Papierosy do UK

Dział służy do zamieszczania opinii i ocen restauracji, pizzerii, pubów, lekarzy, fryzjerów, mechaników...
Awatar użytkownika
ropucha
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 69
Rejestracja: 3 stycznia 2010, 22:04
Lokalizacja: Jasło

Papierosy do UK

Post autor: ropucha »

mam pytanie, czy mogę wysłać pocztą fajki do UK i ile?
dracula666
Mistrz
Mistrz
Posty: 94
Rejestracja: 23 stycznia 2012, 20:31

Re: Papierosy do UK

Post autor: dracula666 »

wysłać możesz ile chcesz tylko jest pytanie czy przejdą one przez granice
Podolski
Obyty
Obyty
Posty: 57
Rejestracja: 29 marca 2013, 00:36

Re: Papierosy do UK

Post autor: Podolski »

ropucha pisze:mam pytanie, czy mogę wysłać pocztą fajki do UK i ile?
Możesz wysłać ile chcesz, ALE:
1. Jak podasz swój adres (jako nadawcy) zarówno Ty jak i odbiorca możecie mieć problemy.

2. Jeżeli będzie tylko adres odbiorcy, dana osoba będzie się później tłumaczyła.
KAŻDA paczka jest prześwietlana.
Przeważnie zostaje ona zatrzymana, a odbiorca proszony jest (listownie) o osobisty odbiór.
Może dostać karę, lub jeżeli opłaci wszystkie podatki/akcyzy itp zostanie mu ona wydana (mało opłacalne).

3. Jeżeli chcesz to zrobić legalnie (np polecisz osobiście mu je przekazać) możesz zabrać cztery "wagony" (4 x 200 papierosów)
Możesz zabrać więcej na własne ryzyko (podczas odprawy w UK mogą zostać skonfiskowane) i wtedy zostaniesz z niczym...
michalr607
Guru
Guru
Posty: 105
Rejestracja: 11 maja 2012, 22:07

Re: Papierosy do UK

Post autor: michalr607 »

może być tak że paczkę ci prześwietlą i przyjdzie na adres angielski odbiorcy tej paczki cło do zapłaty,przeliczając jest to gra niewarta świeczki bo po zapłaceniu cła i zakupie tych fajek w polsce to wychodzi jedno i to samo co zakup tam na miejscu.ja bym proponował kupić albo w polskim sklepie tam na miejscu (spod lady oczywiście) lub od jakiegoś tirowca bo przecież jeżdzi ich tam na pęczki
Awatar użytkownika
ropucha
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 69
Rejestracja: 3 stycznia 2010, 22:04
Lokalizacja: Jasło

Re: Papierosy do UK

Post autor: ropucha »

Dzięki wszystkim za info, mimo że pocieszające nie były...
ODPOWIEDZ