AHE w Łodzi / Zamiejscowy Ośrodek w Jaśle

Forum o Jasielskich szkołach
czarnulka187
Obyty
Obyty
Posty: 58
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 12:45

AHE w Łodzi / Zamiejscowy Ośrodek w Jaśle

Post autor: czarnulka187 »

Tak jak w tytule.. Potrzebuje jakichkolwiek informacji na temat Studiów w tej szkole. Czy ktoś może powiedzieć jak tam wygląda nauka? Kierunek pedagogika : psychopedagogika z profilaktyką społeczną?? czekam na opinie :)
herbata87
Mistrz
Mistrz
Posty: 96
Rejestracja: 4 maja 2009, 21:52

Re: AHE w Łodzi / Zamiejscowy Ośrodek w Jaśle

Post autor: herbata87 »

Uciekaj gdzie pieprz rośnie!
marionetk
Obyty
Obyty
Posty: 50
Rejestracja: 4 września 2009, 23:04

Re: AHE w Łodzi / Zamiejscowy Ośrodek w Jaśle

Post autor: marionetk »

Robiłam w tej szkole licencjat a na magisterkę faktycznie uciekłam gdzie pieprz rośnie. Ogólnie ZOD Jasło i atmosfera panująca na zjazdach są ok, wykładowcy też są bardzo w porządku lecz niestety dyrekcja szkoły już nie.
czarnulka187
Obyty
Obyty
Posty: 58
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 12:45

Re: AHE w Łodzi / Zamiejscowy Ośrodek w Jaśle

Post autor: czarnulka187 »

A co macie na myśli mówiąc "uciekaj gdzie pieprz rośnie" ? Tak źle tam? Nauka łatwa?
marionetk
Obyty
Obyty
Posty: 50
Rejestracja: 4 września 2009, 23:04

Re: AHE w Łodzi / Zamiejscowy Ośrodek w Jaśle

Post autor: marionetk »

Powiem tak.. Nauka zależy od wykładowcy.. Jeżeli wykładowca będzie w miarę wymagający to przed sesją trzeba przysiąść, u niektórych wystarczy jakaś praca zaliczeniowa, a u jeszcze innych sama Twoja obecność :D Po 3 latach w tej szkole wyniosłam nie zbyt wiele porównując pieniądze jakie tam zostawiłam. Jedyne co pozostało mi w głowie to wiedza zaczerpnięta od wykładowców z KUL-u i URz-u, którzy też wykładają w ZOD Jasło. Pond to cały czas nad szkołą wisi widmo likwidacji o którym nikt nic głośno nie mówi. Ja drugi raz już na pewno bym tam nie poszła. Skusiło mnie to ,że blisko,że odpadną koszty dojazdu.. Magistra robię w Rzeszowie i tylko ten dokumentem będę się posługiwać ponieważ uważam ,że dokument AHE to ujma dla mnie. Decyzja należy co Ciebie.. To moje subiektywne zdanie.
czarnulka187
Obyty
Obyty
Posty: 58
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 12:45

Re: AHE w Łodzi / Zamiejscowy Ośrodek w Jaśle

Post autor: czarnulka187 »

marionetk pisze:Powiem tak.. Nauka zależy od wykładowcy.. Jeżeli wykładowca będzie w miarę wymagający to przed sesją trzeba przysiąść, u niektórych wystarczy jakaś praca zaliczeniowa, a u jeszcze innych sama Twoja obecność :D Po 3 latach w tej szkole wyniosłam nie zbyt wiele porównując pieniądze jakie tam zostawiłam. Jedyne co pozostało mi w głowie to wiedza zaczerpnięta od wykładowców z KUL-u i URz-u, którzy też wykładają w ZOD Jasło. Pond to cały czas nad szkołą wisi widmo likwidacji o którym nikt nic głośno nie mówi. Ja drugi raz już na pewno bym tam nie poszła. Skusiło mnie to ,że blisko,że odpadną koszty dojazdu.. Magistra robię w Rzeszowie i tylko ten dokumentem będę się posługiwać ponieważ uważam ,że dokument AHE to ujma dla mnie. Decyzja należy co Ciebie.. To moje subiektywne zdanie.
Dzięki za info :) A Ty jesteś po pedagogice?? Jak wyglądają egzaminy? wszystko jest tu na miejscu czy trzeba robić sobie wycieczki do Łodzi>??
marionetk
Obyty
Obyty
Posty: 50
Rejestracja: 4 września 2009, 23:04

Re: AHE w Łodzi / Zamiejscowy Ośrodek w Jaśle

Post autor: marionetk »

Tak. Jestem po pedagogice spe.psychopedagogika z profilaktyką społeczną.. Dla mnie egzaminy były czystą formalnością. Organizowane były w formie ustnej ale też czasem mogły się zdarzyć w formie pisemnej. Co do Łodzi.. Niby wyjazdy są obowiązkowe ale ja nie byłam ani razu.
czarnulka187
Obyty
Obyty
Posty: 58
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 12:45

Re: AHE w Łodzi / Zamiejscowy Ośrodek w Jaśle

Post autor: czarnulka187 »

Dzękuję za informacje :) pozdrawiam
japonka12
Guru
Guru
Posty: 106
Rejestracja: 4 października 2011, 17:22

Re: AHE w Łodzi / Zamiejscowy Ośrodek w Jaśle

Post autor: japonka12 »

Aj Ci powiem tak: koncze juz ta szkole, poszlam do niej bo wtedy pracowalam, i chcialam studiowqc a szkola na miejscu, nie trzeba dojezdzac ale gdybym miala mozliwosc cofniecia czasu to do tej szkoly bym nie poszla. studiuje psychopedagogike, i za te trzy lata malo co wynosze wiadomosci z tej szkoly, wiecej wynioslam z praktyk jak z wykladow. Tam u niektorych wykladowcow wystarczy ze masz obecnosci i masz zaliczenie. po pewnym czasie pokapowalam sie ze tej szkole zalezy tylko an wydojeniu studentow z kasy, doszly jeszcze pogloski ze likwiduja ta szkole bo dziala nielegalnie (poczytaj sobie na necie o tym jak jestes ciekawa) chcialam zrezygnowac ale szkoda mi bylo pieniedzy jakie tam zostawilam i chodzilam dalej. przez dwa lata studiow placisz 300 zl + odsetki za zwloke a na III roku placisz 400 zł + odsetki i jesli. Niedawno obnizyli stypendia, za socjalne placa 250 zl to nawet nie wystarcza by oplacic te szkole jak ktos jest bezrobotny (dawniej tak nie bylo).
Mozesz pomyslec ze narzekam ale Takie jest moje zdanie i odczucia na temat szkolya Ty zrobisz jak zechcesz ;)
Awatar użytkownika
darroman
Guru
Guru
Posty: 145
Rejestracja: 3 września 2009, 11:54

Re: AHE w Łodzi / Zamiejscowy Ośrodek w Jaśle

Post autor: darroman »

Pic na wodę fotomontaż :) I tak nic po tej szkole i tak no ale ta AHE śmieszna to wyjątkowy badziew. A ztym obniżeniem stypendium to dowalili na całej linii... Socjalne z ponad tysiąca do 250... naukowe z 500 do 150... Jaja w dzisiejszych czasach.
Szeherezada
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 220
Rejestracja: 15 lipca 2011, 15:05

Re: AHE w Łodzi / Zamiejscowy Ośrodek w Jaśle

Post autor: Szeherezada »

darroman pisze:Pic na wodę fotomontaż :) I tak nic po tej szkole i tak no ale ta AHE śmieszna to wyjątkowy badziew. A ztym obniżeniem stypendium to dowalili na całej linii... Socjalne z ponad tysiąca do 250... naukowe z 500 do 150... Jaja w dzisiejszych czasach.
Wysokość stypendium socjalnego w tej szkole jest zastanawiająca. Pierwszy raz spotkałam się z tym, że student dostaje za nic 1050 zł miesięcznie. W innych uczelniach kwoty są dużo niższe i jakoś nikt nie narzeka.
czarnulka187
Obyty
Obyty
Posty: 58
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 12:45

Re: AHE w Łodzi / Zamiejscowy Ośrodek w Jaśle

Post autor: czarnulka187 »

japonka12 pisze:Aj Ci powiem tak: koncze juz ta szkole, poszlam do niej bo wtedy pracowalam, i chcialam studiowqc a szkola na miejscu, nie trzeba dojezdzac ale gdybym miala mozliwosc cofniecia czasu to do tej szkoly bym nie poszla. studiuje psychopedagogike, i za te trzy lata malo co wynosze wiadomosci z tej szkoly, wiecej wynioslam z praktyk jak z wykladow. Tam u niektorych wykladowcow wystarczy ze masz obecnosci i masz zaliczenie. po pewnym czasie pokapowalam sie ze tej szkole zalezy tylko an wydojeniu studentow z kasy, doszly jeszcze pogloski ze likwiduja ta szkole bo dziala nielegalnie (poczytaj sobie na necie o tym jak jestes ciekawa) chcialam zrezygnowac ale szkoda mi bylo pieniedzy jakie tam zostawilam i chodzilam dalej. przez dwa lata studiow placisz 300 zl + odsetki za zwloke a na III roku placisz 400 zł + odsetki i jesli. Niedawno obnizyli stypendia, za socjalne placa 250 zl to nawet nie wystarcza by oplacic te szkole jak ktos jest bezrobotny (dawniej tak nie bylo).
Mozesz pomyslec ze narzekam ale Takie jest moje zdanie i odczucia na temat szkolya Ty zrobisz jak zechcesz ;)

No to już na to wychodzi , że w ytym naszym Jaśle nic kompletnie nie ma aby studiować na miejscu. Kijowo :( A np pedagogika w krośnie?? PWSZ???
Ulle
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 20 czerwca 2012, 16:18

Re: AHE w Łodzi / Zamiejscowy Ośrodek w Jaśle

Post autor: Ulle »

nie polecam, mam raczej kiepskie wspomnienia
malinka123
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 28 września 2012, 08:39

Re: AHE w Łodzi / Zamiejscowy Ośrodek w Jaśle

Post autor: malinka123 »

Witam wszystkich czy ktoś wybiera się teraz od października na studia niestacjonarne na Pedagogikę ?
Piszcie:)
malinka123
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 28 września 2012, 08:39

Re: AHE w Łodzi / Zamiejscowy Ośrodek w Jaśle

Post autor: malinka123 »

Ulle pisze:nie polecam, mam raczej kiepskie wspomnienia
Możesz coś więcej napisac na ten temat?????????????
ODPOWIEDZ