Profil w liceum, który wybrać?

Forum o Jasielskich szkołach
anuska2c
Mistrz
Mistrz
Posty: 90
Rejestracja: 26 kwietnia 2011, 14:41

Profil w liceum, który wybrać?

Post autor: anuska2c »

Który profil w 1 lo jest lepszy mat-ang czy językowy , a w IIlo mat-ang czy społeczno-ekonomiczny ?
Awatar użytkownika
myosotis
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 312
Rejestracja: 10 listopada 2009, 16:50

Re: Profil w liceum

Post autor: myosotis »

Mat-ang zdecydowanie lepszy, w końcu to dwa obowiązkowe przedmioty maturalne ;)
Chudy44
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 259
Rejestracja: 25 października 2008, 21:16
Lokalizacja: Jasło

Re: Profil w liceum

Post autor: Chudy44 »

A co do II LO. Myślę że społeczno-ekonomiczny też jest bdb. Rozszerzony polski, matma i geografia to dobre połączenie. Sam żałuje, że rok temu takiego nie było.
anuska2c
Mistrz
Mistrz
Posty: 90
Rejestracja: 26 kwietnia 2011, 14:41

Re: Profil w liceum

Post autor: anuska2c »

a co do języków bo na wszystkich profilach można wybrac rosyjski lub niemiecki to który waszym zdaniem lepszy i w którym lo ?
edaa10
Guru
Guru
Posty: 178
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 15:20
Lokalizacja: Jasło

Re: Profil w liceum

Post autor: edaa10 »

ja miałam rosyjski w 1LO i jestem zadowolona :)
anuska2c
Mistrz
Mistrz
Posty: 90
Rejestracja: 26 kwietnia 2011, 14:41

Re: Profil w liceum

Post autor: anuska2c »

a w 1lo jest jakaś dobry i fajny nauczyciel od rosyjskiego ?
Awatar użytkownika
Pemek94
VIP
VIP
Posty: 1137
Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 22:30
Lokalizacja: Jasło

Re: Profil w liceum

Post autor: Pemek94 »

Bardzo fajna młoda Pani, z bardzo dobrym podejściem do ucznia i wymaganiami ;) Na prawdę za 3 lata można się nauczyć rosyjskiego, dowodem tego są zdawane matury z tegoż przedmiotu ;)
edaa10
Guru
Guru
Posty: 178
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 15:20
Lokalizacja: Jasło

Re: Profil w liceum, który wybrać?

Post autor: edaa10 »

Kolega Pemek dobrze prawi :) . Jeśli zależy Ci na rosyjskim to Pani A. bardzo dobrze Cie przygotuje, jeżeli natomiast ktoś zbyt chętny nie jest do nauki tego języka i chcę tylko odbębnić, to nie stwarza problemów :P
anuska2c
Mistrz
Mistrz
Posty: 90
Rejestracja: 26 kwietnia 2011, 14:41

Re: Profil w liceum, który wybrać?

Post autor: anuska2c »

aha.. to chyba nie bedzie źle jak się tam wybiore :) dzieki :)
nails
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 21
Rejestracja: 11 maja 2011, 20:19

Re: Profil w liceum, który wybrać?

Post autor: nails »

Macie racje :) Miałam z panią A język rosyjski. Było całkiem przyjemnie. W porównaniu do innych nauczycieli języków ;) Bardzo polecam. A co do mat-ang to również mogę zachęcić Ciebie do wyboru tego kierunku. W tym roku zapewne od ang dostaniecie pana dyrektora W. Hm też bardzo miły, ogólnie uczą się u niego osoby te co chcą nikogo nie przymusza. Mogę z ręką na sercu powiedzieć że nie bałabym się jechać za granice ;) co do matury.. hm zawiedliśmy się troszkę na nim gdyż przedwcześnie ocenił nas jako swoją najlepszą klasę i bardziej się skupił na rzeczach na studia. Ale 3 lata temu jego klasa miała średnią z matury rozszerzonej ok 80 procent więc to coś już mówi :) A co do profilu, to nie żałuje że go wybrałam bo mając dobrze zdaną maturkę z ang i mat poszerzonej wasza droga do kariery i na studia jest szeroko otwarta. Mogę powiedzieć że ja się wybieram na UE do KRK i na każdy(!) kierunek biorą matematykę i język obcy, w porównaniu do osób które zdawały chemie czy wos ponieważ muszą stanąć przed wyborem zaledwie paru kierunków. Na AGH też matematykę prawie na każdym się liczy(oprócz kierunków humanistycznych) i język obcy , na politechnikę - mat. Także radzę w siebie mocno zainwestować i uczyć się tego angielskiego i matmy jeżeli interesują Cie kierunki techniczne czy ekonomiczne :)
Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania, z chęcią odpowiem ;)
anuska2c
Mistrz
Mistrz
Posty: 90
Rejestracja: 26 kwietnia 2011, 14:41

Re: Profil w liceum, który wybrać?

Post autor: anuska2c »

a jak jest z matmą w 1lo ? są jacyś dobrzy nauczyciele ?
Compoland
Mistrz
Mistrz
Posty: 96
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 21:16

Re: Profil w liceum, który wybrać?

Post autor: Compoland »

Byłaś na dniach otwartych? Można się było przekonać, jak uczniowie mat-inf zapylali z trójkątami... Sama oceń :P
Awatar użytkownika
Pemek94
VIP
VIP
Posty: 1137
Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 22:30
Lokalizacja: Jasło

Re: Profil w liceum, który wybrać?

Post autor: Pemek94 »

Jeśli chodzi o matmę to jest najlepiej obsadzony przedmiot w tej szkole, na prawdę matematyka jest na wysokim poziomie, no może oprócz jednej Pani, która lekko mówiąc nie uczy dobrze xd Ale poza tym to P. Poniatowski, P. Kosiek, P. Dranka, P. Władyka, na prawdę bardzo dobrzy nauczyciele :)
nails
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 21
Rejestracja: 11 maja 2011, 20:19

Re: Profil w liceum, który wybrać?

Post autor: nails »

Oj zgodzę się z przedmówcą :) ja miałam mat z prof Kośkiem i były to wspaniałe 3 lata . Chociaż było ciężko ale było warto :) Jest teraz co wspominać. A przygotowanie do matury wyśmienite. No tylko szkoda mi tych osób które trafiają na wspomnianą panią. Lecz nie wszędzie jest idealnie :)
zarazwejdewdrzwi
Bywalec
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 9 marca 2011, 22:37

Re: Profil w liceum, który wybrać?

Post autor: zarazwejdewdrzwi »

P.Dranka to super matematyk. Największego debila matmy naauczy(wiem to po sobie):D
ODPOWIEDZ