„100 lat” mija od daty, która z dumą widnieje w herbie JKS

Tematy związane z drużyną Czarnych i sprawami kibiców klubu
lato
VIP
VIP
Posty: 2535
Rejestracja: 11 lipca 2006, 09:44
Lokalizacja: JASŁO

„100 lat” mija od daty, która z dumą widnieje w herbie JKS

Post autor: lato »

Tytuł zaczerpniety ze strony głównej,jak Wy kibice widzicie ten jubileusz,jakie oczekiwania z nim związane i wszelkiego typu propozycję.
Ja ze swojej strony mam nadzieje że na koniec rundy wiosennej bedziemy mogli ucieszyc sie awansem do 4 ligii a w miesiacach letnichzorganizowany zostanie jeśli nie Turniej to mecz jaki zelektryzowałby całą lokalna społecznośc.W końcu to nie taki sobie jubileusz.Na poprzednim jubileuszu gościlismy Wisłę Kraków mysle więc że na 100 lecie będziemy mieli mozliwośc obejrzec naprawdę ciekawego przeciwnika na naszym archaicznym kurniku.
Mój typ:Lech Poznań ;) ewentualnie Cracovia albo Korona.Ciekawym pomysłem byłoby takze zaprosić reprezentacje klubu z Lwowa a dlaczego to chyba nie muszę tutaj pisać bo kazdy chyba wie skad nasz rodowód sie wywodzi.
Awatar użytkownika
Czarny Lotos
VIP
VIP
Posty: 1100
Rejestracja: 13 października 2006, 18:12
Lokalizacja: Jasło

Re: „100 lat” mija od daty, która z dumą widnieje w herbie JKS

Post autor: Czarny Lotos »

Z zespołów z ligi polskiej najchętniej bym widział Cracovię, Lech czy Legie.
A też fajnie by było jeśli by jakiś zagraniczny (sławny), I ligowy klub przyjechał :)
Jeszcze nie wiem jaki jak mi coś przyjdzie na myśl to napiszę, bo szkoda wyjeżdżać np. abstrahując "Roma" czy np. "Bayern".
Może coś ze wschodniej granicy np. "Dynamo Kijów" lub południowej "Sparta Praga". - tak tylko sobie marze.....
_jaś_lak_
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 15 października 2009, 10:25

Re: „100 lat” mija od daty, która z dumą widnieje w herbie JKS

Post autor: _jaś_lak_ »

może by tak jeden z pierwszych polskich klubów zaprosić "Czarni Lwów".http://pl.wikipedia.org/wiki/Czarni_Lw%C3%B3w

a tu troszkę historii
Organizowanie polskiego piłkarstwa w początkach XX wieku
Pierwsze próby organizowania życia piłkarskiego na ziemiach polskich w bardziej zwięzłych strukturach miały miejsce jeszcze pod koniec XIX wieku. Naturalnym zapleczem stały się poszczególne towarzystwa sokole, a z czasem również placówki pedagogiczne (szkoły realne, gimnazja, uczelnie wyższe), w których pracę dydaktyczną podejmowali młodzi ludzie coraz bardziej ogarniani futbolową pasją. To właśnie uczniowie lwowskich szkół – pod przewodnictwem swych opiekunów – założyli trzy pierwsze polskie kluby piłkarskie: Lechię, Czarnych oraz Pogoń.
4 czerwca 1906 doszło w Krakowie do wielkiego rewanżu na linii Lwów – Kraków sprzed 12 lat. W Parku Jordana naprzeciw piłkarzy lwowskich Czarnych oraz IV Gimnazjum stanęła młodzież krakowska. Wizyta ta stała się bodźcem do gwałtownego rozwoju piłkarstwa w "grodzie Kraka" i już niebawem z luźnych drużyn wykształciły się potężne kluby: Cracovia, a później Wisła.
Następne kluby powstawały w Galicji jak grzyby po deszczu (m.in: Resovia Rzeszów, Wisłoka Dębica, Tarnovia Tarnów, Polonia Przemyśl, Sandecja Nowy Sącz, JKS Czarni 1910 Jasło, Jutrzenka Kraków, czy Makkabi Kraków), z czasem sztuka ta udała się również mieszkańcom dwóch pozostałych zaborów. Normania (późniejsza Poznania) i Warta w Poznaniu, Venetia w Ostrowie Wlkp., ŁKS (wówczas pod nazwą Łodzianka) w Łodzi, Concordia Piotrków Trybunalski oraz Polonia w Warszawie (wyodrębniona z Warszawskiego Koła Sportowego) stały się prekursorami w swoich miastach lub regionach.
kibicjks

Re: „100 lat” mija od daty, która z dumą widnieje w herbie JKS

Post autor: kibicjks »

Ja bym wolał kogoś z Polskiej Ekstraklasy niż zagranicy :rotfl:
carlo07
VIP
VIP
Posty: 1154
Rejestracja: 30 sierpnia 2007, 19:24
Lokalizacja: Jasło

Re: „100 lat” mija od daty, która z dumą widnieje w herbie JKS

Post autor: carlo07 »

Moim zdaniem najlepiej by było zrobić mecz Czarnych z Sandecją, 2 przyjaźniące się kluby obchodzące w tym samym czasie stulecie. W rewanżu zagralibyśmy u nich i po sprawie ;) Jak by nie patrzył Sandecja to 1 ligowa drużyna, która w przyszłym sezonie ma szansę grać w polskiej Ekstraklasie.
kibic0010
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 359
Rejestracja: 7 czerwca 2009, 16:26

Re: „100 lat” mija od daty, która z dumą widnieje w herbie JKS

Post autor: kibic0010 »

carlo07 pisze:Moim zdaniem najlepiej by było zrobić mecz Czarnych z Sandecją, 2 przyjaźniące się kluby obchodzące w tym samym czasie stulecie. W rewanżu zagralibyśmy u nich i po sprawie ;) Jak by nie patrzył Sandecja to 1 ligowa drużyna, która w przyszłym sezonie ma szansę grać w polskiej Ekstraklasie.
i to jest ok...zespoły z ekstraklasy chciały by kase.. dużą kase...
Wojtmen

Re: „100 lat” mija od daty, która z dumą widnieje w herbie JKS

Post autor: Wojtmen »

Ja również jestem za Sandecją.. oczywiście w najsilniejszym składzie.. jeśli nie to Cracovia :) Inne typy nie wchodza w gre :p
Hejowiec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 206
Rejestracja: 6 lipca 2006, 11:54
Lokalizacja: Jasło

Re: „100 lat” mija od daty, która z dumą widnieje w herbie JKS

Post autor: Hejowiec »

Lwowscy Czarni już nie istnieją, więc pewnie nie przyjadą. Za to reaktywowano ostatnio Pogoń Lwów (drużyna na wpół amatorska) i moim zdaniem ich powinno się zaprosić :)

http://www.lwowkg.polemb.net/index.php?document=263

http://pogonlwow.pl/
_jaś_lak_
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 15 października 2009, 10:25

Re: „100 lat” mija od daty, która z dumą widnieje w herbie JKS

Post autor: _jaś_lak_ »

słyszałem że Czarni Lwów również się reaktywowali
progres
VIP
VIP
Posty: 610
Rejestracja: 28 sierpnia 2009, 08:11
Lokalizacja: Kraków

Re: „100 lat” mija od daty, która z dumą widnieje w herbie JKS

Post autor: progres »

prawda jest taka że nikt u nie przyjedzie pierwszym składem i to jeszcze w czerwcu kiedy planowane sa obchody a z tego co wiem to pani burmistrz nie specjalnie pali się do tego żeby coś zrobić a wiadomo, bez kasy nic sie dzisiaj nie zrobi
Awatar użytkownika
Czarny Lotos
VIP
VIP
Posty: 1100
Rejestracja: 13 października 2006, 18:12
Lokalizacja: Jasło

Re: „100 lat” mija od daty, która z dumą widnieje w herbie JKS

Post autor: Czarny Lotos »

Mam nadzieje, że władze opamiętają się i wyłożą kasę na obchody 100-lecia klubu, w końcu tak rocznica nie zdarza się rzadko - następnej nie dożyjemy okrągłej daty - a 100 to 100.
Ciekawe jaka by był sytuacja gdyby to było okrągła rocznica Urzędu Miasta - oprócz uroczystości to by był jeszcze bankiet dla pracowników oczywiści z kasy podatników.
Awatar użytkownika
Jacek1986
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 415
Rejestracja: 5 sierpnia 2008, 20:46
Lokalizacja: Jasło

Re: „100 lat” mija od daty, która z dumą widnieje w herbie JKS

Post autor: Jacek1986 »

Ja za Sandecją jak najbardziej ZA- bądźmy szczerzy 100 lecie klubu nie zdarza się co chwila. Tym bardziej WŁADZA powinna sięgnąć po fundusze i zrobić obchody z prawdziwego zdarzenia. Jasło zasłużyło na to, żeby obchody 100- lecia były godnie obchodzone.. Lecz jak to wszystko będzie wyglądało się okaże. Mimo tego że (miejmy nadzieję wejdziemy do 4 ligi) obchody będą w 4 lidze, miejmy nadzieję, że będą na poziomie. Ja marzę, że będzie to 2 dniowy turniej, z kilkoma drużynami typu Sandecja, Cracovia ( ;) ), Stal Mielec, Orzełek, lub kilka znanych (i lubianych :) ) zespołów. 100- lecie to nie obchody, które są często obchodzone ;)
Awatar użytkownika
CzarnoBialeSerce
Guru
Guru
Posty: 167
Rejestracja: 27 września 2009, 10:47
Lokalizacja: nieważne

Re: „100 lat” mija od daty, która z dumą widnieje w herbie JKS

Post autor: CzarnoBialeSerce »

Ja jestem za SANDECJĄ :cisza:
lato
VIP
VIP
Posty: 2535
Rejestracja: 11 lipca 2006, 09:44
Lokalizacja: JASŁO

Re: „100 lat” mija od daty, która z dumą widnieje w herbie JKS

Post autor: lato »

Panowie jak macie ochotę tak strasznie zobaczyć Sandecje to ruszcie tyłki i jedzcie na jeden z meczów w Nowym Sączu.To tylko 70 km.
Ja pisze o naprawde TOPOWYM zespole(z całym szacunkiem dla Przyjaciół z Kilińskiego.
KIBIC213213
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 20 listopada 2009, 08:04

Re: „100 lat” mija od daty, która z dumą widnieje w herbie JKS

Post autor: KIBIC213213 »

W piątek 18 grudnia Stowarzyszenie Kibiców Sandecji organizuje spotkanie, którego celem jest omówienie kwestii związanych z obchodami 100-lecia Sandecji oraz omówienie współpracy na linii klub - kibice.
Na spotkanie zaproszeni zostali przedstawiciele zarządu MKS Sandecja, przestawiciele drużyny Sandecji, przedstawiciele Urzędu Miasta Nowego Sącza oraz osoby związanie z Sandecją.

Zebranie będzie miało charakter zamknięty, Stowarzyszenie Kibiców Sandecji przedstawi na nim swoje pomysły i propozycje dotyczące obchodów 100-lecia klubu oraz przedstawi aktualną sytuację panującą na linii kibice - klub. Przedstawione zostaną własne uwagi i pomysły na rozwinięcie dotychczasowej współpracy.


Głównymi celami spotkania jest wypracowanie wspólnego i spójnego programu obchodów 100-lecia Sandecji, powołanie komitetu obchodów oraz wypracowanie porozumienia i nawiązanie szerszej współpracy pomiędzy zarządem klubu a kibicami przy współudziale władz miasta.



GDZIE U NAS COS TAKIEGO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!????????????????????
ODPOWIEDZ