NIGDY WIENCEJ IMPREZ DLA CYGANOW

Zaproszenia i dyskusje na temat koncertów i imprez w mieście i okolicach
lato
VIP
VIP
Posty: 2535
Rejestracja: 11 lipca 2006, 09:44
Lokalizacja: JASŁO

Re: NIGDY WIENCEJ IMPREZ DLA CYGANOW

Post autor: lato »

Brylant co sie tak gorączkujesz?Temat jak inny.Jest temat o panu Jacksonie to dlaczego nie moze byc o romach?Jeśli tak jak piszeszumieja sie bawic to niech sie bawią.Jak traktowani sa Polacy w ostatnich czasach w Wielkiej Brytani nikt jakos nie pisze.Pobicia,podpalenia samochodów,niszczenie mienia,wyzywanie od najgorszych sa w wielu miejscach na porzadku dziennym.Jak traktuje sie Polaków na Litwie,Białorusi czy Ukrainie?Rdzennych mieszkańców tamtych ziem.
Ktoś wczesniejpisał ze getta były za A.H. to nieprawda.W Czechach istnieja getta i wydzielone dzielnice,podobnie na Węgrzech gdzie problem ludnosci narodowosci romskiej jest tak nabrzmiały ze wkrótce musi pęknąć.Co działo sie w ubiegłym roku we Włoszech tez warto wiedziec nim zasiadzie sie do dyskusji w jakims temacie.
A tak na koniec mały przykładzik.W tamtym tygodniu bylismy z rodzina na basenie,w pewnym momencie sasiadka podeszła z płaczacym dzieciakiem i mówi ze spod basenu ukradli temu 5 letniemu chłopcu rowerek.Ani ładny ani brzydki ale ważny dla tego Kubusia.Nastepnego dnia wracajac z działki zona w pewnym momencie mówi mi ze to rowerek chłopca,zatrzymałem auto i podbiegłem do 3 chłopaków z których 2 jechało na nim a 3 biegł obok.Spytałem skad maja rower a ci ze tata jednego z nich przyniósł wczoraj do domu.Działo sie to w samo południe na Placu Żwirki.Jak myslicie jakiej narodowości były dzieciaki?
Wiem ze równie dobrze mogło to byc dziecko Polaka ale nie było i tak w pewnym sensie kształtuje sie poglad na pewne sytuacje.
maso
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 5 kwietnia 2009, 20:48

Re: NIGDY WIENCEJ IMPREZ DLA CYGANOW

Post autor: maso »

niewiem czy ci wszyscy "biali bracia" wiedzą że mieszkają w żydowskim mieście i mają żydowskie korzenie.Lepiej być cyganem niż żydem. :hurra: :hurra: :hurra:
Awatar użytkownika
sasza
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 359
Rejestracja: 16 maja 2006, 15:12
Lokalizacja: Jasło

Re: NIGDY WIENCEJ IMPREZ DLA CYGANOW

Post autor: sasza »

Akurat co do mniejszosci to jestem w 100 procentach pewny iż żydów w Polsce jest o wiele więcej niż cyganów romów ukrainców itp, przecież naszym tzn nie moim prezydentem był żyd, a kto mordował polskich bohaterów w latach 1945-1953 jak nie ludzie pochodzenia żydowskiego?Także jeśli chodzi o mnie to ja tam bardziej mam uprzedzenia do żydów, a i nie jestem rasista ani antysemitą bo założe sie iż zaraz będę o to posądzony tylko poprostu stwierdzam fakty.
Awatar użytkownika
Miś
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 402
Rejestracja: 8 maja 2006, 21:53
Lokalizacja: z zakrystyji...

Re: NIGDY WIENCEJ IMPREZ DLA CYGANOW

Post autor: Miś »

Ta sasza to rasistka !
Awatar użytkownika
Dziecko Kury
Guru
Guru
Posty: 148
Rejestracja: 28 lipca 2006, 08:41
Lokalizacja: Z cementowni

Re: NIGDY WIENCEJ IMPREZ DLA CYGANOW

Post autor: Dziecko Kury »

"Ja tam nic do nich nie mam i nie jestem rasistą, ale wszyscy wiedzą i jest to potwierdzone naukowo, że wszyscy Romowie, Murzyni i Żydzi to złodzieje, bandytyzm i szatan!"

Zabawna sprawa, doskonale wiem, jacy ludzie potrafią być tępi i ksenofobiczni, ale za każdym razem gdy doświadczam takiego zachowania na nowo, zadziwia mnie nie mniej niż ostatnio.

Proponuję poczytać kawały o Polakach. Za granicą mamy właśnie opinię złodziei. Każdy, kto rozpowszechnia tam taką opinię, jest oczywiście jej pewny w równym stopniu jak nasi szanowni panowie. I jak takiemu wytłumaczyć, że cały naród polski jednak jest trochę inny? A może on ma rację, hm?
ktośś
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 26 czerwca 2009, 15:12

Re: NIGDY WIENCEJ IMPREZ DLA CYGANOW

Post autor: ktośś »

Maso jesteś z Krosna?? Ty może jesteś żydem, ja nie a mieszkam w Jaśle. I sądzę że mało jest żydów w naszym mieście.
Awatar użytkownika
OBCY
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 413
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 18:27
Lokalizacja: JASEŁKO

Re: NIGDY WIENCEJ IMPREZ DLA CYGANOW

Post autor: OBCY »

cieście sie bo macie kolejna impreze cyganska :wstyd: :zly: jak chce ja robic pani Kurowska to niech robi ja na obrzezach naszego miasta ! a nie na rynku! wiele osob sobie nie zyczy takich imprez w JAŚLE
Insomnia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 29 stycznia 2009, 12:12

Re: NIGDY WIENCEJ IMPREZ DLA CYGANOW

Post autor: Insomnia »

sasza pisze:Słoneczna Kotlina dla cyganów? chyba was popiekło to osiedle to nie dla cyganów tylko dla bananów z pełna kieszenią dolarów. Ma to byc jedno z nowocześniejszych osiedli w jaśle, wątpie aby cyganie posiadali tyle szmalu na zakup mieszkania na tym osiedlu.
Ręce opadają. Czytać ze zrozumieniem to my potrafimy?? Nie całe osiedle a jeden blok. Oni tego nie wykupią, tylko dostaną. Jedyne co muszą uczynić to wpłacić 10tys. A dlaczego? A dlatego, że chcą ich wysiedlić z kamienic, z hotelu Bieszczady itd. Zasłyszane. Ale czy prawdziwe?? Na 80% prawdziwe. A dlaczego na 80%? Bo komuś kto to powiedział nie należy całkowicie wierzyć.
Awatar użytkownika
buła
VIP
VIP
Posty: 656
Rejestracja: 14 maja 2009, 07:32

Re: NIGDY WIENCEJ IMPREZ DLA CYGANOW

Post autor: buła »

[quote="InsomniaNa 80% prawdziwe. A dlaczego na 80%? Bo komuś kto to powiedział nie należy całkowicie wierzyć.[/quote]

tak ,a może na 75 % lub 82% .po co piszesz takie rzeczy jak nie są pewne. brak słów...
Insomnia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 29 stycznia 2009, 12:12

Re: NIGDY WIENCEJ IMPREZ DLA CYGANOW

Post autor: Insomnia »

A po to, bo może ktoś to potwierdzi:P
A prawdziwe mogą też być na 10% albo 30% :rotfl: :rotfl: :rotfl:
:cwaniak:
Wiesz dlaczego mówię, że na 80%?? Bo: 1. Rozmawiałam z kolegą narodowości romskiej, który mówił mi, że jeden blok z osiedla będzie przeznaczony dla ludności romskiej. I że mają możliwość tam zamieszkać, aczkolwiek jak nie chcą to nie muszą. 2. Jako że opinia o osobach takiej narodowości jest taka a nie inna, to tak do końca mu w to nie wierzę. 3. Właściciele kamienic chcą wysiedlić że tak się wyrażę Cyganów, ponieważ w tychże kamienicach mają powstać jakieś lokale użytku publicznego czy coś w tym rodzaju.
Dzielę się informacją, bo ciekawi mnie czy to prawda.
A Ty zamiast prowadzić ze mną normalną dyskusję BUŁA, to mnie atakujesz nie wiadomo dlaczego.
Zresztą nie tylko w tym temacie się spotykam z czymś takim. Zamiast prowadzić dyskusję, to jedni atakują drugich.. :dobani: :dobani: :dobani:
Awatar użytkownika
buła
VIP
VIP
Posty: 656
Rejestracja: 14 maja 2009, 07:32

Re: NIGDY WIENCEJ IMPREZ DLA CYGANOW

Post autor: buła »

Insomnia nie miałem zamiaru Cie atakować . tylko z tymi procentami to mnie zastanawia czemu akurat 80???? bez napinki :ok:
kasiuńcia
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 721
Rejestracja: 17 listopada 2008, 08:21

Re: NIGDY WIENCEJ IMPREZ DLA CYGANOW

Post autor: kasiuńcia »

INSOMNIA- Masz rację, mnie również razi to "napadanie", że się tak kolokwialnie wyrażę, na tym forum.Temat, jak widzę jest dość drażliwy, ale przecież nie padają tu jakieś ważne decyzje dotyczące Romów, albo Polaków, więc po co te emocje?
Choć raz my, Polacy powinniśmy pokazać, że nie jesteśmy takimi ksenofobami, że nie mieszkamy na jakimś zaścianku Europy...Że potrafimy choć trochę zaaklimatyzować się w jakiejś sytuacji.Że przestaliśmy myśleć jak nie obrażając nikogo, nasze starsze pokolenia.
A tak dla porównania:Boli Was, że Romowie mieszkają w Jaśle, w Polsce.Że nie są izolowani, że uczestniczą w życiu społecznym tak jak my.A jaki sprzeciw powinni zgłaszać mieszkańcy metropolii: Londyn, Berlin, Nowy Jork, którzy wychodząc na ulicę, nie spotkają się czasem z ani jednym swoim rodakiem?Tylko sami hindusi, POLACY, Arabowie, Murzyni, Rosjanie, Słowacy i inni mieszkańcy biedniejszych krajów świata?Że ci ludzie, często nie znajdują w swoim własnym kraju pracy (patrz sytuacja w Wielkiej Brytanii) przez to, że na rynku pracy królują obcokrajowcy?
A my płaczemy nad mniejszością Romów, którzy raczej nam pracy nie zabierają, poza tym przynajmniej ja, rzadko ich spotykam na ulicy, częściej moich rodaków.
karolajnaes
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 29 lipca 2009, 17:11

Re: NIGDY WIENCEJ IMPREZ DLA CYGANOW

Post autor: karolajnaes »

a ja bym chciala byc na tym koncercie i żaluje ze nie bylam, nikt nie powiedzial ze to impreza dla cyganow jest, chyba wstep byl wolny i mogl wchodzic kto chcial.Mysle ze warto poznawac kultury inne od naszej. W ich utworach naprawde cos jest, innego. To są piosenki nich, a nie pisane tylko dla kasy. Dla mnie one sa piekne:) Szkoda że ludzie sie nie rozumieją:(
Awatar użytkownika
sieno
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 432
Rejestracja: 26 sierpnia 2007, 19:37
Lokalizacja: Jasełko

Re: NIGDY WIENCEJ IMPREZ DLA CYGANOW

Post autor: sieno »

Czemu imprezy częściej organizowane są dla cyganów a nie polaków?

Czemu jak polak powie coś złego na osobę innej narodowości to od razu jest rasistą? A czemu np. taki cygan może mówić wszystko? Dlaczego jego nie nazwiecie wtedy rasistą?

Ja osobiście nie lubię cyganów i to nie z powodu stereotypów lecz z ich zachowania. W większości są to same cwaniaki, osoby nie nadające sie do resocjalizacji, ich miejsca zamieszkania są istną wylęgarnią przestępców i leni.

Mało kto z nich pracuje uczciwie, a bezrobotny cygan ma lepiej niż przeciętny pracujący polak który ledwo wiąże koniec z końcem. Niech mi obrońca cyganów wyjaśni teraz z czego wynikają dysproporcję?
kasiuńcia
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 721
Rejestracja: 17 listopada 2008, 08:21

Re: NIGDY WIENCEJ IMPREZ DLA CYGANOW

Post autor: kasiuńcia »

SIENO nie wiem kto jest obrońcą ROMÓW tutaj na tym forum, ale chyba nikt z nas.Każdy ma po prostu inne zdanie na ten temat.
A co do "wylęgarni" biedy i leni, to odpowiem tak:
Stereotyp "Brudnego, leniwego, bezrobotnego, nieuczciwego, Cygana-złodzieja" pojawił się właśnie u Nas, w małych miejscowościach.Szczególnie tu na Południu Polski.To własnie tutaj widać najwidoczniej te dysproporcje, tą ich biedę i dewiacje.Dlaczego?Bo wszyscy się znają, każdy o każdym wiele wie.
Łódź i okolice:Piekne romskie, bogato zdobione domy.Romowie pełnią wysokie funkcje w życiu ekonomicznym i gospodarczym regionu.Polacy robią z nimi interesy, powierzają pieniądze-Romowie załatwiają ich sprawy za granicą-mają dobry dostęp.Są szanowani za pracowitość, lojalność, chęć współpracy i oczywiście za organizowanie świetnych imprez.Polacy i Romowie chadzają do siebie na wesela, inne uroczystości.Niektórym owszem "załażą za skórę", ale nikt o tym raczej nie słyszy.Duże miasta, duża anonimowość.
Nie tylko Wielkopolska.Londyn, USA.Tam gdzie każdy o każdym mało wie lepiej znosi się wiele spraw.

A oto puenta: Gdybyśmy mieli TYLKO takie problemy jak "Imprezy dla CYGANÓW" i częste spotykanie ich na ulicach, to świat nie byłby taki zły.
ODPOWIEDZ