TVN - Tele-Vizja Nienawidzona coraz bardziej przez polaków

Filmy polskie i zagraniczne, kino niezależne, seriale ,radio i telewizja.

Moderatorzy: paul_proteus, President

Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 2804
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: TVN - Tele-Vizja Nienawidzona coraz bardziej przez polaków

Post autor: Mosznicki » 23 maja 2020, 13:14

A i tak chodziło tylko o to, ze polskie chodniki, czyli „Polska”, guanem stoją i zeby sprzątać. Coś diametralnie innego niż np. powiedzieć, ze flaga UE to szmata.

https://wyborcza.pl/1,76842,14217542,Fl ... zymal.html

„(...) Obawiam się, że wiele z osób, których patriotyczne uczucia obraziła flaga w kupie, nie oburza się, gdy widzi ją w otoczeniu takiej symboliki jak krzyż celtycki, "falanga", swastyka czy inne symbole lubiane przez polskich "narodowych patriotów". Zresztą Sąd Najwyższy też nie był szczególnie uwrażliwiony na publiczne prezentowanie nazistowskiej symboliki, kiedy w 2002 roku wydał uchwałę, którą zasłaniają się dziś prokuratura i sądy przed oskarżaniem i skazywaniem np. za malowanie swastyki w miejscach publicznych. SN stwierdził wtedy, że aby doszło do przestępstwa, symbol nie może być prezentowany ot, tak sobie, ale "w zamiarze przekonania do faszystowskiego lub innego totalitarnego ustroju państwa". A jak udowodnić zamiar, jeśli ktoś się do niego nie przyznaje?

Wiem, że co innego kara nałożona przez Krajową Radę, a co innego ściganie przestępstw. Jednak sprawa psich kup pokazuje smutną dysproporcję wrażliwości organów państwa. Nie tylko Sądu Najwyższego. Także Krajowej Rady, która broni flagi za pomocą półmilionowej kary, na antysemickie wypowiedzi w Radiu Maryja reaguje co najwyżej upomnieniem, a homofobicznej mowy nienawiści nie zauważa w ogóle. (...)”.No właśnie- jak to jest? Ech, ci „patrioci”...

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 11279
Rejestracja: 26 lutego 2009, 19:56

Re: TVN - Tele-Vizja Nienawidzona coraz bardziej przez polaków

Post autor: dragoness » 23 maja 2020, 13:34

Najzabawniejsze, że Wojewodzki splagiatował gościa z Warszawy, tylko tamten użył chyba żółtych. https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1 ... iewki.html A jeszcze wcześniej był Gdańsk https://gdansk.naszemiasto.pl/gdansk-ch ... c8-1171441
Mnie się ta idea z biało-czerwoną też nie podoba, ale masz Mosznicki rację. Znaj proporcyją, mociumpanie. jak karać, to karać równo.

Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 2804
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: TVN - Tele-Vizja Nienawidzona coraz bardziej przez polaków

Post autor: Mosznicki » 23 maja 2020, 14:41

Splagiatował albo nawiązał i tym bardziej był pewnie zdziwiony wyrokiem.

ODPOWIEDZ