Nawet nie wiedziałem że Podkarpacie leży w woj.podkarpackim

Ciekawe miejsca, ciekawe historie - forum nie tylko turystyczne :)
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Nawet nie wiedziałem że Podkarpacie leży w woj.podkarpackim

Post autor: piotrek »

http://nasygnale.pl/kat,1025343,title,M ... caid=6fb4e

Policjanci z Podkarpacia (woj. podkarpackie) ...
wieśniak
VIP
VIP
Posty: 691
Rejestracja: 13 marca 2012, 10:52

Re: Nawet nie wiedziałem że Podkarpacie leży w woj.podkarpac

Post autor: wieśniak »

I od dziś każdą gafę będziesz wytykał i wrzucał na forum ? :dobani:
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Nawet nie wiedziałem że Podkarpacie leży w woj.podkarpac

Post autor: dragoness »

wieśniak pisze:I od dziś każdą gafę będziesz wytykał i wrzucał na forum ? :dobani:
Cóż, idiotów trzeba tępić w zarodku, żeby się nie rozmnażali. Dotyczy to również "królestwa Nepalu", które zdobywał Filip II, "Chłopów Bolesława Prusa", w których grał Hańcza, oraz wszystkich wpadek naszej ulubionej pani "redaktor" z portalu. Na buble i bylejakość nie powinno być zgody :dobani:
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: Nawet nie wiedziałem że Podkarpacie leży w woj.podkarpac

Post autor: piotrek »

wieśniak pisze:I od dziś każdą gafę będziesz wytykał i wrzucał na forum ? :dobani:
Gafa? raczej ciekawostka o której zgaduję nie wiedziałeś ;)
turysta_amator
Bywalec
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 29 grudnia 2010, 22:00

Re: Nawet nie wiedziałem że Podkarpacie leży w woj.podkarpac

Post autor: turysta_amator »

piotrek pisze:http://nasygnale.pl/kat,1025343,title,M ... caid=6fb4e

Policjanci z Podkarpacia (woj. podkarpackie) ...
Piotrek, to jeszcze mało wiesz :) . Fakt, przyznaję, że niezbyt pasuje takie zestawienie, że: Policjanci z Podkarpacia (woj. podkarpackie), ale jeśli by popatrzył na to z innej strony, to nie ma w tym nic dziwnego, przynajmniej dla mnie, dla którego Podkarpacie, to nie tylko województwo podkarpackie, ale geograficznie rzecz ujmując, część Karpat położona na północ (w naszym przypadku) całego centralnego łuku Karpat, czyli jakby na ich zewnętrznym przedpolu. Jak wiadomo Karpaty w naszym tylko kraju ciągną się przez co najmniej 3 województwa, więc napisanie o Policjantach z Podkarpacia, z dodaniem z którego województwa, niekoniecznie musi być złe w tym przypadku :) . Choć podejrzewam, że piszący ten artykuł nie miał na myśli policjantów z Podkarpacia rozumianego geograficznie :) .
Awatar użytkownika
Regulator
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 417
Rejestracja: 24 stycznia 2011, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Nawet nie wiedziałem że Podkarpacie leży w woj.podkarpac

Post autor: Regulator »

Tak średnio w temacie:
Moja pani od historii z liceum była 100% pewna, że Jasło leży w małopolsce, a podkarpacie zaczyna się w Szebniach wg. granic przedwojennych województw ;)
turysta_amator
Bywalec
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 29 grudnia 2010, 22:00

Re: Nawet nie wiedziałem że Podkarpacie leży w woj.podkarpac

Post autor: turysta_amator »

Regulator pisze:Moja pani od historii z liceum była 100% pewna, że Jasło leży w małopolsce,
Zważywszy na to, że była z wykształcenia historykiem, więc i pewnie o historycznie rozumianej Małopolsce mówiła :). Więc nie pomyliła się w ogóle...
Mieszko_1985
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 232
Rejestracja: 29 lutego 2012, 19:55

Re: Nawet nie wiedziałem że Podkarpacie leży w woj.podkarpac

Post autor: Mieszko_1985 »

Regulator pisze:Tak średnio w temacie:
Moja pani od historii z liceum była 100% pewna, że Jasło leży w małopolsce, a podkarpacie zaczyna się w Szebniach wg. granic przedwojennych województw ;)
raczej za Szebniami - to jest granica Rusi Czerwonej i Małopolski. Jasło zawsze leżało w Małopolsce i arbitralnie wymyślony podział administracyjny z jego nazewnictwem nie zmieni tego. Podkarpaciem są również określane tereny Sądecczyzny, Podhala, Brodów na Kresach. natomiast Rzeszów to już nie jest Podkarpacie. inna rzecz, czym jest województwo podkarpackie, a czym jest Podkarpacie. tak samo jak Małopolska obejmująca Radom znajdujący się obecnie w województwie mazowieckim
Awatar użytkownika
Michal86
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 30 stycznia 2013, 15:24

Re: Nawet nie wiedziałem że Podkarpacie leży w woj.podkarpac

Post autor: Michal86 »

Pomyłki się zdarzają - równie często mówi się, że Sosnowiec / Dąbrowa Górnicza są na śląsku. Myląc krainę geograficzną Śląsk z woj. śląskim. Bo te miasta leżą w Zagłębiu.
ODPOWIEDZ