Radio i telewizja-abonament

Kultura w każdej formie, porozmawiaj o niej, pokaż swoje prace, zaproś na wydarzenie kulturalne
Mary
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 234
Rejestracja: 24 sierpnia 2007, 13:04
Lokalizacja: gdzieś w okolicy

Radio i telewizja-abonament

Post autor: Mary »

Zastanawiałam się gdzie umiescic ten temat , uznałam ,ze najlepiej tu. A wiec co sadzicie na temat abonamentu i jego planowanego zniesienia?
Awatar użytkownika
orestes
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 63
Rejestracja: 12 maja 2006, 19:27
Lokalizacja: z wielu miejsc

Re: Radio i telewizja-abonament

Post autor: orestes »

abonament radiowo telewizyjny raczej nie zostanie zniesiony
Uważam że jako instytucja abonament byłby konieczny jeśli była by skuteczna możliwość jego egzekwowania, ale jako że nie istnieje, może 40 % użykowników go płaci. Nie mówiąc już że firmy nie płacą w ogóle a radia i telewizory są w wielu ich pomieszczeniach.

Mi się podoba rozwiązanie brytyjskie
Nie ważne gdzie kupujesz telewozor czy w sklepie czy w komisie wypełniasz taki druczek ze swoimi danymi. Wtedy władza wie że posiadasz sprzęt rtv i musisz za niego płacić.
Ponieważ w Wielkiej Brytanii raczej płaci się abonament uwalnia to brytyjska telewizje publiczną od szukania pieniędzy u reklamodawców. Reklam w BBC jest znacznie mniej, a do tego BBC naprawde realizuje swoją misję.

Tak więc aboament tak ale kosztem zmniejszenia ilości reklam i seriali typu plebania, na dobre i na złe czy m jak miłość i ich klonów. Więcej programów kulturalnych i edukacyjnych.
Awatar użytkownika
nikita
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 422
Rejestracja: 10 listopada 2008, 17:31

Re: Radio i telewizja-abonament

Post autor: nikita »

orestes pisze:Tak więc aboament tak ale kosztem zmniejszenia ilości reklam i seriali typu plebania, na dobre i na złe czy m jak miłość i ich klonów. Więcej programów kulturalnych i edukacyjnych.
W pełni się zgadzam.


Formacja Chatelet odnośnie abonamentu:)
http://www.youtube.com/watch?v=Agzne65Bd7M
ODPOWIEDZ