Łatwe kierunki studiów

Forum o Jasielskich szkołach

Moderatorzy: hanka, paul_proteus

Andre88
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Re: Łatwe kierunki studiów

Post autor: Andre88 » 5 września 2017, 14:04

Nie rozumiem tych ocen na podstawie kierunku studiów. Można być po informatyce i nie potrafić sklecić najprostszego kodu, a można być psychologiem, do którego ustawiają się długie kolejki, bo potrafi pomóc. Ważne są umiejętności i ich poziom zaawansowania, nieważne, w jakiej dziedzinie :)

Awatar użytkownika
Wrocki
Debiutant
Debiutant

Post autor: Wrocki » 14 września 2017, 22:35

Zgadzam się z przedmówcą. Takie dziwne kategoryzowanie może być bardzo niesprawiedliwe i błędne w interpretacji. Na pewno znamy masę lekarzy, którzy są do niczego, a przecież szkołę musieli skończyć. Z drugiej strony niejeden mechanik samochodowy jest w stanie naprawić każde auto przy pomocy śrubokrętu i coli, a szkoły u nich nie podejrzewam zbyt wiele (zresztą zawsze intrygują mnie te "nagie" kalendarze w warsztatach. Zawsze tam są!). Inna sprawa, że czasem wystarczy wybrać trochę bardziej ukierunkowany zwrot w życiu, żeby szkolić się już na coś konkretnego, ot - https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/szkoly-policealne/rejestratorka-medyczna - a studiowanie ogólników - szczególnie humanistycznych wcale nie otwiera wielu drzwi, jedynie kilka uchyla, ale i tak trzeba się nachodzić i coś tam popracować, żeby się czymś wykazać.

zbv
Debiutant
Debiutant
Kontakt:

Post autor: zbv » 13 października 2017, 13:06

Lepiej wybrać kierunek, który Cię interesuje a nie byle jaki byle by był łatwy...

makarena00
Weteran
Weteran
Kontakt:

Post autor: makarena00 » 1 grudnia 2017, 16:27

Andre88 pisze:Nie rozumiem tych ocen na podstawie kierunku studiów. Można być po informatyce i nie potrafić sklecić najprostszego kodu, a można być psychologiem, do którego ustawiają się długie kolejki, bo potrafi pomóc. Ważne są umiejętności i ich poziom zaawansowania, nieważne, w jakiej dziedzinie :)
Otóż to! A i nie ma czegoś takiego jak łatwy kierunek studiów - taka np. biotechnologia - dla jednego pasja, dla innego kosmos.

BitGid
Debiutant
Debiutant
Kontakt:

Post autor: BitGid » 27 lutego 2018, 10:22

dla mnie farmacja była łatwa, bo uczyłam się tego, co chciałam. A z kolei nie wyobrażam sobie studiowania kierunków humanistycznych i pewnie byłyby dla mnie trudne. Wszystko zależy od predyspozycji i nie można uogólniać

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP

Post autor: dragoness » 27 lutego 2018, 10:43

Tu chodzi o wiedzę, czy o literki przed nazwiskiem?

mariuszkobyla
Debiutant
Debiutant

Post autor: mariuszkobyla » 4 września 2018, 20:51

Szczerze powiedziawszy to argumentowanie zupelnie do mnie nie dociera. To nie ma wiekszego sensu isc na cos co bedzie latwym kierunkiem bo zwyczajnie kazdy moze na na niego dostac .. a konkurencja po jego ukonczeniu bedzie zbyt duza by moc znalezc dobrze platna prace. To juz nie te czasy gdzie mozna znalezc sie na dobrze platnym stanowisku bez odpowiedniej wiedzy na poziomie. Jesli dobrze poszukamy to co maja do zaoferowania uczelnie to z pewnoscia znajdziemy cos co przypadnie nam do gustu. Dosc trudnym kierunkiem (takze popularnym) jest administracja skarbowa .. mozna ja studiowac w praktycznie wszystkich wiekszych miastach np. w Wyższej Szkole Bankowej . Patrzac na perspektywy jakie daje takie wyksztalcenie to sa dosc duze. Mozna zaczac prace w lokalnym samorzadzie, a skonczyc mozna nawet w srodowisku miedzynarodowym. Wszystko oczywiscie bedzie zalezne od naszych predyspozycji, wiedzy oraz zaanagazowania.

milosh
Debiutant
Debiutant

Post autor: milosh » 11 września 2018, 13:43

Utarło się, że socjologia to łatwy kierunek. Tak samo filologia polska. Ale myślę, że to nie do końca prawda. Po prostu studenci z tych kierunków są bardzo leniwi, niestety.

mikka
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Post autor: mikka » 12 września 2018, 21:46

dragoness pisze:Tu chodzi o wiedzę, czy o literki przed nazwiskiem?
Pewnie chce sobie młodość przedłużyć na koszt rodziców ;)

ODPOWIEDZ