WSIZ Rzeszów - informatyka, informacje

Forum o Jasielskich szkołach
WSIZ_ciekaw
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 1 lipca 2011, 15:25

WSIZ Rzeszów - informatyka, informacje

Post autor: WSIZ_ciekaw »

Witam poszukuje informacji na temat WSIZ w Rzeszowie a konkretnie o profilu informatyki na tej uczelni. Proszę o informację. :)
byku89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 262
Rejestracja: 11 kwietnia 2010, 21:08

Re: WSIZ Rzeszów - informatyka, informacje

Post autor: byku89 »

Witam,Ja na temat WSIZ wsumie Ci nie pomoge gdyż studiuję na URz, ale słyszałem opinie że są oferty pracy z dopiskami że nie chcą absolwentów tej uczelni. Więc musisz to przemyśleć. Kolega był tam na dziennikarstwie to zrezygnował bo tylko obiecywali dobry sprzęt i tak przez 2 lata, pozatym jest to uczelnia prywatna więc kupujesz sobie wykształcenie a nic się nie nauczysz.
Moim zdaniem na informatykę już lepiej pójść na Politechnikę Rzeszowską.
Pozdrawiam;]
Awatar użytkownika
Jacek1986
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 415
Rejestracja: 5 sierpnia 2008, 20:46
Lokalizacja: Jasło

Re: WSIZ Rzeszów - informatyka, informacje

Post autor: Jacek1986 »

Tak samo można napisać w drugą stronę, że też słyszałem różne rzeczy, że tamten mówił, że usłyszał od tamtego itd itp. Głupie gadanie. Typowe podejście studentów z URz-etu. Bo WSIiZ taki zły. Studiowałeś? Byłeś? Widziałeś? Ja studiowałem tam 5 lat i powiem Ci kolego tak- jak jesteś zdolny to nie ważne czy WSIiZ czy URz. Pracę znajdziesz. Ja mam koleżankę która naprawdę dobrze teraz zarabia- pracuje w Rzeszowie i nie miała żadnych, ale to żadnych kłopotów z tym, że ukończyła tą prywatną uczelnię. I niejeden może pomarzyć o takich zarobkach.
Co do uczelni infrastruktura informatyczna na bardzo wysokim poziomie. Możliwość uzyskania wielu certyfikatów międzynarodowych zarówno z języków jak i informatycznych. Informatyki nie kończyłem, ale inny kierunek więc co do tego kierunku się więcej nie wypowiem.
s0ull
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 2 kwietnia 2010, 14:31

Re: WSIZ Rzeszów - informatyka, informacje

Post autor: s0ull »

Jeżeli informatyka i w Rzeszowie, to moim zdaniem też tylko PRz - z tego co wiem, to nie jest się bardzo trudno dostać (tylko utrzymać się sporo trudniej), a informatykę mają na bardzo wysokim poziomie, do tego kierunek zamawiany (więc jak się postarasz, to jeszcze sporo kasy możesz dostawać) :)
pastel
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 66
Rejestracja: 4 kwietnia 2009, 22:23

Re: WSIZ Rzeszów - informatyka, informacje

Post autor: pastel »

Co prawda, jeśli będziesz dobry z kierunku w ktorym sie bedziesz kształcił to Cie przyjmą bez pytania o papierek, na której uczelni studiowałeś, tylko musisz znać się na tym co robisz, ale jeżeli już chodzi o studia to w Rzeszowie tylko i wyłącznie Politechnika. Informatyka na wysokim poziomie. Nawet z nienajlepiej zdaną maturą możesz się dostać, ale trudniej się utrzymać. Jednak jak się chce to nie ma z tym problemu. Ja polecam PRz.
WSIZ_ciekaw
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 1 lipca 2011, 15:25

Re: WSIZ Rzeszów - informatyka, informacje

Post autor: WSIZ_ciekaw »

dzięki wielkie za informacje a wiecie czy ciężko się utrzymać na WSIZ bo jestem ciekaw. :) A na politechnikę się pewnie nie dostanę :(
Awatar użytkownika
Mała_Miczitanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 218
Rejestracja: 24 czerwca 2009, 11:00

Re: WSIZ Rzeszów - informatyka, informacje

Post autor: Mała_Miczitanka »

jest jedna zasada szkół prywatnych. Płacisz - zdajesz. Nie mówię ze w 100% tak jest, ale w większości. Próbuj na PRz. Zawsze lepiej skończyć państwową, renomowaną uczelnie z samymi trójami, niż prywatną z piątkami.
VISCA EL BARCA
Weteran
Weteran
Posty: 74
Rejestracja: 7 kwietnia 2010, 18:23

Re: WSIZ Rzeszów - informatyka, informacje

Post autor: VISCA EL BARCA »

Mała_Miczitanka pisze:jest jedna zasada szkół prywatnych. Płacisz - zdajesz. Nie mówię ze w 100% tak jest, ale w większości. Próbuj na PRz. Zawsze lepiej skończyć państwową, renomowaną uczelnie z samymi trójami, niż prywatną z piątkami.
Kto ci wpoil taka zasade ??? masz bardzo plytkie i durne myslenie
Awatar użytkownika
Mała_Miczitanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 218
Rejestracja: 24 czerwca 2009, 11:00

Re: WSIZ Rzeszów - informatyka, informacje

Post autor: Mała_Miczitanka »

Znam osobiście parę osób, które studiowały bądź studiują na prywatnych uczelniach i słyszę co mówią.
Swoją drogą, napisałam przecież, że nie wszędzie tak musi być, więc wypraszam sobie, bo płytka i durna nie jestem.
Lelum
Weteran
Weteran
Posty: 73
Rejestracja: 26 lipca 2010, 07:59

Re: WSIZ Rzeszów - informatyka, informacje

Post autor: Lelum »

No to może opinia od absolwenta informatyki się przyda. ;) Zlewaj te wydumane opinie. Studia to tylko czubek góry lodowej - jak sam nie będziesz zgłębiał pewnych tematów to samo studiowanie nic ci nie da. WSIZ zapewnia Możliwość brania udziału w szkoleniach Microsoftu, czy CISCO za które normalnie płaciłbyś grube pieniądze. Jak najwięcej korzystaj z tych możliwości i zdobywaj certyfikaty - Microsoftu, CCNA Cisco to nic ciekawego, ale CCNP już jest dość porządanym certyfikatem wśród pracodawców.
Pawianus
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 26 czerwca 2011, 09:39

Re: WSIZ Rzeszów - informatyka, informacje

Post autor: Pawianus »

Dokładnie, święte słowa...
Pracodawcę bardziej interesuje to co się w rzeczywistości umie, a nie papierek.
Jeśli będzie szukał "papierka", zatrudni kogoś z bardziej znanej uczelni..
Certyfikaty bardzo pomagają, ale nie zapomnij dodać, że CCNA jest tylko czasowym certyfikatem...
Tak właściwie to sam chciałem iść na informatykę na WSIZ.
Jednak czesne trochę mnie zdołowało, poza tym tez słyszałem o tych dopiskach przy poszukiwaniu pracy.
W efekcie trafiłem do Jarosławia...
Kadra głównie z Rzeszowa i Lublina, 30% dostaje stypendium z kierunku zamawianego, przy tym mniej studentów więc łatwiej się utrzymać.
Później i tak jeśli będziesz robić magisterkę trzeba iść w inne miejsce.
Ale wróćmy jednak do WSIZ.
Znajoma z ćwiczeniówki, która się tam obroniła, niezbyt pochlebnie wyrażała się o tej uczelni (co prawda inny kierunek).
Poza tym już sama myśl, że magister z WSIZu studiuje inny kierunek ponieważ były problemy z robotą, daje trochę do myślenia...
nails
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 21
Rejestracja: 11 maja 2011, 20:19

Re: WSIZ Rzeszów - informatyka, informacje

Post autor: nails »

Hm a pod względnej językowym czy się różnią te dwie uczelnie? Bo mój brat się wybiera tam i boi się że sobie nie poradzi z języka ang. Może się ktoś wypowiedzieć na ten temat?
WSIZ_ciekaw
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 1 lipca 2011, 15:25

Re: WSIZ Rzeszów - informatyka, informacje

Post autor: WSIZ_ciekaw »

Poszukuję osób, które dostały się na informatykę na wsiz zaocznie proszę o odpowiedz.
katharinaaas
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 31 grudnia 2012, 10:52

Re: WSIZ Rzeszów - informatyka, informacje

Post autor: katharinaaas »

Ja też szukam kontaktu ze studentem/studentką informatyki zaocznej na WSiZ. Proszę o kontak na e-mail lub PW. Dzięki z góry!
ODPOWIEDZ