Obowiązek szkolny dla 6-latków odsunięty

Forum o Jasielskich szkołach
MAGDAS
Obyty
Obyty
Posty: 54
Rejestracja: 19 lutego 2009, 20:45

Obowiązek szkolny dla 6-latków odsunięty

Post autor: MAGDAS »

Słyszeliście, że nasze pociech urodzone w 2006 i 2007 roku mogą pójść do szkoły o rok później?
Przed chwilą podano w radiu taką wiadomość.Nie wim jak inni rodzice, ale mnie taka sytuacja cieszy. Mimo, że płacę za przedszkole duże pieniądze, ale nie chcę mojej córce odbierać dzieciństwa.
martas
Debiutant
Debiutant
Posty: 8
Rejestracja: 18 listopada 2011, 11:27

Re: Obowiązek szkolny dla 6-latków odsunięty

Post autor: martas »

proszę o więcej info jeśli ktoś wie coś na ten temat .mnie też to bardzo by ucieszyło :)
elhanan
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 29
Rejestracja: 7 stycznia 2011, 09:24

Re: Obowiązek szkolny dla 6-latków odsunięty

Post autor: elhanan »

Wraz z pójściem do szkoły kończy się dzieciństwo? :szok:
MAGDAS
Obyty
Obyty
Posty: 54
Rejestracja: 19 lutego 2009, 20:45

Re: Obowiązek szkolny dla 6-latków odsunięty

Post autor: MAGDAS »

Można znależć informację na stronie MEN ale i u nas w przedszkolu Panie o tym wspomniały, może uda się uratować nasze pociechy:))
madżaf
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 13 października 2010, 23:36

Re: Obowiązek szkolny dla 6-latków odsunięty

Post autor: madżaf »

JA słyszałam że przesunęli to o rok
Mańka18
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 5 września 2009, 20:47

Re: Obowiązek szkolny dla 6-latków odsunięty

Post autor: Mańka18 »

No faktycznie na stronie MEN-u jest informacja o projekcie nowelizacji ustawy!!

Tez mnie to bardzo cieszy, gdyby mialo to wejsc w zycie!! ;)))
Nie wiem jak rodzice dzieci urodzonych w 2008 i pozniej...-pewnie wiekszosc sie martwi, bo wiadomo, jak szkoly u nas wyglądaja...

Najlepiej by było, zeby wogóle zrezygnowano z tych durnych zmian!!
amma5
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 26
Rejestracja: 5 listopada 2010, 18:32

Re: Obowiązek szkolny dla 6-latków odsunięty

Post autor: amma5 »

No to jeszcze dzieciakom się trochę upiecze. Szkoda że tylko rocznikom 2006-2007
Mańka18
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 5 września 2009, 20:47

Re: Obowiązek szkolny dla 6-latków odsunięty

Post autor: Mańka18 »

To tylko niektóre wypowiedzi ciekawego artykułu o wynikach konsultacji społecznych projektu MEN:

"...W tym roku we wrześniu posłaliśmy naszą 6,5 letnią córkę do 1 klasy szkoły podstawowej... Decyzję tę podjęliśmy ze względu na to iż jest mądrą, dobrze rozwiniętą dziewczynką i wg opinii przedszkola nadaje się do edukacji szkolnej, ponadto urodziła się na początku roku (marzec 2005). Niestety, po obserwacji dziecka i wkładu jaki musimy włożyć by uczyła się, wiemy, że był to błąd. Dziecko w tym wieku nie jest dojrzałe emocjonalnie do wysiedzenia w ławce szkolnej na zajęciach lekcyjnych, a po południu przy biurku odrabiając pracę domową. Postuluję nie odroczenie, ale zupełne wycofanie się z reformy...”



„W klasach 1 - 3 pracuję od 27 lat. Oto moja opinia w tej sprawie: nadal uważam, że posłanie sześciolatków do szkół jest wielkim błędem. Nawet, gdyby szkoły były przygotowane pod kątem bazy, niczego to nie zmienia. Dzieci w tym wieku dotyczą zwykle dysharmonie rozwojowe. Często kilka miesięcy okazuje się krokiem milowym, to ważne w sytuacji, kiedy ktoś, w mojej ocenie niekompetentny, chce ten czas pominąć i uznać za nieznaczący. Znam wiele dzieci, które umieją pisać, nie mają kłopotów z czytaniem, a szwankuje sfera społeczna, psychiczna, nie są samodzielne w prostych czynnościach.”
.....


Polecam lekturę! ;)

http://www.ratujmaluchy.pl/index.php?op ... 337&Itemid
ODPOWIEDZ