który miał 5 z matmy w gimnazjum za nic i gdy nagle trzeba się było zacząć uczyć bulwersuje się i zwala na nauczyciela :P Jeśli nie jest tak to przepraszam xD Bo matma w tym liceum na prawdę wysoko stoi i jeśli nie trafisz na pewną panią to zdasz maturkę spokojnie :)
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18441
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Profil w liceum, który wybrać?

Post autor: dragoness »

A zorientowaliście się, czy od przyszłego roku, po reformie, będą w ogóle jakieś profile?
Awatar użytkownika
after
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 310
Rejestracja: 16 października 2010, 19:16
Lokalizacja: Jasło

Re: Profil w liceum, który wybrać?

Post autor: after »

Mam nadzieję, że będą ;) ciężko pojąć te wszystkie reformy, zobaczymy za niedługo, jak szkoły opublikują swoją ofertę ;)
Awatar użytkownika
sekfoja
Bywalec
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 10 lutego 2010, 16:08
Lokalizacja: Jasło

Re: Profil w liceum, który wybrać?

Post autor: sekfoja »

skazana_na_bluesa pisze:Tylko muszę cię ostrzec, że poziom nauki w klasie humanistycznej nie jest zbyt wysoki. To nie zależy od nauczyciela ani od szkoły, tylko po prostu często tzw. humaniści olewają naukę nie tylko przedmiotów ścisłych, ale też języków. Ja sama jestem zawiedziona, że ludzie są tak mało ambitni, bo zawsze byłam w klasie, gdzie poziom był wysoki.
- Human humanowi nierówny. W mojej klasie akurat są ludzie bardzo ambitni i na prawdę nie narzekamy na luz i brak nauki. Wszystko zależy od rocznika :P. Co do francuskiego - nie każdego humana uczy p.Nowak. 1 i 3 klasa tak trafiła, 2 ma z p. Smoszną i nikt nie powie, że olewa język, bo po prostu się nie da.
Awatar użytkownika
Pemek94
VIP
VIP
Posty: 1137
Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 22:30
Lokalizacja: Jasło

Re: Profil w liceum, który wybrać?

Post autor: Pemek94 »

Profile będą tak jak teraz tyle, że będzie większy nacisk kładziony na przedmioty rozszerzone ;)
anuska2c
Mistrz
Mistrz
Posty: 90
Rejestracja: 26 kwietnia 2011, 14:41

Re: Profil w liceum, który wybrać?

Post autor: anuska2c »

z tego co mi wiadomo zamiar jest nad tworzeniem nowych profili lecz nie wiem czy to dojdzie do skutku
Awatar użytkownika
Pemek94
VIP
VIP
Posty: 1137
Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 22:30
Lokalizacja: Jasło

Re: Profil w liceum, który wybrać?

Post autor: Pemek94 »

Kierunki profilowe to tylko i wyłącznie wybór szkoły, która takowe tworzy. Z tego co ja wiem to po reformie ma być o wiele mniej zajęć z języka polskiego, historii i prawie wszystkich przedmiotów tyle, że będzie kładziony nacisk na przedmioty rozszerzone dlatego też przedmioty pozostałe będą obcięte.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18441
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Profil w liceum, który wybrać?

Post autor: dragoness »

Pemek94 pisze:Kierunki profilowe to tylko i wyłącznie wybór szkoły, która takowe tworzy. Z tego co ja wiem to po reformie ma być o wiele mniej zajęć z języka polskiego, historii i prawie wszystkich przedmiotów tyle, że będzie kładziony nacisk na przedmioty rozszerzone dlatego też przedmioty pozostałe będą obcięte.
No i będziemy produkować półinteligentów.
ODPOWIEDZ