NIGDY WIENCEJ IMPREZ DLA CYGANOW

Zaproszenia i dyskusje na temat koncertów i imprez w mieście i okolicach
Awatar użytkownika
sieno
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 432
Rejestracja: 26 sierpnia 2007, 19:37
Lokalizacja: Jasełko

Re: NIGDY WIENCEJ IMPREZ DLA CYGANOW

Post autor: sieno »

kasiuńcia pisze:Stereotyp "Brudnego, leniwego, bezrobotnego, nieuczciwego, Cygana-złodzieja" pojawił się właśnie u Nas
Jaki stereotyp??
Czy rozmawiamy o tej samej grupie etnicznej?
Wystarczy sie przejść po mieście, szukac nie trzeba wogóle żeby widzieć tego własnie leniwego, nieuczciewgo cygana.
Czy jest brudny to mnie już nie obchodzi.
A jeżeli chodzi o pracę to nie wiem czy żebranie i wymuszanie pieniedzy można zaliczyć do uczciwej pracy.
Większośc tej hołoty jest albo na zasiłkach albo na rentach. Narobią sobie dzieci a później państwo musi ich utrzynywać. A jak czegos nie dostaną to od razu szum że rasizm itp.
jaślanin

Re: NIGDY WIENCEJ IMPREZ DLA CYGANOW

Post autor: jaślanin »

O :cenzura: jacy tu zabawni ludzie są.
I co z tego, że zbieraja hajs pod poczta i w innych miejscach?? Zmusza was ktos do dawania im pieniedzy? Wedlug mnie lepiej zbierac pod poczta niz w 5 skroic 15 letniego chlopca z komorki lub kobiecie po 60 wyrwac torebke.
Nastepny krzyczy "Polska dla polakow". Wielki Polak a pewnie nawet historii swojego kraju nie zna. A w przyszlosci moze byc tak, ze bedziesz mial corke ktora zwiaze sie z romem. I co wtedy??? Bedziesz krzyczal "Polska dla polakow i ziecia roma"??

PS: Sprawdzales swoje korzenie?? Masz pewnosc ze za dawnych lat w Twojej rodzinie nie bylo roma lub zyda?

Druga sprawa. Wielcy rasisci z was a jak wyjedziecie do pracy za granice to polowa z was z murzynami pracuje i wtedy wam kolor skory nie przeszkadza?? Dziwne.

A tak calkiem na marginesie mam pytanie do zalozyciela tematu. Co oznacza slowo "wiencej"??
Awatar użytkownika
Bunkier
Guru
Guru
Posty: 154
Rejestracja: 22 września 2007, 11:46
Lokalizacja: jasło

Re: NIGDY WIENCEJ IMPREZ DLA CYGANOW

Post autor: Bunkier »

wielkie BRAWA dla jaslanina za ta wypowiedz !! :)
kasiuńcia
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 721
Rejestracja: 17 listopada 2008, 08:21

Re: NIGDY WIENCEJ IMPREZ DLA CYGANOW

Post autor: kasiuńcia »

JAŚLANIN popieram Cię.
Awatar użytkownika
sieno
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 432
Rejestracja: 26 sierpnia 2007, 19:37
Lokalizacja: Jasełko

Re: NIGDY WIENCEJ IMPREZ DLA CYGANOW

Post autor: sieno »

Jaślanin po pierwsze naucz się czytać ze zrozumieniem a później się dopiero wypowiadaj. Przeczytaj może najpierw całą wypowiedź!!

jaślanin pisze:Wielki Polak a pewnie nawet historii swojego kraju nie zna.
Gwarantuje ci że historię swojego kraju znam bardzo dobrze!!

jaślanin pisze:Sprawdzales swoje korzenie?? Masz pewnosc ze za dawnych lat w Twojej rodzinie nie bylo roma lub zyda?
Tak, sprawdzałem swoje korzenie i mam pewność że w mojej rodzinie nie było żadnego cygana czy żyda.
jaślanin pisze:Co oznacza slowo "wiencej"??
Odezwał się wielki polonista który nigdy błędu nie popełnił :szok:
jaślanin

Re: NIGDY WIENCEJ IMPREZ DLA CYGANOW

Post autor: jaślanin »

Przykro mi ale to Ty masz problemy ze zrozumieniem czytanego tekstu.
Nie obchodzi mnie czy znasz historie bo to nie bylo skierowane do Ciebie. Uzyles w swojej wypowiedzi hasla "Polska dla polakow"?? Najpierw przeczytaj caly watek a pozniej sie wypowiadaj.
JackyX
Guru
Guru
Posty: 122
Rejestracja: 23 maja 2006, 20:56
Lokalizacja: Jasełko

Re: NIGDY WIENCEJ IMPREZ DLA CYGANOW

Post autor: JackyX »

Pomalutku. Urodziłem się na Mazurach, moi rodzice w Mławie więc znam temat od podszewki. Nasi cyganie to pikuś w porównaniu z tamtejszą społecznością. Tam to była najbogatsza grupa społeczna bazująca na kradzieżach w Niemczech. Faktycznie kozakowali i ludzie po tym tragicznym wypadku samochodowym, gdzie [...] zabił kolesia i ranił dziewczynę nie zneśli klimatu po którym ichniejszy król rzucił policjantom zwitek banknotów pod nogi i ich najnormalniej z miasta wypier.... Z naszymi mialem do czynienia raz z 18 lat temu za szkuta, kiedy czekałem na moją obecną żonę na simsonie pod kinem i koleś sciął mnie mawashi z motorku, po czym jeździł z 2 godziny zanim nie wypalił paliwa. Średnio fajne wspomnienia. Dziś pewnie łeb bym mu rozp... ale jako dzieciak byłem przerażony, koleś był starszy ze 3 lata i mnie pobił kradnąć motor. Oczywiście że powiniem iść na policję, jednak 16-latek myśli inaczej. Nie mam nic przeciwko cyganom, dopóki mnie to nie dotyczy, mogli mnie pobić wtedy też biali, jednak mam zajebistą urazę. Z tą różnicą że dziś bym się bardzo aktywnie bronił :mad:
P.S. Z kumpami w podstawówce też się tłukliśmy, ale nikt nie kopał mnie w głowę z tyłu :wsciekly:
ODPOWIEDZ