Czym jest przekaz podprogowy.

Filmy polskie i zagraniczne, kino niezależne, seriale ,radio i telewizja.

Moderatorzy: paul_proteus, President

Architekt
VIP
VIP
Posty: 583
Rejestracja: 21 września 2009, 18:09

Czym jest przekaz podprogowy.

Post autor: Architekt » 5 kwietnia 2011, 09:54

Lepiej żebyście byli świadomi co "niezależne" media z wami robią.
Piszę "niezależne" bo one zawsze są zależne. Zależne od KASY i tego kto ją wypłaca.
Dużo tego ale warto przeczytać.
Stan alfa,czyli co się dzieje,kiedy się naprawdę dobrze dopasowałeś?
Dopasowywanie się do wartości, przekonań, emocji i fizjologii D, stwarza poczucie zaufania i wzajemnego zrozumienia. W psychologicznej terminologii i po angielsku określa się to jako rapport, czyli “porozumienie”, więc i my będziemy tak to tutaj określać. Im silniejsze będzie Twoje porozumienie z D, tym bardziej instynktownie D będzie otwarty na Twój wpływ.

Kiedy stworzysz wyjątkowo silne porozumienie, D najprawdopodobniej znajdzie się w stanie bardzo sprzyjającym
uczeniu się, określanym jako stan alfa albo po prostu alfa. Nazwa pochodzi stąd, że taka głęboka fizjologiczna relaksacja związana jest w wysoką proporcją fal alfa w mózgu (zresztą oglądanie telewizji też jest z tym związane, co jest jedną z zasadniczych przyczyn, dlaczego telewizyjne reklamy są takie skuteczne).

W stanie alfa Głowa przestaje cokolwiek analizować, za to Serce staje się niezwykle wrażliwe na wszystko, co się widzi lub słyszy. D przechodzi w stan alfa dlatego, że jakiś czynnik – w tym przypadku Ty – dostarczył mu tak prawdziwych informacji i tak obfitej stymulacji, że Serce D decyduje, iż pragnie wchłonąć z tego źródła tyle informacji, ile tylko jest możliwe.

Istnieją dwie zasadnicze oznaki, że D znajduje się w stanie alfa. Jego rysy się rozluźnią, w wyniku czego D będzie się wydawał senny albo też będzie bardzo zaabsorbowany, ale jednocześnie będzie miał szkliste i niezogniskowane spojrzenie. Z behawioralnego punktu widzenia, ponieważ jego Głowa jest pasywna, a Serce stało się dominujące, D będzie się wydawał ogólnie pasywny: będzie raczej spokojny, nieruchomy i będzie oczekiwał na Twoje przekazy, szczególnie przekazy werbalne. Jeśli tych przekazów nie będzie albo jeśli trzeba na nie zbyt długo czekać, D wyjdzie ze stanu alfa.

Kiedy już kogoś wprawisz w stan A, nie przestawaj mówić i działać.

Kiedy wprawisz D w stan alfa, wszelkie Twoje przekazy staną dla D wzmocnione, powiększone, zintensyfikowane. Ogólnikowe słowa, na przykład “zadowolenie”, zaczną wywoływać żywe obrazy, wspomnienia i fantazje na temat tego, jak właściwie odczuwa się “zadowolenie”. Wszelkie wrażenia są wtedy odczuwane z niezwykłą siłą, wszelkie obrazy nabierają żywych i jaskrawych barw albo też zdają się być oglądane przez ogromną lupę. Dźwięki zaś są odbierane jakby wychodziły z głośnika wewnątrz psychiki D.

D może w każdej chwili wyjść ze stanu alfa. Ogólna zasada jest taka, że D pozostanie w stanie alfa tak długo, jak długo dobrze się czuje. D może też na przemian wchodzić i wychodzić ze stanu alfa. Jeśli D z niego wyjdzie, a potem znowu do niego wróci, to zazwyczaj ten następny stan alfa będzie głębszy od poprzedniego.

Powinieneś myśleć o stanie alfa, jako o czymś co przypomina dobry masaż. Jak długo sprawia przyjemność, tak długo chce się tam leżeć. Jeśli masażysta przestaje Cię dotykać, traci rytm, robi coś, co Cię denerwuje albo kiedy po prostu zaczynasz odczuwać nudę – możesz nabrać ochoty, by wstać. W innym przypadku po prostu tam leżysz, relaksujesz się i masz z tego przyjemność.

J.D. Fuentes
źródło: http://manipulowanie.blox.pl/2007/10/St ... rawde.html
i może jeszcze od razu o programowaniu NLP (neurolingwistycznym)
Skrót NLP utworzony został od pierwszych liter nazwy "NeuroLingwistyczne Programowanie". Neurolingwistyczne Programowanie jest praktycznym wykorzystywaniu wiedzy o doskonałości. Często mówi się, że NLP to opis wszystkiego co dobrze działa (niezależnie od dziedziny życia). NLP zostało stworzone w latach 70-tych przez specjalistów z różnych dziedzin. Twórcą programowania neurolingwistyczne jest m.in. matematyk i terapeuta Richard Bandler; profesor lingwistyki John Grinder . Zajęli się oni badaniem reguł, którymi posługują się wybitni ludzie odnoszący wspaniałe rezultaty, oraz pokazali, jak uczyć się tych reguł, aby także osiągać wyznaczone cele. Neurolingwistyczne programowanie zajmuje się sposobami spostrzegania rzeczywistości i jej zapamiętywaniem w mózgu (dlatego w nazwie jest człon neuro), sposobami skutecznej komunikacji (człon nazwy: lingwistyczne) i sposobami w jaki uporządkowujemy informacje w naszym umyśle. Sposoby uporządkowania informacji w naszym umyśle tworzą programy, z których korzystamy w trakcie każdego zachowania się (człon nazwy: programowanie). Te programy są w ujęciu cybernetycznym, a nie informatycznym. jak większość osób myśli, a nawet spora grupa trenerów NLP opisuje.
źródło: http://www.cro.net.pl/nlp/
Jak myślicie czy są to bajki czy to działa w każdym momencie kiedy oglądamy tv?
Bo jeżeli ja bym na coś takiego wpadł i mógł czerpać z tego zyski (hipotetycznie oczywiście) to już bym z tego nie zrezygnował a tylko to doskonalił.
Wiem, że to słabo przyswajany temat i wiedza specjalistyczna ale skoro już takie rzeczy krążą po sieci i mogą być dla nas zagrożeniem to chyba warto byśmy mięli świadomość tego zagrożenia?

wścieklica
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 402
Rejestracja: 12 marca 2010, 13:57

Re: Czym jest przekaz podprogowy.

Post autor: wścieklica » 5 kwietnia 2011, 11:27

(Zależne od KASY i tego kto ją wypłaca) - O! I to jest puenta całej ewentualnej dyskusji.

Awatar użytkownika
aff
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 206
Rejestracja: 24 maja 2010, 21:10

Re: Czym jest przekaz podprogowy.

Post autor: aff » 5 kwietnia 2011, 14:32

Na wszystko jest lekarstwo, nie oglądać ;D

Architekt
VIP
VIP
Posty: 583
Rejestracja: 21 września 2009, 18:09

Re: Czym jest przekaz podprogowy.

Post autor: Architekt » 5 kwietnia 2011, 14:58

aff pisze:Na wszystko jest lekarstwo, nie oglądać ;D
no tak by było najprościej ale niestety takie proste nie jest.
nawet nie trzeba oglądać by uważać, że adidasy to świetne obuwie, volvo jest bezpieczne a sony robi najlepsze telewizory. To wszystko to zwykłe pozycjonowanie marki i segregacja klienta. Nawet jest miejsce na tzw. "trudnego klienta" czyli mnie. Powiedziałbym nawet klienta bardzo wrednego :D

Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 10958
Rejestracja: 26 lutego 2009, 19:56

Re: Czym jest przekaz podprogowy.

Post autor: dragoness » 5 kwietnia 2011, 16:47

Wygląda na to, że 90% moich uczniów jest w stanie alfa. Tylko, że nie ja ich stymuluję, oni już tacy do szkoły przychodzą. :zalamany:

Architekt
VIP
VIP
Posty: 583
Rejestracja: 21 września 2009, 18:09

Re: Czym jest przekaz podprogowy.

Post autor: Architekt » 5 kwietnia 2011, 22:32

dragoness pisze:Wygląda na to, że 90% moich uczniów jest w stanie alfa. Tylko, że nie ja ich stymuluję, oni już tacy do szkoły przychodzą. :zalamany:
hahaha nieźle się uśmiałem
genialne :rotfl:

MalcolmX
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 351
Rejestracja: 17 kwietnia 2010, 09:39

Re: Czym jest przekaz podprogowy.

Post autor: MalcolmX » 5 kwietnia 2011, 22:44

Bodźce podprogowe wpływają na procesy poznawcze, choć wpływ ten utrzymuje się zaledwie przez ułamki sekundy. Rejestrowane mogą być proste informacje, takie jak stan emocjonalny. Także bez paniki - teorie spisku wsadźcie między bajki.

Architekt
VIP
VIP
Posty: 583
Rejestracja: 21 września 2009, 18:09

Re: Czym jest przekaz podprogowy.

Post autor: Architekt » 6 kwietnia 2011, 09:33

MalcolmX
a czym jest wobec tego zjawisko które się utrzymuje przez wiele lat. Podam przykład. Co powoduje, że dane wzory np. głównie w projektowaniu tzw. designie się starzeją? co powoduje, że raz są ciekawe a raz śmieszne a potem znów ciekawe. Weźmy np. samochody czy modę odzieżową.

Jak sobie popatrzysz na swoje zdjęcie sprzed 10 lat to przeważnie wybuchasz śmiechem, śmieszne są okulary, ciuchy, fryzury, nawet gesty.
Ale wtedy kiedy się to nosiło te 10 lat temu było to przecież fajne! Mało tego ta fajność bardzo często wraca i znów uważamy że jest ona cool.

To jak w końcu jest? Nasz umysł i nasze zmysły nas okłamują? Wątpię. To raczej jakiś impuls z zewnątrz okłamuje nasze zmysły i aranżuje zbiorową hipnozę i sugestię stającą się rzeczywistością by mieć wpływ co należy kupować i jak często.

Wg mnie prawda jest taka, że jako zwykli ludzie tej zbiorowej hipnozie ulegamy i nawet jej nie dostrzegamy traktując ją jako coś normalnego.
Dlaczego wzory czy formy drzew się nie starzeją tylko zawsze są fajne i ciekawe? Kapitalizm robi nas dokładnie w ..... by wyciągnąć z naszej kieszeni efekty naszej pracy i nawet więcej bo bez tego wyciągania upadł by. To przymus nieustannego obrotu pieniądza generuje tę cała hipnozę a żyć poza nią jest niezmiernie trudno i jest narażaniem się na śmieszność gdy tymczasem śmieszne powinno być tej hipnozie uleganie.
Najbardziej widać to po ludziach młodych, nastolatkach. To oni najbardziej chłoną te rzeczy myśląc, że sami jako osoby nie przedstawiają istotnych wartości. Oczywiście każdy z nas po części taki był ale jak dzisiaj patrzę na to jak oni wyglądają jak bezmyślnie chcą się wyróżnić ale jakby na przekór masowo wzajemnie naśladują telewizyjne wzorce i samych siebie to chce mi się parsknąć śmiechem na ulicy.
Już pomijam, że często ten cały aranż jest naprawdę brzydki lub komiczny.

Awatar użytkownika
luki666
VIP
VIP
Posty: 707
Rejestracja: 5 czerwca 2010, 23:49
Lokalizacja: okolice Jasla

Re: Czym jest przekaz podprogowy.

Post autor: luki666 » 6 kwietnia 2011, 11:10

od dwoch lat nie ogladam telewizorni, czytam wiadomosci na portalach,nigdy na jednym. zawsze sprawdzam wszystkie ,nie mozna byc "kierowanym" przez media. omijam reklamy,tym samym sam wybieram co chce, kupuje to co wydaje mi sie lepszym w jakims sensie od innych firm. nie nosze adidasow czy nike (bo i tak sa z indi chin lub korei) ,czlowiek sam powinien decydowac o tym co jest lepsze i ja tak wlasnie robie :)

MalcolmX
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 351
Rejestracja: 17 kwietnia 2010, 09:39

Re: Czym jest przekaz podprogowy.

Post autor: MalcolmX » 6 kwietnia 2011, 18:34

Architekt pisze:MalcolmX

To jak w końcu jest? Nasz umysł i nasze zmysły nas okłamują? Wątpię. To raczej jakiś impuls z zewnątrz okłamuje nasze zmysły i aranżuje zbiorową hipnozę i sugestię stającą się rzeczywistością by mieć wpływ co należy kupować i jak często.
To kwestia dobrego marketingu bez sięgania po działania podprogowe. Sięga się do ambasadorów marek, celebrytów itp.
Umiejętne sterowanie ich działaniami to lokomotywa dla biznesu. Odwoływanie się stylistów do stylu retro jest po prostu łatwiejsze w celu wykreowania niby czegoś nowego i w dodatku bezpieczne biznesowo.

niezapominajka
Guru
Guru
Posty: 128
Rejestracja: 17 grudnia 2008, 13:12

Re: Czym jest przekaz podprogowy.

Post autor: niezapominajka » 6 kwietnia 2011, 23:53

ojej to temat rzeka, polecam książkę Cialdiniego Wywieranie wpływu na ludzi czy jakoś tak, dla tych którzy chcą zgłębiać temat..a i zerknijcie sobie na globalną swiadomośc i inne tego typu strony a nie tylko tvn dla jednych i radio maryja dla drugich..internet to jedyne wolne medium gdzie ja i ty mozemy się wypowiedzieć...

Architekt
VIP
VIP
Posty: 583
Rejestracja: 21 września 2009, 18:09

Re: Czym jest przekaz podprogowy.

Post autor: Architekt » 7 kwietnia 2011, 10:55

Globalną świadomość traktował bym z dużą dozą wątpliwości. Już bardzie polecam forum prawda2.info. albo gajówkę maruchy (choć ta jest trochę prokatolicka) Tam można wyrobić sobie wyważoną opinię bo jest ona wykuwana w toku dyskusji i ścierania się poglądów.
Malcolm X ale nie masz chyba wątpliwości co do tego, że na naszej planecie rządzi zysk a tak naprawdę stojąca za nim ludzka chciwość pewnej części ludzi?
Przecież nie można zrobić kroku by nie zderzyć się z dosłowną inwazją masowego wciskania nam kitu. Ta masowość musi wywierać wpływ nawet na najbardziej odpornych.

Nie znamy tak naprawdę technik, które są używane do ciągłego zwiększania skuteczności tej inwazji ale możemy z góry założyć, że niektórzy sięgną po każde narzędzie.

Parasol
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 305
Rejestracja: 2 lutego 2007, 20:51
Lokalizacja: Jasło

Re: Czym jest przekaz podprogowy.

Post autor: Parasol » 7 kwietnia 2011, 23:16

Ale to chyba nie przekaz podprogowy spowodował rosnące ceny cukru w naszym kraju?
Marketingowcy, zamiast kombinować coś z przekazami pp. (w skrócie) raczej zapłacą znanym osobom za używanie danych marek, co przynosi znaczne korzyści. W obecnym czasie, przekaz telewizyjny jest przesyłany cyfrowo, z kompresją danych - co mogłoby się przyczynić do przekłamań w przekazie pp.
Jeśli się dobrze orientuję to przekaz podprogowy (pp.) jest w większości krajów tzw. cywilizowanych zakazany.
Przy obecnym stanie techniki jest bardzo łatwo zarejestrować każdą audycję nadawaną przez TV i można pokusić się o szukanie (poklatkowe) pp.
Po co przekaz podprogowy, skoro ludzie i tak łapią się na zwykłą reklamę, lub reklamę nieco ukrytą w serialach, audycjach?

ODPOWIEDZ