Koncert zespołu ENEJ w Rzeszowie

Zaproszenia i dyskusje na temat koncertów i imprez w mieście i okolicach
Ona :)
Guru
Guru
Posty: 152
Rejestracja: 6 marca 2012, 15:45

Koncert zespołu ENEJ w Rzeszowie

Post autor: Ona :) »

Hej !
Mam pytanie :) Czy może ktoś z Jasła wybiera się na koncert ENEJ'a 27 stycznia 2013 roku? (Chodzi mi o środek transportu o nazwie SAMOCHÓD :D) Koncert odbywa się w klubie WYTWÓRNIA w Rzeszowie :)

Pozdr.
yorker
VIP
VIP
Posty: 1103
Rejestracja: 14 sierpnia 2006, 14:43
Lokalizacja: Jasło

Re: Koncert zespołu ENEJ w Rzeszowie

Post autor: yorker »

Moge sie wybrać, jesli są jeszcze bilety
Ona :)
Guru
Guru
Posty: 152
Rejestracja: 6 marca 2012, 15:45

Re: Koncert zespołu ENEJ w Rzeszowie

Post autor: Ona :) »

Chyba są. Z tego co wiem można jeszcze przez internet zamówić ... tylko najgorzej jest z powrotem do Jasła :D Bo koncert jest o 19,a ostatni autobus do Jasła z Rzeszowa jest bodajże gdzieś koło 20.30 :( Dlatego myślałam,że może ktoś z Jasła się samochodem wybiera ;) I można by się było zabrać :) Ale cisza ... :D
_WHISKEY_
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: 13 lutego 2011, 00:32

Re: Koncert zespołu ENEJ w Rzeszowie

Post autor: _WHISKEY_ »

Tylko głusi i bezguści na to "cudo" jadą.
Grajcie mi do końca życia tę kupę, szybciej umrę....
Ona :)
Guru
Guru
Posty: 152
Rejestracja: 6 marca 2012, 15:45

Re: Koncert zespołu ENEJ w Rzeszowie

Post autor: Ona :) »

_WHISKEY_ pisze:Tylko głusi i bezguści na to "cudo" jadą.
Grajcie mi do końca życia tę kupę, szybciej umrę....
Dziękuję WHISKEY za to,że zaszczyciłeś mój wątek swoją jakże zacną opinią :) Widocznie jestem "głuchym bezguściem",bo mi się zespół jak najbardziej podoba :) I jeśli myślisz,że uraziłeś mnie swoją opinią to wiedz,że bynajmniej ... :D A chłopakom z ENEJ'a przekażę,żeby "grali do końca życia tę kupę" (oczywiście zarówno swojego końca jak i Twojego :) )

Pozdrawiam ;)
_WHISKEY_
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: 13 lutego 2011, 00:32

Re: Koncert zespołu ENEJ w Rzeszowie

Post autor: _WHISKEY_ »

Myślisz, ze poświęciłem 30 sekund swojego życia żeby Cię obrażać ? A po co mi to ?
Napisałem co myślę o tych mistrzach kotleta, fajansu i zwykłej chuujni, i to wszystko.

Pozdrawiam również.
Ona :)
Guru
Guru
Posty: 152
Rejestracja: 6 marca 2012, 15:45

Re: Koncert zespołu ENEJ w Rzeszowie

Post autor: Ona :) »

_WHISKEY_ pisze:Myślisz, ze poświęciłem 30 sekund swojego życia żeby Cię obrażać ? A po co mi to ?
Napisałem co myślę o tych mistrzach kotleta, fajansu i zwykłej chuujni, i to wszystko.

Pozdrawiam również.
Ja właśnie uważam,że zmarnowałeś 30 sekund swojego życia :D Ale ... Polska wolny kraj :D Każdy może wyrazić swoją opinię na dany temat,choćby była najbardziej kretyńska :) A po drugie o gustach się nie dyskutuje.I najczęściej jest tak,że takie opinie -> " (...) o tych mistrzach kotleta, fajansu i zwykłej chuujni (...) " <- wyrażają ludzie,którym się nie chce ruszyć swoich zacnych 4 liter sprzed monitora komputera,żeby zrobić coś pożytecznego,pokazać swoje talenty itp.,itd., etc. Ale krytykowanie zza komputera przychodzi im z niesamowitą lekkością :) No cóż ... taki kraj,taka mentalność ;)
_WHISKEY_
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: 13 lutego 2011, 00:32

Re: Koncert zespołu ENEJ w Rzeszowie

Post autor: _WHISKEY_ »

Masz rację.
Zmarnowałem na na polemikę z Tobą grubo więcej niż 30 sekund.
Przysięgam, że więcej tego błędu nie popełnię.
Pa Słońce, samych piątek (szóstek ?) w szkole życzę.
Ona :)
Guru
Guru
Posty: 152
Rejestracja: 6 marca 2012, 15:45

Re: Koncert zespołu ENEJ w Rzeszowie

Post autor: Ona :) »

_WHISKEY_ pisze:Masz rację.
Zmarnowałem na na polemikę z Tobą grubo więcej niż 30 sekund.
Przysięgam, że więcej tego błędu nie popełnię.
Pa Słońce, samych piątek (szóstek ?) w szkole życzę.
Uff ... kamień z serca :D
A za 5 i 6 w szkole dziękuję :) Owszem ... były,były ... dobre kilka lat temu :)
Ona :)
Guru
Guru
Posty: 152
Rejestracja: 6 marca 2012, 15:45

Re: Koncert zespołu ENEJ w Rzeszowie

Post autor: Ona :) »

I jak ... wybiera się ktoś "głuchy" i "bez gustu" na koncert Enej'a ? :)
yorker
VIP
VIP
Posty: 1103
Rejestracja: 14 sierpnia 2006, 14:43
Lokalizacja: Jasło

Re: Koncert zespołu ENEJ w Rzeszowie

Post autor: yorker »

Jaaaa! :P
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: Koncert zespołu ENEJ w Rzeszowie

Post autor: piotrek »

ku pamięci i przypomnieniu:
http://fakty.interia.pl/historia/news-p ... st66876294
pierwszy komentarz poniżej:
"Jednym z morderców Polaków na Wołyniu był Petro Olyjnik, który odrąbywał swoim ofiarom głowy. Jego pseudonim to "enej". Taką nazwę nosi ukraiński zespół młodzieżowy "koncertujący" w Polsce. Znamienny jest wyświetlany ich clip gdzie ukraincy gonią owce a jeden z nich z wściekłością wbija widły w słomę w stodole. Ta piosenka chętnie nadawana jest przez polskojęzyczne stacje radiowe RFM czu Zet A oto kim był 'enej' : Petro Olijnyk ps. Enej (ur. 9 lipca 1909 w wsi Mołodnycze, zm. 17 lutego 1946 koło wsi Rudnyki na Wołyniu) – ukraiński wojskowy, członek OUN, pułkownik UPA, w 1943 roku kierował mordami ludności polskiej na Wołyniu[1]. Służył w Wojsku Polskim, w czasie studiów wstąpił do Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów. Z zawodu był lekarzem[2]. W 1941 był członkiem grup marszowych, w 1942 był obwodowym przewodniczącym OUN w obwodzie dniepropietrowskim. W 1943 był organizatorem oddziałów Ukraińskiej Powstańczej Armii w rejonie Równego i Krzemieńca, oraz dowódcą Okręgu Wojskowego (WO) UPA Bohun. W latach 1944–1945 był przewodniczącym OUN na Wschodnią Ukrainę, w latach 1945–1946 organizacyjnym referentem OUN Zachodniej Ukrainy. Według wspomnień świadków Enej był znany z bezwzględności i okrucieństwa; m.in. własnoręcznie odrąbywał głowy swoim ofiarom Tak pisze o nim WIKIPEDIA"

i z wikipedii
http://pl.wikipedia.org/wiki/Petro_Olijnyk_(wojskowy)
Awatar użytkownika
serjtankian
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 28 marca 2007, 18:18
Lokalizacja: Jasło

Re: Koncert zespołu ENEJ w Rzeszowie

Post autor: serjtankian »

"Nazwa zespołu ENEJ pochodzi od imienia głównego bohatera Eneidy Iwana Kotlarewskiego - ukraińskiej trawestacji utworu Wergiliusza (cz. 1 wydana w 1798, całość w 1842). Jest ona jednym z najważniejszych dzieł literatury na Ukrainie. W "Eneidzie" po raz pierwszy w historii literatury użyto języka ukraińskiego bez jakichkolwiek wpływów z zewnątrz. Stworzyło to zatem podwalinę literatury, od której powstał cały nurt zwany "kotlarewszczyzną". Enej, główny bohater Eneidy to wesoły kozak podróżujący po świecie. Nazwa zespołu powstała w 2002r., kiedy nikt z nas nie miał dostępu do Internetu, by sprawdzić czy nazwa ta ma inne znaczenie. Wokalista zespołu Piotr Sołoducha miał 14 lat, a wybierając tą nazwę, opierał się na wiedzy czerpanej z książek, nie miał zatem pojęcia o istnieniu Petra Olijnyka.

Zespół Enej nie ma nic wspólnego z Petro Olinykiem i nie chce być z nim kojarzony. Uważamy też, że ten człowiek krzywdził innych ludzi, był zbrodniarzem, a my jako zespół uważamy to za haniebne. Podobne zdanie wyrażamy w stosunku do UPA, którą uznajemy za organizację zbrodniczą.

Muzycy zespołu to Polacy i Ukraińcy, więc trudno ich posądzać o jakiekolwiek zamiary polityczne. Bardzo prostym dowodem na to, że odcinamy się od pułkownika UPA są nasze teksty, płyty oraz działalność koncertowa, w której nie ma ani słowa na temat trudnej historii obu narodów. Naszym celem jest łączyć poprzez muzykę, a nie dzielić ludzi.
Budujmy więc razem wspólną przyszłość pamiętając o przeszłości.


Manager i założyciel Enej Łukasz "Kojro" Kojrys"
http://enej.pl/news/index/artykul/tid/Mjk5
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: Koncert zespołu ENEJ w Rzeszowie

Post autor: piotrek »

Czyli nazwa nie wybrali za dobrą ale jakoś z tego wybrnęli. Dzięki za sprostowanie :)
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18436
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Koncert zespołu ENEJ w Rzeszowie

Post autor: dragoness »

piotrek pisze:Czyli nazwa nie wybrali za dobrą ale jakoś z tego wybrnęli. Dzięki za sprostowanie :)
Nazwa jest w porządku, ale ludzie wszystko potrafią spieprzyć.
ODPOWIEDZ