Grupa Rekonstrukcji Historycznej 545.Sperr-Division

Ciekawe miejsca, ciekawe historie - forum nie tylko turystyczne :)
Awatar użytkownika
Ostwid
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 17 stycznia 2011, 09:40

Re: Grupa Rekonstrukcji Historycznej 545.Sperr-Division

Post autor: Ostwid »

Witam Serdecznie.
Panie Piotrs aby rozwiać Pana watpliwości przedstawiam moje sylwetki rekonstrukcyjne, a także sylwetkę żołnierza wojska polskiego z przed 39 r. W rekonstrukcji działam już 6 lat.
Oprócz tego, że zajmuje sie tematem miasta Jasła na przelomie 1939-1945 roku, również zamuje sie jednym z najtrudniejszych tematów rekonstrukcyjnych, temat związany jest z niemieckimi saperami szturmowymi.
A dla ciekawości napisze ,że mój pierwszy dziadek z pierwszego małzeństwa babci był w jasielskim AK i zginoł zamordowany przez niemców prawdopodobnie w lesie warzyckim, babcia natomiast była łaczniczką AK.
Załączniki
reprezentacyjne.jpg
piotrs
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 342
Rejestracja: 24 stycznia 2011, 18:29

Re: Grupa Rekonstrukcji Historycznej 545.Sperr-Division

Post autor: piotrs »

Ostwid pisze:Witam Serdecznie.
Panie Piotrs aby rozwiać Pana watpliwości przedstawiam moje sylwetki rekonstrukcyjne, a także sylwetkę żołnierza wojska polskiego z przed 39 r. W rekonstrukcji działam już 6 lat.
Oprócz tego, że zajmuje sie tematem miasta Jasła na przelomie 1939-1945 roku, również zamuje sie jednym z najtrudniejszych tematów rekonstrukcyjnych, temat związany jest z niemieckimi saperami szturmowymi.
A dla ciekawości napisze ,że mój pierwszy dziadek z pierwszego małzeństwa babci był w jasielskim AK i zginoł zamordowany przez niemców prawdopodobnie w lesie warzyckim, babcia natomiast była łaczniczką AK.
Po tych fotkach ,zwracam honor. :ok:
garfild
Bywalec
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 25 lutego 2011, 16:53

Re: Grupa Rekonstrukcji Historycznej 545.Sperr-Division

Post autor: garfild »

piotrs pisze:Stare chłopy a w wojnę się bawią. :mur: A ich idole jakieś dziwne mundurki mają tylko patrzeć jak zaczną "zamawiać piwa" :wsciekly: jak nieco wcześniej młodzieżówka jednej z partii.
Panie Piotrs chyba Pan nie wie co to są grupy rekonstrukcyjne, na pewno to nie są ugrupowania polityczne, to chłopaki starsi i młodsi, którzy mają jakieś zainteresowania , pasje, dzielą się nimi z innymi. Ja myślę, że to rodzaj sztuki, te inscenizacje to teatr na świeżym powietrzu. To dobra lekcja historii.Ja nie jestem fanem, znawcą, ale zawsze to co dobre umiem docenić. Drogi Panie Piotrs a co Pan powie na temat grupy rekonstrukcyjnej ,która w rocznicę Bitwy pod Grunwaldem przygotowała super inscenizację, to było coś pięknego. Polecam Panu wybrać się chodż raz na taką imprezę a może doceni Pan starania tych facetów i nie tylko , (kobiety też biorą w tym udział). Trzeba doceniać i podziwiać tych którzy robią coś dobrego a negować to co złe. Myślę, że nie zatraciła się Panu granica pomiędzy dobrem a złem.W Jaśle tak mało się dzieje i trzeba dziękować tym, którzy chcą (ZA DARMO) zająć się czymś pożytecznym dla kogoś. Bo to wszystko dla ludzi.
Pozdrawiam wszystkich miłośników grup rekonstrukcyjnych i nie tylko. :)
mcterier
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 25 lutego 2011, 20:12

Re: Grupa Rekonstrukcji Historycznej 545.Sperr-Division

Post autor: mcterier »

A to dziwne że kolegi do tej pory nie spotkałem. Ja odtwarzam 20 pp z Nowego Sącza z czasów AW i I wojny światowej.Nie jest to w żaden sposób powiązane z faszyzmem a armii polskiej wtedy nie było. P.S. może spotkamy się w kwietniu w łodzi bo tam dosyć duża impreza się szykuje. Pozdrawiam
piotrs
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 342
Rejestracja: 24 stycznia 2011, 18:29

Re: Grupa Rekonstrukcji Historycznej 545.Sperr-Division

Post autor: piotrs »

Panie garfild ,a może było przeczytać ze zrozumieniem tego mojego posta powyżej i nie męczyć się zakładaniem konta. :orany:
dragon
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 202
Rejestracja: 19 lutego 2010, 22:29

Re: Grupa Rekonstrukcji Historycznej 545.Sperr-Division

Post autor: dragon »

piotrs pisze:Panie garfild ,a może było przeczytać ze zrozumieniem tego mojego posta powyżej i nie męczyć się zakładaniem konta. :orany:
Panie Garfild, ani ja ani Pan nie rozumiemy czytanego tekstu :-(
Trudno mi w tym momencie zrozumieć w jaki sposób udało mi się obronić tył magistra.
Dzięki Ci Piotrs za uświadomienie mnie, bo w takim razie wiele lat żyję w niewiedzy - w poniedziałek odsyłam dyplom na uczelnię.
Pozdrawiam wszystkich uczestników tego forum :-)
- nie rozumiejący czytanych tekstów - dragon
piotrs
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 342
Rejestracja: 24 stycznia 2011, 18:29

Re: Grupa Rekonstrukcji Historycznej 545.Sperr-Division

Post autor: piotrs »

Panie Dragon ponoć magister,a w łepetynce coś nie bardzo.Przeczytaj jeszcze ze trzy razy moze coś się rozjaśni.Dyplomu nie odsyłaj ( o ile go masz) wystarczy poskładaj go i wsadż pod nogę od stołu to przestanie Ci się kiwać.Jak piszę że:
piotrs pisze:
Ostwid pisze:Witam Serdecznie.
Panie Piotrs aby rozwiać Pana watpliwości przedstawiam moje sylwetki rekonstrukcyjne, a także sylwetkę żołnierza wojska polskiego z przed 39 r. W rekonstrukcji działam już 6 lat.
Oprócz tego, że zajmuje sie tematem miasta Jasła na przelomie 1939-1945 roku, również zamuje sie jednym z najtrudniejszych tematów rekonstrukcyjnych, temat związany jest z niemieckimi saperami szturmowymi.
A dla ciekawości napisze ,że mój pierwszy dziadek z pierwszego małzeństwa babci był w jasielskim AK i zginoł zamordowany przez niemców prawdopodobnie w lesie warzyckim, babcia natomiast była łaczniczką AK.
Po tych fotkach ,zwracam honor. :ok:
dyskusja powinna się urwać :ok: ,a jak bronisz kogoś panie magistrze to przynajmniej napisz,że słowo "zginoł" poprawnie pisze się "zginął" to tylko tak ,aby zweryfikować Twój dyplom. :rotfl: BEZ ODBIORU :D
wiola
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 27 lutego 2011, 14:25

Re: Grupa Rekonstrukcji Historycznej 545.Sperr-Division

Post autor: wiola »

witam serdecznie wszystkich zainteresowanych rekonstrukcją historii. przeczytałem kilka waszych wypowiedzi i zauważyłem że mamy tu osoby które nie rozumieją kilku podstawowych wyrazów i ich znaczenia.grupy rekonstrukcyjne to nie żadne młodzieżówki tylko osoby które chcą przybliżyć nam historie.Ich zadaniem jest nie tylko by dobrze się bawić przy rekonstrukcji i pogłębiać wiedzę historyczna społeczeństwa ale to byśmy pamiętali o patriotyzmie.mówiąc o jednostkach faszystowskich czy oddziałach rosyjskich nie myślmy o popieraniu hitlera czy stalina.Panie piotrs dlaczego pan komentuje ludzi,którzy robią coś dobrego dla społeczeństwa chcą nas czym zainteresować, proszę wybrać się na nasze stadiony i popatrzeć na kilka meczy ligowych a nawet nie muszą być ligowe.co widzimy?? jakie zachowania?? może ich pan skomentuje, zajmie się pan ich zainteresowaniami. bylem,widziałem co ci chłopaki potrafią na rekonstrukcji nie jeden jasielski urzędnik mógłby się wstydzić to co zrobili z jasłem,a nikt ich nie obwinia.mówiąc krótko znajomości, dostęp do kasy i dbanie o własne interesy to jest dziś najważniejsze. jeżeli urzędnik nie widzi z tego korzyści to tego nie porze tak samo jest z ludźmi z jasła. mówi pan pietrus o piciu piwa. raczej te aluzje i oskarżenia powinny trafić do młodzieży. zobaczmy ile ludzi młodych już pije, ćpa,dokonuje rozbojów i nawet słyszymy o morderstwach, o ty nic się nie mówi ,przerażona policja łapie tylko pijaków. panie pietrus nie chciałbym myśleć ze siedzi pan teraz przy komputerze i popija piwko nic nie robiąc cały dzień.nie krytykujmy ludzi którzy coś robią dla nas i społeczeństwa i to nie jest za nasze pieniądze ,krytykujmy tych którzy tylko mówią i nic nie robią za nasze pieniądze.proponuje panu pojechać na kilka wielkich rekonstrukcji,stępina, wrocław ,warszawa i zobaczyć o co naprawdę chodzi, ile tam osób przyjeżdża.
dragon
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 202
Rejestracja: 19 lutego 2010, 22:29

Re: Grupa Rekonstrukcji Historycznej 545.Sperr-Division

Post autor: dragon »

do wiola: szkoda pisać do piotrs, na pewno nie zrozumie tego tekstu, a szkoda ...
Każdy inteligentny człowiek wiek, że różne są przypadki życiowe i trudno np. osobie z dyslekcją wypominać błędy w pisowni ...
byku89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 262
Rejestracja: 11 kwietnia 2010, 21:08

Re: Grupa Rekonstrukcji Historycznej 545.Sperr-Division

Post autor: byku89 »

witam, sorry że odbiegam od tematu rekonstrukcji, ale temat związany z 545VGD:
czy może znacie jakieś historie, albo być może ktoś z Was ma jakieś zdjęcia bądź cokolwiek ciekawego związanego z "działalnością" Niemców na naszych terenach?
Myślę że takie informacje przydadzą się naszym kolegom rekonstruktorom, a być może dowiemy się czegoś ciekawego:)
Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
Ostwid
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 17 stycznia 2011, 09:40

Re: Grupa Rekonstrukcji Historycznej 545.Sperr-Division

Post autor: Ostwid »

Witajcie.
Na naszej stronie możecie przeczytać artykuł poświęcony ,,Operacji Jasielskiej" 15 stycznia 1945 roku.
http://545sperrdivision.cba.pl/HISTORIA ... cznia.html

Pozdrawiam OSTWID
GRH 545.Sperr-Dicision
ODPOWIEDZ