Godne uwagi miejscowości koło Jasła

Ciekawe miejsca, ciekawe historie - forum nie tylko turystyczne :)
wodzu
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 283
Rejestracja: 2 stycznia 2009, 19:35

Godne uwagi miejscowości koło Jasła

Post autor: wodzu »

Witam wszystkich, przyjeżdżają do mnie znajomi ze Śląska, i mam dylemat, co im pokazać ciekawego w okolicy miasta Jasła. Mamy coś interesującego oprócz Liwocza, Grzywackiej Góry, Folusza, Kremnpej, Dębowca (sanktuarium), Starego Miasta w Bieczu? Chodzi mi o jakieś małe wioski lub miasteczka które są ciche, poniekąd zapomniane a skrywają w sobie niezły potencjał kulturowy jak i przyrodniczo-krajobrazowy? Z góry dziękuję za odpowiedzi
Awatar użytkownika
hanka
Moderator
Moderator
Posty: 37
Rejestracja: 7 lipca 2009, 11:37

Re: Godne uwagi miejscowości koło Jasła

Post autor: hanka »

Polecam wycieczkę do Odrzykonia i na Prządki. :ok:
Krzysiek92
Guru
Guru
Posty: 130
Rejestracja: 19 maja 2009, 20:58

Re: Godne uwagi miejscowości koło Jasła

Post autor: Krzysiek92 »

wodzu pisze:Witam wszystkich, przyjeżdżają do mnie znajomi ze Śląska, i mam dylemat, co im pokazać ciekawego w okolicy miasta Jasła. Mamy coś interesującego oprócz Liwocza, Grzywackiej Góry, Folusza, Kremnpej, Dębowca (sanktuarium), Starego Miasta w Bieczu? Chodzi mi o jakieś małe wioski lub miasteczka które są ciche, poniekąd zapomniane a skrywają w sobie niezły potencjał kulturowy jak i przyrodniczo-krajobrazowy? Z góry dziękuję za odpowiedzi


JA ci moge zaproponowac np Klimkówke:)
bardzo fajne miejsce bylem w weekend ze znajomymi:) ale jesli chodzi o niedziele to jest tam bardzo duzo osob.
jest tez Solina i mozna sie wybrac na Słowacje lecz jest troszku drogi:)
pozdrawiam :P :P
Awatar użytkownika
CZ_1910
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 352
Rejestracja: 5 czerwca 2009, 13:13

Re: Godne uwagi miejscowości koło Jasła

Post autor: CZ_1910 »

A ja mogę zaproponować GAMRAT :hyhy:
Awatar użytkownika
e-l-a-n
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 346
Rejestracja: 6 września 2006, 20:55
Lokalizacja: Subcarpathia.

Re: Godne uwagi miejscowości koło Jasła

Post autor: e-l-a-n »

Krzysiek92 pisze:mozna sie wybrac na Słowacje lecz jest troszku drogi:)
Apropo Słowacji - był ktoś w tym roku gdzieś na basenach? Jak z cenami - czy w związku ze zmianą waluty na Euro ceny się podniosły? Bardzo proszę o odp. ;)

Ciekawe miejscowości k/ Jasła? Hmm... wystraczy dobrze popatrzeć na mape. Bezpośrednio k/ Jasła nie ma nic interesującego, trzeba zawsze nastawić się na dalszą podróż - Solina i Bieszczady - polecam z pełna odpowiedzialnością. Pzdr! :)
Awatar użytkownika
szara eminencja
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 331
Rejestracja: 27 kwietnia 2007, 22:29
Lokalizacja: Niewidomsko

Re: Godne uwagi miejscowości koło Jasła

Post autor: szara eminencja »

e-l-a-n pisze:Bezpośrednio k/ Jasła nie ma nic interesującego
Chyba sobie żartujesz.
e-l-a-n pisze:Bieszczady - polecam z pełna odpowiedzialnością.
Jeśli lubisz tłok na szlakach to Bieszczady o tej porze są idealnym wyborem.
lilianna
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 15 lipca 2009, 19:47

Re: Godne uwagi miejscowości koło Jasła

Post autor: lilianna »

Zależy gdzie na Słowacji Baseny :)
Najtaniej jest w Svidniku:) 3 Euro od odoby dorosłej,a 2,50 euro od dziecka.
W Popradzie i Lipnickim Mikulasiu jest bardzo fajnie..ale ceny zabójcze, jeśli wybiera się z większą rodzinką.

A co ciekawego wokół Jasła? Hmm. Dukla :) nie wiem co jeszcze :)
wodzu
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 283
Rejestracja: 2 stycznia 2009, 19:35

Re: Godne uwagi miejscowości koło Jasła

Post autor: wodzu »

Jeśli lubisz tłok na szlakach to Bieszczady o tej porze są idealnym wyborem.[/quote]

No wlaśnie tłok, duzo ludzi itp. potrzeba czegos cichego, jakiejs wioski gdzies na pogórzu która cos zaproponuje jest taka? albo Beskid Niski
Awatar użytkownika
e-l-a-n
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 346
Rejestracja: 6 września 2006, 20:55
Lokalizacja: Subcarpathia.

Re: Godne uwagi miejscowości koło Jasła

Post autor: e-l-a-n »

O mój Boże... :zdegustowany:

Bieszczady - wczesną wiosną lub na jesień, czy ja mówie, że teraz - latem? :D

Nie żartuje sobie, może osobiście uważam pare miejsc za ciekawych, ale kto by się tym interesował? Każdy oczekuje niewiadomo czego, a w okolicach Jasła tego nie znajdzie. W takim razie polecam wycieczke śladami legend z książek A. Potockiego... Tylko ciekawe kogo to zainteresuje... :/

Dziękuje za informacje, Liliana, właśnie chodziło mi o Svidnik m.in. :)
Awatar użytkownika
Pemek94
VIP
VIP
Posty: 1137
Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 22:30
Lokalizacja: Jasło

Re: Godne uwagi miejscowości koło Jasła

Post autor: Pemek94 »

Coś dla historyka: Szlak Cmentarzów Wojennych m.in. Dębowiec, Cieklin, Folusz. A także szlak architektury drewnianej, murowana cerkiew w Polanach, kościół pod wezwaniem św. Doroty w Trzcinicy, grodzisko Wały Królewskie też w Trzcinicy choć roboty są tam jeszcze nie zakończone. Dukla, Dolina Śmierci a z tamtąd nie daleko na Słowację :) Troszke dalej to skansen naftowy w Bóbrce (warto wspomnieć przy tym, że to właśnie Jasło jest tego kolebką), a jeszcze dalej to skansen w Sanoku czy Szymbarku. Góra Liwocz, Grzywacka, można wynająć domek w Krempnej na weekend, popływać rowerkami, kajakiem, zrobić ognisko ;] Noi co jeszcze hmmm... w samym Jaśle to z ciekawostek: Kirkut przy Floriańskiej, kościół Farny (jego mała część z 1446r.), noi oczywiście sławny Dąb Hitlera xD Co do ośrodów kultu religijnego to: Tarnowiec, Dębowiec, Skalnik. Miłego zwiedzania i podziwiania :)
Awatar użytkownika
szara eminencja
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 331
Rejestracja: 27 kwietnia 2007, 22:29
Lokalizacja: Niewidomsko

Re: Godne uwagi miejscowości koło Jasła

Post autor: szara eminencja »

wodzu pisze:albo Beskid Niski
Beskid Niski to dobry pomysł, zwłaszcza jeżeli masz do dyspozycji kilka dni a znajomi są chętni do wędrówki z plecakiem.
Hejowiec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 206
Rejestracja: 6 lipca 2006, 11:54
Lokalizacja: Jasło

Re: Godne uwagi miejscowości koło Jasła

Post autor: Hejowiec »

Pemek94 pisze:Coś dla historyka: Szlak Cmentarzów Wojennych m.in. Dębowiec, Cieklin, Folusz. A także szlak architektury drewnianej, murowana cerkiew w Polanach, kościół pod wezwaniem św. Doroty w Trzcinicy, grodzisko Wały Królewskie też w Trzcinicy choć roboty są tam jeszcze nie zakończone. Dukla, Dolina Śmierci a z tamtąd nie daleko na Słowację :) Troszke dalej to skansen naftowy w Bóbrce (warto wspomnieć przy tym, że to właśnie Jasło jest tego kolebką), a jeszcze dalej to skansen w Sanoku czy Szymbarku. Góra Liwocz, Grzywacka, można wynająć domek w Krempnej na weekend, popływać rowerkami, kajakiem, zrobić ognisko ;] Noi co jeszcze hmmm... w samym Jaśle to z ciekawostek: Kirkut przy Floriańskiej, kościół Farny (jego mała część z 1446r.), noi oczywiście sławny Dąb Hitlera xD Co do ośrodów kultu religijnego to: Tarnowiec, Dębowiec, Skalnik. Miłego zwiedzania i podziwiania :)
Wyżej wymienione + np. gotycki kościół z Bieździedzy - obok dąb z wbitymi mieczami. W ogóle ładna okolica.

Możesz też spróbować w jakiejś winnicy (tel. można znaleźć w internecie). Winiarze to bardzo otwarci ludzie, a winnica to atrakcyjne miejsce dla turysty.
wodzu
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 283
Rejestracja: 2 stycznia 2009, 19:35

Re: Godne uwagi miejscowości koło Jasła

Post autor: wodzu »

A gdyby tak zrobić dni tematyczno - geograficzne tj np. dwa dni w Beskidzie Niskim, dwa dni na Pogórzu Ciężkowickim, dwa na Strzyżowskim, to jakie miejscowości, zabytki polecacie zwiedzić, oglądnąć? coś w stylu BN - Świątkowa Mała i Wielka (cerkwie drewniane), Krempna (baza wypadowa) i tak do każdego?

Z góry dziękuje za propozycje
Awatar użytkownika
Pemek94
VIP
VIP
Posty: 1137
Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 22:30
Lokalizacja: Jasło

Re: Godne uwagi miejscowości koło Jasła

Post autor: Pemek94 »

Apropo Świątkowej Wielkiej to przy okazji można tam sobie wpaść na obiad jak ktoś zgłodnieje na łowisko pstrąga :) Nie trzeba łowić można poprosić o gotowe, ale też można połowić dla własnej rekreacji. Bardzo smacznie przyrządzone i na tamtych wakacjach było jeszcze dosyć tanio. Troszke dalej jadąc główną drogą dojedziemy do skrętu na Nieznajową a jakies 200 m dalej główną jest bacówka ;] Można kupić oscypka albo wędzoną słoninę ;p Taka ciekawostka: jadąc jeszcze dalej główną można zobaczyć węglarzy wypalających węgiel i można też kupić tego węgla xD Z powrotem można zahaczyć o Kotań i pojeździć na koniach oraz obejrzeć drewnianą cerkiew ;]
Arbuz
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 25 grudnia 2008, 12:35

Re: Godne uwagi miejscowości koło Jasła

Post autor: Arbuz »

Na śniadeckich jest stadion!! Ja bym ich tam zabrał :)
ODPOWIEDZ