TVN - Tele-Vizja Nienawidzona coraz bardziej przez polaków

Kultura w każdej formie, porozmawiaj o niej, pokaż swoje prace, zaproś na wydarzenie kulturalne
Awatar użytkownika
non serviam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 324
Rejestracja: 19 lutego 2011, 09:35

TVN - Tele-Vizja Nienawidzona coraz bardziej przez polaków

Post autor: non serviam »

Co powoduje, że tej stacji "dostaje się" coraz bardziej od obywateli?

Zbytnie zaangażowanie polityczne?

Nieobiektywizm dziennikarski?

Coś innego? Co?
Chudy44
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 259
Rejestracja: 25 października 2008, 21:16
Lokalizacja: Jasło

Re: TVN - Tele-Vizja Nienawidzona coraz bardziej przez polak

Post autor: Chudy44 »

to, że nie mają czegoś a la "Trudne Sprawy" w ramówce.

A tak na poważnie, to jednostronność polityczna moim zdaniem. Lewacka propaganda?
Awatar użytkownika
non serviam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 324
Rejestracja: 19 lutego 2011, 09:35

Re: TVN - Tele-Vizja Nienawidzona coraz bardziej przez polak

Post autor: non serviam »

Mi też się wydaje że lewacka propaganda pełną gębą i jednostronność polityczna !
CYNGIEL
VIP
VIP
Posty: 1900
Rejestracja: 17 lipca 2011, 10:02

Re: TVN - Tele-Vizja Nienawidzona coraz bardziej przez polak

Post autor: CYNGIEL »

non serviam pisze:Mi też się wydaje że lewacka propaganda pełną gębą i jednostronność polityczna !
A co powiesz na <szkło kontaktowe>,bo ja tam nie widzę jednostronności politycznej?
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: TVN - Tele-Vizja Nienawidzona coraz bardziej przez polak

Post autor: juve_fan »

CYNGIEL pisze:
non serviam pisze:Mi też się wydaje że lewacka propaganda pełną gębą i jednostronność polityczna !
A co powiesz na <szkło kontaktowe>,bo ja tam nie widzę jednostronności politycznej?
To ironia? :hyhy:

Co do TVNu to co można powiedzieć dobrego o telewizji towarzysza Waltera? Jednostronność przekazu, żałośni dziennikarze bez warsztatu i nieśmiertelni "eksperci", którzy sprzedają się nie mniej od panienek z Palmy de Mirette. Są osoby, które jeszcze się nie połapały, co łatwo rozszyfrować, bo retoryka GW i TVN w ustach zwykłych śmiertelników jest często bardzo widoczna. Jak dla mnie TVN będzie radził sobie nadal całkiem nieźle, bo są w Polsce środowiska, które będą bronić tej propagandowej tuby jak niepodległości, a dodatkowo przy pomocy miłościwie nam panujących ekspansja i tworzenie "rządu dusz" będzie procesem pogłębiającym się, a nie na odwrót. Ludzie są zbyt leniwi i posiadają aż nadto rozbudowany tomiwisizm, by rozpocząć poszukiwanie różnych przekazów i analizę "medialnych faktów".
Awatar użytkownika
Regulator
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 417
Rejestracja: 24 stycznia 2011, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: TVN - Tele-Vizja Nienawidzona coraz bardziej przez polak

Post autor: Regulator »

Faktem jest, że Tvn jest politycznie jednostronny i prorządowy. Druga sprawa jest taka, że dla niektórych stał się odpowiedzią na wszystko. Nie raz, gdy spróbujesz skrytykować za coś Pis itp. usłyszysz coś w stylu: "Ogranicz Tvn", albo: "Mniej tvnu, więcej myślenia". Ludzie, ja nie pamiętam, kiedy ostatni raz oglądałem tv, a jestem wyzywany od np. lemingów... Nie przeczę propagandzie Tvnu, ale bardzo bym prosił, żeby nie zwalać na tę stację całego zła w naszym kraju :ok:
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18363
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: TVN - Tele-Vizja Nienawidzona coraz bardziej przez polak

Post autor: dragoness »

Racja, inne stacje też nie są lepsze. Dobrze Smoleń mówił: Nie oglądaj telewizji, bo będziesz mieć w głowie glizdy! I tu nie chodzi tylko o TVN, ale o tzw. publiczną też. Ona teraz taka publiczna jak te domy co się nazywają agencjami towarzyskimi.
szukacz_prawdy
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 10 grudnia 2011, 20:18

Re: TVN - Tele-Vizja Nienawidzona coraz bardziej przez polak

Post autor: szukacz_prawdy »

W moim odczuciu i moich znajomych TVN jest stacja rozrywkowa, a w mniejszym stopniu polityczna, czy jak autor tematu powiedzial zaangazowana politycznie. Wiec nie wiem dlaczego Polacy mieli by ja nienawidzic. Pisze tak poniewaz ja postrzegam te stacje przez pryzmat programow takich jak mam talent, taniec z gwiazdami, you can dance, milionerzy, 60 sekund i seriali takich jak brzydula.

Poszperalem tez troszke w necie i nie widze by miala ta stacja problemy by nagle ogladalnosc spadla znaczaca. Widocznie stacja ta zapewnia takie wiadomosci i taki subiektywny obiektywizm, jakiego rzadaja jej widzowie, czyli taki poziom obiektywizmu jaki akceptuja. Jak inaczej zachowala by taka popularnosc?

Odniose sie jeszcze do subiektywnego obiektywizmu. Wiem ze wiekszosc tu piszacych to tzw wolnosciowcy. Wiec chyba powiniscie rozumiec jaka jest rola TVN'u na wolnym rynku. A jej celem nie jest obiektywizm, tylko maksymalizacja zysku, kosztem innych zeczy np. obiektywizmu, wyzysku pracownikow, dopoki jest to mozliwe i oplacalne zarowno w zasiegu krotko jak i dlugoterminowym.

Teraz chcialbym poprzec moja poprzednia teze argumentem. Podam taki przyklad, Stacja ERTY, ma program dziennikarstwa sledczego. W jednym z jego odcinow dziennikarze zajeli sie sprawa monopolistycznej firmy energetycznej TYU. Krotko mowiac, jej pracownicy w celu osiagniecia korzysci majatkowych preparowali dowody na to ze klienci podkradali prad. Dziennikarze ERTY pokazali w znaczacym stopniu kompromitujace firme TYU materialy. W tydzien po emisji materialu monopolistyczna firma energetyczna TYU zaczela bardzo glosna i droga kampanie reklamujaca swoje uslugi. Zrobila to chociaz reklamowac sie nie musiala, byla monopolista, a prawie wszyscy potrzebowali energii przez nia dostarczanej. Telewizja ERTY jako jedyny sposrod liczacych sie stacji TV, nie otrzymala kontraktu na emisje reklam, mimo iz w innych firma energetyczna wydala sporo pieniedzy.

Taka sama metodologie, mozna podstawic pod rzadzaca partie polityczna ktora zostala urazona przez TV i nie dostala kontraktu na reklame w wyborach. Mozna dodac do tego takze roznorakie projekty informacyjne oplacane z budzetu panstwa lub unii europejskiej ktorych stacja TV nie dostala z powodu urazenia tej partii rzadzacej.

Czy Ty wiedzac o mozliwosci utraty jakichs kozysci zachowalbys sie etycznie? Gdzie jest Twoja granica, granica tego ze zachowalbys sie etycznie, a nie wybral zachowania korzysci. Czy wybral bys kozysci, jezeli wymagano by od Ciebie nietycznej biernosci. Tzn. nic nie wiem, nic nie widzialem, nic nie slyszalem. Czy jezeli kozysci bylyby wysokie, a ryzyko niewielkie, zrobilbys cos nieetycznego by te korzysci uzyskac?
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6276
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: TVN - Tele-Vizja Nienawidzona coraz bardziej przez polak

Post autor: Sun Tzu »

TVN (Tusk Vision Network - ciekawe skąd taka nazwa?), oprócz durnych programów typu "Taniec z gwiazdami" czy programów promujących prymitywów w rodzaju 50-letniego nastolatka Jakuba Wojewódzkiego jest przede wszystkim stacją, która stara się kreować politykę. Robi to w sposób nachalny, niemający nic wspólnego z kanonami dziennikarstwa. To jest stacja propagandowa i nic więcej szukaczu_prawdy...
Awatar użytkownika
ziarnko_piasku
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 231
Rejestracja: 25 września 2010, 14:15
Lokalizacja: Pomiędzy niebem a piekłem

Re: TVN - Tele-Vizja Nienawidzona coraz bardziej przez polak

Post autor: ziarnko_piasku »

Jedyne wolne, słuszne i apolityczne media Radio Maryja i Tv Trwam..:)

AMEN

P.S.Jarosław Polskę zbaw!!!
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6276
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: TVN - Tele-Vizja Nienawidzona coraz bardziej przez polak

Post autor: Sun Tzu »

Wątek jest poświęcony TVN... Rozumiem jednak, że Tobie włączyło się to, co kiedyś opisał Pawłow i co nosi miano odruchu Pawłowa, więc postanowiłeś błysnąć swoją mądrością i do dyskusji włączyć zarówno radio "Maryja", telewizję "Trwam" oraz, tradycyjnie, Jarosława Kaczyńskiego. Gdyby nie Jarosław Kaczyński to Twoje życie byłoby jeszcze bardziej smutne niż jest?
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18363
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: TVN - Tele-Vizja Nienawidzona coraz bardziej przez polak

Post autor: dragoness »

ziarnko_piasku pisze:Jedyne wolne, słuszne i apolityczne media Radio Maryja i Tv Trwam..:)

AMEN

P.S.Jarosław Polskę zbaw!!!
Potrafisz napisać jakiś inny post, bo jak Twoje czytam, to wątpię w mądrość Williama Blake'a, który widział świat w ziarnku piasku. czy jeszcze nie zauważyłeś, że tu się wypowiada naparawdę niewiele osób ślepo zapatrzonych w PiS? A TVN? Cóż, jest to stacja komercyjna, nastawiona na zysk. Jaki popyt, taka podaż. Jakie poglądy właściciela, taki profil. Wolne media to mit, a już obiektywne, to w ogole mrzonka. Mogą być tylko mniej zniewolone i bardziej obiektywne. należy sobie samemu wyrabiać osąd, sięgając po prostu do innych źródeł. Czasami maoże być to nawet Radio Maryja i TVTrwam. @ Sun Tzu Co do Tusk Vision Network - przeczytałam to chyba na stronie JoeMonster.org.
Awatar użytkownika
Ryś
Guru
Guru
Posty: 120
Rejestracja: 18 października 2011, 19:19

Re: TVN - Tele-Vizja Nienawidzona coraz bardziej przez polak

Post autor: Ryś »

Każde media są po to aby wywierać wpływ na ludzi.
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: TVN - Tele-Vizja Nienawidzona coraz bardziej przez polak

Post autor: antykieckowy »

Telewizja jest po to by się odprężyć programami rozrywkowymi. Wiadomości? Nie ma mediów obiektywnych więc każdy znajduje to co mu odpowiada. Jedni mają TVN, drudzy TV TRWAM a inni SUPERSTACJĘ czy TVP.

Komiczne jest to, że pierwsze dwa obozy fanów (TVN, TRWAM) obrzucają się ciągle mięsem za jednostronność :hurra:
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18363
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: TVN - Tele-Vizja Nienawidzona coraz bardziej przez polak

Post autor: dragoness »

Komiczne jest to, że pierwsze dwa obozy fanów (TVN, TRWAM) obrzucają się ciągle mięsem za jednostronność
Starorzymska zasada: divide et impera Jak się będą żreć między sobą, nie będą zwracać uwagi na to, co się dookoła nich dzieje. A dzieje się to, że za 500 euro możemy sobie adoptować Greka, który będzie robił wszystko to, na co nam brakuje czasu; znaczy spał do południa, potem odbywał sjestę pod plastikową oliwką, a następnie wieczorkiem spędzi przyjemny wieczór w knajpce przy ratafii. To był dowcip oczywiście, ale jak tak dalej pójdzie, stanie się smutną prawdą. Powtórzę raz jeszcze Europa nie chciała umierać za Gdańsk, dlaczego my mamy płacić za Grecję.
ODPOWIEDZ