Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Forum o Jasielskich szkołach
Janik
Debiutant
Debiutant
Posty: 9
Rejestracja: 26 maja 2011, 17:03

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Post autor: Janik »

Chciałem się wybrać na studia do Rzeszowa. Myślałam nad informatyką na Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania. Podobno na rynku poszukują informatyków i programistów, więc jest to kierunek z przyszłością. Pytanie co sądzicie na temat tej uczelni? Może ktoś jest na forum, kto studiuje na WSIiZ?

Strona uczelni: http://www.wsiz.rzeszow.pl/
Awatar użytkownika
Regulator
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 417
Rejestracja: 24 stycznia 2011, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Post autor: Regulator »

Poszukują programistów i informatyków, ale takich, którzy coś potrafią. Samo skończenie studiów nic Ci nie da, będziesz musiał się wykazać umiejętnościami i trzeba się będzie dużo nauczyć samemu. Co do studiów to lepszy papierek na pewno będzie z Politechniki, ale też będzie znacznie trudniej niż na Wsizie.
dominika391
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 20
Rejestracja: 4 grudnia 2008, 08:25

Re: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Post autor: dominika391 »

Ja studiuje na WSiZ. Powiem wprost jeśli masz dużo kasy i nie masz co z nią zrobić to tam idź:) Za wszystko trzepią kasę chociaż od tego roku przynajmniej za poprawki nie będziecie płacić. Ale co do szkoły to nic złego nie mogę powiedzieć. Dobrze wyposażona i uczy na dobrym poziomie.
Awatar użytkownika
fred
Weteran
Weteran
Posty: 71
Rejestracja: 1 października 2006, 12:34
Lokalizacja: Jasło

Re: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Post autor: fred »

Ja "dużo Kasy" nie posiadam, a na WSiIZ'ie studiuje. Jest wiele opcji, które pozwalają na tanie studiowanie. System bezpłatnych miejsc jest jedną z nich - na stronie głównej uczelni powinny być informacje kiedy się to odbywa. Doczytaj sobie na stronie uczelni. Poza tym, jeżeli ktoś ma dobre oceny to może liczyć na stypendia i różnego rodzaju ulgi w czesnym z tego tytułu.

Jeżeli chodzi o informatykę, to z tego co wiem na śmieciowym poziomie to ona nie jest. Wyposażenie labolatoriów tez myślę na dobrym poziomie.
jaślanka85
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 29 sierpnia 2011, 23:00

Re: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Post autor: jaślanka85 »

Jeśli nie chcesz dużo czasu poświęcać na nauke polecam WSiZ:) Co do sal komputerowych bardzo dobrze wyposażone co do poziomu nauczania marny :)Nio ale papierek bez większego wysiłku dostaniesz na koniec a z wiedzą ..jak będziesz chciał to ja osiągniesz a jak nie to i tak papierek dostaniesz:)
The Nun

Re: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Post autor: The Nun »

jaślanka85 pisze:Jeśli nie chcesz dużo czasu poświęcać na nauke polecam WSiZ:) Co do sal komputerowych bardzo dobrze wyposażone co do poziomu nauczania marny :)Nio ale papierek bez większego wysiłku dostaniesz na koniec a z wiedzą ..jak będziesz chciał to ja osiągniesz a jak nie to i tak papierek dostaniesz:)
Wydaje mi się, że tak jest na każdej uczelni, nie tylko na WSIZie. Poza tym, jeżeli chodzi o informatykę, to nie można zdobyć "papierka" nie ucząc się. Mimo wszystko, zawsze społeczeństwo będzie dzielić się na tych, co idą na studia po to aby zdobyć papierek oraz na tych, co studiują po to aby poszerzyć swoją wiedzę i w późniejszym okresie życia ją wykorzystać.
zbyszek
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 30 lipca 2012, 10:39

Re: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Post autor: zbyszek »

Żeby przejść dalej, czy na prywatnej czy publicznej coś nauczyć się trzeba, pytanie tylko o różnicę między nimi... Każda uczelni daje podstawy, ale tylko podstawy, które i tak trzeba samemu rozwijać. Takie życie ;)
Tenshi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 337
Rejestracja: 9 lutego 2012, 13:37

Re: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Post autor: Tenshi »

A ja widziałam ogłoszenie... Szukamy informatyków bla bla bla, byle nie po Wsizie... Sama tam studiuję i nie polecam.
OlgaS
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 21 sierpnia 2012, 10:01

Re: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Post autor: OlgaS »

Poważnie? Ja znam tam dwie osoby i właśnie na informatyce mieli praktyki w fajnych firmach informatycznych. A jeden z nich jest teraz na trzecim roku i już znalazł pracę jako programista... to chyba zależy naprawdę od tego, czy się człowiek przyłoży
Tenshi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 337
Rejestracja: 9 lutego 2012, 13:37

Re: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Post autor: Tenshi »

Nie wiem, jak jest na informatyce, bo studiuję inny kierunek, ale jak mieliśmy łączony angielski, to byłam w szoku... ;)
The Nun

Re: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Post autor: The Nun »

Tenshi pisze:A ja widziałam ogłoszenie... Szukamy informatyków bla bla bla, byle nie po Wsizie... Sama tam studiuję i nie polecam.
To po co tam studiujesz? Zrezygnuj - proste.
ODPOWIEDZ