zapora w Solinie

Ciekawe miejsca, ciekawe historie - forum nie tylko turystyczne :)
Awatar użytkownika
Union
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 211
Rejestracja: 22 stycznia 2009, 21:08

Re: zapora w Solinie

Post autor: Union »

Henryk Nicpoń - Tajemnice Soliny - dla zainteresowanych tematem
Grunwald
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 461
Rejestracja: 10 stycznia 2010, 12:54

Re: zapora w Solinie

Post autor: Grunwald »

Co do Trumien to fakt nie z przed 20 lat a w 2002/04/06 roku gdy wypoczywałem na Polańczyku sam widziałem akcje wyławiania trumien jakos szczególnie mnie to nie poruszyło gdyz kazdy wie w jakich latach tama była budowana w której terenie znajduje sie pod woda bodajze 8 wiosek 3 koscioły i 5 cmentarze watpie zeby skrupulatnie wszystko było zburzone i wywiezione jak na lata panowania wioadme kogo... w jednym punkcie przy bardzo niskim stanie widac krzyz z dzwonnicy kosciołu... do tego nie wiem czy kazdy wie ze w tamie jest elektrownia w razie awarii w Polsce neistety przy jej właczeniu wody wystarczyłoby na około 3 godz... wiem tez równiez ze na tame beton był lany non stop przez dwa lata co do tamy to równiez zadna Polska firma niepodjeła sie sciagniecia rusztowan i zabezpieczen przy budowanie tamy dopier Angielska.. co do komantarzy wczesniej to nie wiem jaki nauczyciel Cie uczy ale San przez Jasło nie płynie wiec zapytaj go jakie studia ukonczył... około roku 1970 było dosc oficialna wzmianka o próbie zamachu na tame wiem ze dosc mocne oddziały jednostki na Jaworze stacionowały do okoła zalewu ...
Awatar użytkownika
winiarz171
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 414
Rejestracja: 28 marca 2008, 15:31
Lokalizacja: Jasło -okolice

Re: zapora w Solinie

Post autor: winiarz171 »

a ktoś wie może ile czasu trwało napełnienie tego zbiornika wodnego?? :luka: :luka:
Awatar użytkownika
Pemek94
VIP
VIP
Posty: 1137
Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 22:30
Lokalizacja: Jasło

Re: zapora w Solinie

Post autor: Pemek94 »

Coś mi się obiło o uszy, że około tygodnia napełniali, ale czy to prawda to nie wiem, z resztą sam jestem ciekaw :P
greta194
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 23 lipca 2010, 15:24

Re: zapora w Solinie

Post autor: greta194 »

Takż☻e byłam ciekawa ile napełniali i zapytałam męża bo jego wujek był przy budowie,bo tame budowało głownie wojsko. Napełnianie tamy zajęło cos ponad 2 lata. Pozdrawiam
Grunwald
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 461
Rejestracja: 10 stycznia 2010, 12:54

Re: zapora w Solinie

Post autor: Grunwald »

tak jak wyżej ciut ponad 2 lata .....
areo1234
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 16 października 2009, 18:56

Re: zapora w Solinie

Post autor: areo1234 »

byłem 2 tyg, nad Soliną i jak się płynie statkiem po jeziorze to są podawane wiadomości i wysłuchałem że jak by zapora pękła to fala powodziowa doszła by do Warszawy o wys. 10cm:)
greta194
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 23 lipca 2010, 15:24

Re: zapora w Solinie

Post autor: greta194 »

nie wiem czy by doszła do Warszawy ale mi sie wydawało ze fala powodziowa by szła przez te miejscowosci co san płynie. ja tez niedawno nad solina bylam i nic nie słyszalam takiego
Marcinek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 364
Rejestracja: 1 lipca 2010, 10:19

Re: zapora w Solinie

Post autor: Marcinek »

poczekajcie jeszcze pare latek, niech się dalej nasze władze żrą między sobą, zamiast się zajmować obroną państwa. Poczekajmy....jeszcze trochę i jakiś zamachowiec zginie dla allaha, przy okazji wysadzi zapore i zaleje pół polski.
areo1234
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 16 października 2009, 18:56

Re: zapora w Solinie

Post autor: areo1234 »

Wiesz greta194 z tego co wiem to san wpływa do wisły, a wisła przepływa przez warszawe:) ja to słyszałem podczas rejsu statkiem:)
Grunwald
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 461
Rejestracja: 10 stycznia 2010, 12:54

Re: zapora w Solinie

Post autor: Grunwald »

W przypuszczalnej chwili pęknięcia tamy <cała na raz> prawdopodobne obliczenia wyszły takie iż 10 metrowa fala dopłynęłaby do Sandomierza...
poszukiwana
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 206
Rejestracja: 27 lipca 2010, 16:53

Re: zapora w Solinie

Post autor: poszukiwana »

to jak Tsunami. Świetne miejsce dla terrorystów. Powinni tam zrobić bramki, jak na lotnisku :D
Loko
Guru
Guru
Posty: 130
Rejestracja: 9 września 2006, 10:04
Lokalizacja: Jasło

Re: zapora w Solinie

Post autor: Loko »

Gdyby do tego doszło skutki naprawdę byłyby katastrofalne..
Nie wywołujmy jednak wilka z lasu.
Awatar użytkownika
Why So Serious?
Guru
Guru
Posty: 134
Rejestracja: 4 września 2010, 14:55

Re: zapora w Solinie

Post autor: Why So Serious? »

Marcinek pisze:poczekajcie jeszcze pare latek, niech się dalej nasze władze żrą między sobą, zamiast się zajmować obroną państwa. Poczekajmy....jeszcze trochę i jakiś zamachowiec zginie dla allaha, przy okazji wysadzi zapore i zaleje pół polski.
Poczekaj kilka tygodni, może dni... jak usuną krzyż spod Pałacu Prezydenckiego to terroryści nie będą ginąć na tamie w Solinie za twojego tam allaha ale za święty krzyż :hyhy:
sali
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 21
Rejestracja: 4 maja 2010, 13:40

Re: zapora w Solinie

Post autor: sali »

na nowiny24.pl pisz jak powstała zapora
miedzy innymi:wysiedlenie rozebrani cerkwi
ODPOWIEDZ