Odwołane DNI JASŁA 2010

Zaproszenia i dyskusje na temat koncertów i imprez w mieście i okolicach
Ypsilon
VIP
VIP
Posty: 522
Rejestracja: 31 marca 2009, 12:21

Re: Odwołane DNI JASŁA 2010

Post autor: Ypsilon »

"Cygany", "Murzyny" - dla mnie brzmi rasistwosko. Polska biała na wieki czy coś takiego to tez nie rasizm? A co dopiero jest rasizmem w takim razie?! Wypadaloby choc miec na tyle odwagi cywilnej i konsekwencji, by przyznac, ze sie jest rasista i ze postawa taka jest uzasadniona, bo mniejszosci rzekomo rządzą i nie maja wzgledu na wiekszośc, ktora jest "polska" i jest u siebie. Ale ta niby cierpiaca wiekszość przejmuje jezyk opresjonowanej mniejszosci oraz stroi sie w jej piórka. Pozuje na ofiarę.
P.S. Cyganie to tez Polacy i Jaslanie. Zazwyczaj Dni Kultury Romskiej czy cos odbywaly sie wlasnie na Rynku (tereny przy Gadkach sluzyu jako koncertowy stadion a teraz sa po zalaniu), wiec nie ma podstwa do szukania jakiejs nierówności i niesparwiedliwosci. sam podzial na "my" i "oni", ich imprezy i nasze jest niewlasciwy.Przeciez wszyscy bez wzgledu na rasę mieli prawo bawic sie na rynku w niedziele.
Loko
Guru
Guru
Posty: 130
Rejestracja: 9 września 2006, 10:04
Lokalizacja: Jasło

Re: Odwołane DNI JASŁA 2010

Post autor: Loko »

ROTFL! :rotfl:

Ty jesteś chłopie przewrażliwiony. Tak się mówi potocznie i nie ma w tym nic złego. Oczywiście z wyjątkiem dla Ciebie. W takim razie w szkole również uczą zachowań rasistowskich. Z pewnością każdy z nas pamięta przedszkolny wiersz pt. "Murzynek Bambo". Mało tego, nie tylko wiersze są rasistowskie! Nawet cyganie śpiewają swoje biesiadne piosenki, w których oni sami nazywają się cyganami.

Nie napisałem takie czegoś jak Polska biała na wieki.
I mam odwagę przyznać się do swoich poglądów, tego się nie wstydzę.

A Ty skończ się błaźnić, bo jest niezła beka z Ciebie ale robi się to irytujące.

Salut :cwaniak:
Ypsilon
VIP
VIP
Posty: 522
Rejestracja: 31 marca 2009, 12:21

Re: Odwołane DNI JASŁA 2010

Post autor: Ypsilon »

"Cygany" a "Cyganie" to róznica.
Napisaleś: "Polska cała, tylko biała!" I "Bezczelne, żeby Cygany ..."
Tak, jasne, jestem przewrazliwiony bo reaguję juz wczesniej anizeli dopiero, gdy ktos po mordzie za pochodzenie dostaje, nie?
"Murzynka Bambo" mozna by jeszce jakos usprawiedliwiac, choc pewnie dzis taki utwór by nie powstal. zreszta pamietram, ze juz dawno temu Brytyjczycy kwestionowali wartosc pedagogiczna tego wiersza wlasnie z uwagi na tego niefortunnego Murzynka, co to sie nie myje. Rozumiem, ze dla Ciebie to tez przewrazliwienie, bo akurat jestes bialy wiec to nie w Ciebie wali ostrze rasizmu. zawsze łatwo mówic komuś, kto sam nie doswiadcza dyskryminacji.
I kto sie teraz błaźni? :D
lato
VIP
VIP
Posty: 2535
Rejestracja: 11 lipca 2006, 09:44
Lokalizacja: JASŁO

Re: Odwołane DNI JASŁA 2010

Post autor: lato »

milano napisał...lato, jeśli twierdzisz że nasze miasto nie jest zaściankiem kulturalnym, to napisz nam proszę gdzie można się wybrać na jakiś fajny koncert w tym tygodniu? Może słyszałeś o jakimś recitalu albo sztuce teatralnej? Gdybyś nie znalazł jakiejś ciekawej imprezy kulturalnej w Jaśle w tym tygodniu, to może w przyszłym coś będzie.
Nie mam nic patrioto lokalny do naszego miasta. Nie napisałem też, że jest brzydkie, itp. Myślę wręcz przeciwnie. Nie zmienia to jednak faktu, że nic w tym naszym pięknym miasteczku się nie dzieje w obszarze kulturalno- rozrywkowym. Chyba, że jako rozrywkę traktujesz wypicie wina z kumplami? Nawet gdyby tak było nie neguję tego, bo adresując ten post do Ciebie, mam świadomość, że niestety każdy na swej drodze możne spotkać również zaścianek umysłowy…
Nie napisałes w swoim wczesniejszym poscie o Jasle jako zascianku kulturalnym lecz o samym mieście jako takim, wiec nie rozumiem skąd nagle teraz taki twój wywód .Co do rozrywki w tym tygodniu to np: zapraszam cie na obchody 100 lecia JKS 1910 CZARNI JASŁO.W przyszłym tygodniu jest podobna impreza,chyba ze nie uwazasz takich imprez za szeroko rozumiana kulurę to ok.Zważ równiez że kulture tworza ludzie,w tym przypadku społecznośc jasielska. W Jasle kultura i idaca znią w parze rozrywka jest na takim samym poziomie jak społecznośc jasielska.Starałes sie kiedykolwiek cokolwiek w tym miescie zorganizowac co wpłynęło by na zmianę wizerunku miasta?czy tylko wyczekujaca postawe reprezentujesz?
Tak jestem patriota lokalnym podobnie tak samo jak i patriota w szerszym tego słowa znaczeniu, i nazywajac mnie tak czynisz mi Honor, natomiast co do traktowania jako rozrywke wypicie jak to nazwałes wina z kumplami to musze cie rozczarowac.Pije jedynie okazyjnie do obiadu w gronie rodzinnym co nie znaczy że sa osoby,które takowy sposób spedzania czasu moga uwazac za wydarzenie kulturalne.Na sam koniec odnoszac sie do tego że masz świadomosc że spotkałes zascianek umysłowy czyli po prostu moja skromna osobe ,czuje się wyrózniony po raz kolejny, bo to oznacza ze odnalazłem tutaj na forum kogos ,o światłych i jakże szerokich horyzontach myslowychidacych w parze z przeogromną inteligencją co w obecnych czasach na pewno jest rzadkoscią.
T135
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 17:33

Re: Odwołane DNI JASŁA 2010

Post autor: T135 »

Ypsilon pisze:"Cygany", "Murzyny" - dla mnie brzmi rasistwosko. Polska biała na wieki czy coś takiego to tez nie rasizm? A co dopiero jest rasizmem w takim razie?! Wypadaloby choc miec na tyle odwagi cywilnej i konsekwencji, by przyznac, ze sie jest rasista i ze postawa taka jest uzasadniona, bo mniejszosci rzekomo rządzą i nie maja wzgledu na wiekszośc, ktora jest "polska" i jest u siebie. Ale ta niby cierpiaca wiekszość przejmuje jezyk opresjonowanej mniejszosci oraz stroi sie w jej piórka. Pozuje na ofiarę.
P.S. Cyganie to tez Polacy i Jaslanie. Zazwyczaj Dni Kultury Romskiej czy cos odbywaly sie wlasnie na Rynku (tereny przy Gadkach sluzyu jako koncertowy stadion a teraz sa po zalaniu), wiec nie ma podstwa do szukania jakiejs nierówności i niesparwiedliwosci. sam podzial na "my" i "oni", ich imprezy i nasze jest niewlasciwy.Przeciez wszyscy bez wzgledu na rasę mieli prawo bawic sie na rynku w niedziele.
"Murzyn" ? Rasistowsko? -> poczytaj http://pl.wikipedia.org/wiki/Czarna_rasa_cz%C5%82owieka

Murzyn - czarna rasa człowieka. I nie ma w tym nic rasistowskiego, murzyn to murzyn murzynem jest, murzynem będzie.

A jak według Ciebie mówienie że Polska jest biała, biało czerwona to rasizm to :szok: :szok:
To może zamiast Orła Białego będzie Orzeł Murzyński, albo nie...Cygański!! Żeby ich przypadkiem nie urazić! :]
dragon
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 202
Rejestracja: 19 lutego 2010, 22:29

Re: Odwołane DNI JASŁA 2010

Post autor: dragon »

A tu dalej piszą swoje. Jaka szkoda tych Dni Jasła! Był niedawno na rynku "piknik rodzinny", losy, koncerty, to o co chodzi ...? Nie było piwska i to jest taki problem? Dajcie spokój ludziom pochodzenia romskiego. Mieli imprezę i już. A tu będzie nawracanie tematu i za przeproszeniem "żyganie" w koło macieja. Co jeden delikwent z drugim może poradzić na to, że urodził się "cyganem" i nie płynie w nim czysta jasielsko-polska krew? Czyżby z tego powodu był gorszy od innych? Wciąż piszecie, że kradną i nic nie robią.
A bohaterowie niejednego artykułu na tej stronie niszczący samochody, zabijający bezbronne kobiety (bo znalazły się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwej porze), podpalający plastikowe śmietniki, włamujący się do domów powodzian i kradnący, oszukujący we wszystkich urzędach ile się da, sypiących na ulicy przekleństwami nie zwracając uwagi na idące obok małe dzieci, a zaśmiecający ulice, meliniarze ledwo trzymający się na nogach od samego rana, a [...] rozbijająca się ulicami miasta, a "solidni" pracownicy wynoszący z zakładów pracy co się da, itd., itp. ... to co? Lepsi i ważniejsi, bo czysta rasa? Żenada!!! Nie kompromitujcie się już więcej z tymi głupimi tekstami, bo czytać się tego nie da.
Awatar użytkownika
winiarz171
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 414
Rejestracja: 28 marca 2008, 15:31
Lokalizacja: Jasło -okolice

Re: Odwołane DNI JASŁA 2010

Post autor: winiarz171 »

Trzeba było załatwić sobie impreze LECHa a nie teraz żałować, że nie ma Dj....
Ypsilon
VIP
VIP
Posty: 522
Rejestracja: 31 marca 2009, 12:21

Re: Odwołane DNI JASŁA 2010

Post autor: Ypsilon »

T135 pisze:
Ypsilon pisze:"Cygany", "Murzyny" - dla mnie brzmi rasistwosko. Polska biała na wieki czy coś takiego to tez nie rasizm? A co dopiero jest rasizmem w takim razie?! Wypadaloby choc miec na tyle odwagi cywilnej i konsekwencji, by przyznac, ze sie jest rasista i ze postawa taka jest uzasadniona, bo mniejszosci rzekomo rządzą i nie maja wzgledu na wiekszośc, ktora jest "polska" i jest u siebie. Ale ta niby cierpiaca wiekszość przejmuje jezyk opresjonowanej mniejszosci oraz stroi sie w jej piórka. Pozuje na ofiarę.
P.S. Cyganie to tez Polacy i Jaslanie. Zazwyczaj Dni Kultury Romskiej czy cos odbywaly sie wlasnie na Rynku (tereny przy Gadkach sluzyu jako koncertowy stadion a teraz sa po zalaniu), wiec nie ma podstwa do szukania jakiejs nierówności i niesparwiedliwosci. sam podzial na "my" i "oni", ich imprezy i nasze jest niewlasciwy.Przeciez wszyscy bez wzgledu na rasę mieli prawo bawic sie na rynku w niedziele.
"Murzyn" ? Rasistowsko? -> poczytaj http://pl.wikipedia.org/wiki/Czarna_rasa_cz%C5%82owieka

Murzyn - czarna rasa człowieka. I nie ma w tym nic rasistowskiego, murzyn to murzyn murzynem jest, murzynem będzie.

A jak według Ciebie mówienie że Polska jest biała, biało czerwona to rasizm to :szok: :szok:
To może zamiast Orła Białego będzie Orzeł Murzyński, albo nie...Cygański!! Żeby ich przypadkiem nie urazić! :]
tekst loko jest wyraxmnie rasistowski. To tak jakbys tlumaczyl/a pozdrowienie sieg heil jako zamawianie 5 piw! daj sobie spokoj! Nie bylo mowy o bialo-czerwonosci, tylko kraju jako jednolitym rasowo.

MurzynY a Murzyni czy Cyganie , w odroznieniu od CyganY to jednak roznica. I chyba nie mamy tu do czynienia z gwarą.
Dla prof. Bralczyka slowo murzyn jest okej, ale nie koniecznie dla kogos innego. Albo samego zainteresowanego. Lepiej jest mowic czarnoskory, czarny( w odroznieiu od "bialy), albo Afrykanczyk, w USA Afroamerykanin.

Jesli do kogos masz pretensje, to miej je do dyskryminujacej wiekszosci, czego efektem jest rykoszet jaki w nia teraz trafia. Gdyby nie bylo rasizmu, nikt by nie wplatal tematu rasy do zlosci o odwolana impreze. Po prostu bylby żal , ze jedna sie odbyla a druga nie. Cyganie to tez Jaslacy. Po co tak dzielić na "onych" i nas? Moze nie chaino juz odwolywac na ostatnia chwile albo choc tej nie odwolywac, skoro wiedziano ze na terenie przy walach nie bedzie w tym roku nic?
T135
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 17:33

Re: Odwołane DNI JASŁA 2010

Post autor: T135 »

JESTEM U SIEBIE. Będę mówił TAK JAK MI SIĘ PODOBA!! Mniejszości nie będą mi dyktowały jak mam zdania i wyrazy składać :] Możesz sobie labiedzić co chcesz a przekonań moich i większości Jaślan i Polaków nie zmienicie:P
jagusia1515
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 17 czerwca 2010, 17:24

Re: Odwołane DNI JASŁA 2010

Post autor: jagusia1515 »

debile!!
dzień romów był organizowany nie z jasielskich pieniędzy wiec mordy w kubeł
oni przynajmniej sa lespi od was nie wyzywają was tak jak wy ich
mają swoja kulture i język Które kultywuja a nie tak jak wy
wiec zejdzcie z nich
jeśli chcecie dni jasła to dajcie kase nie rozumiecie ze teraz jest wazniejsza pomoc powodzaniom widać że waszych domów nie zalało
ŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻAAAAAAAAAAAAAAAAAALLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL
Ypsilon
VIP
VIP
Posty: 522
Rejestracja: 31 marca 2009, 12:21

Re: Odwołane DNI JASŁA 2010

Post autor: Ypsilon »

eczoraj dolozylem sie do posta dragon wspierajac zawarte tam slowa o przestrodze, by nie obrazac i nie zamieszcac tresci resistwoskich, bo jest to nie tylko niewlasciwe ale i karalne(co zapewne jest konsekwencja tego pierwszego). Moderatorzy usuneli te posty. Moze wiec nie zdazylas/nie zdażyles przeczytac.
Awatar użytkownika
buła
VIP
VIP
Posty: 656
Rejestracja: 14 maja 2009, 07:32

Re: Odwołane DNI JASŁA 2010

Post autor: buła »

jagusia1515 pisze:debile!!
mordy w kubeł
czemu tak ostro? wyluzuj trochę .
jagusia1515 pisze:oni przynajmniej sa lespi od was
a niby w czym ??? bo mieszkam w Jaśle kilkanaście lat i nie zauważam tego o czym piszesz .

jagusia1515 pisze: mają swoja kulture i język Które kultywuja a nie tak jak wy
a skąd wiesz co my robimy co?? wypowiadaj sie za siebie ok? jak Ty nie kultywujesz polskiej tradycji i kultury to Twoja sprawa.

i trochę kultury by sie przydało w kolejnych postach ;)
arcybiskup
Mistrz
Mistrz
Posty: 91
Rejestracja: 10 lutego 2010, 18:05

Re: Odwołane DNI JASŁA 2010

Post autor: arcybiskup »

zamknijcie się już ok ?? ja tez jestem powodzianinem i wolałbym żeby dni Jasła się odbywały i daje głowę upierdo... ze większość by chciała !!! można było to załatwić inaczej wystarczyło by zrobić bilety po 5 zł i ludzie by dawali bo nie są obojętni temu co się stało ! dużo można było zrobić a nie zrobiło się nic i jeszcze zabrało się ludziom jedyna imprezę w mieście gdzie można było choć na chwile o tym wszystkim zapomnieć !

fajnie se bawiliście na dniach Romów ?? to teraz jazda i róbcie zbiorki pieniędzy dla potrzebujących weźcie puszki i idźcie do cyganów niech pomogą ,zobaczymy ile razy dostaniecie miotłami po Łebie od tych Pasożytów i nierobów pierdo...!!!
Awatar użytkownika
YouKaTon
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 14 czerwca 2010, 16:58

Re: Odwołane DNI JASŁA 2010

Post autor: YouKaTon »

Pięknie nas pani burmistrz załatwiła!! Ludzie z Jasła i nie tylko cały rok czekają na tą imprezę (jedyną sensowną w roku), a ta sobie ją odwołuje!! Kurde, deptak zrobiła, bo oczywiście byl niezbędną rzeczą w Jaśle, to niech teraz na tym deptaku będą jakieś NORMALNE imprezy, a nie jakieś Cygańskie potupanki... No szlag mnie trafia :cenzura: mać!!
Ypsilon
VIP
VIP
Posty: 522
Rejestracja: 31 marca 2009, 12:21

Re: Odwołane DNI JASŁA 2010

Post autor: Ypsilon »

STOP RASIZMOWI I KSENOFOBII!
ODPOWIEDZ