Wywiad z prezesem

Tematy związane z drużyną Czarnych i sprawami kibiców klubu
geo
VIP
VIP
Posty: 580
Rejestracja: 22 czerwca 2006, 12:04

Wywiad z prezesem

Post autor: geo »

Dziennik Polski 7 sierpnia

Interesuje nas tylko powrót

-od 26 czerwca br. Kieruje Pan klubem o wielkich tradycjach. Piłkarze, którzy jeszcze niedawno walczyli o awans do III ligi spadli do pitej. Czym jest dla Pana prezesowanie Czarnym 1910 Jasło ?-

- Nie jest to dla mnie całkowicie coś nowego, bo z klubem blisko związany jestm od lat. Gdy mój tato był prezesem Czarnych to trochę się przyglądałem jak klub funkcjonuje. Potem pewne sprawy się pogmatwały. Po sezonie 2004/05 tato zrezygnował. Prezesem został Pan Marek Myśliwiec, ale po kilku miesiącach zrezygnował. Piłkarze, niestety, spadli do V ligi. Nie ukrywam, że zgodziłem się kandydować do władz klubu po namowach Pana Krzysztofa Parysia, wiceprezesa Czarnych. Zostałem wybrany do zarządu, który następnie wybrał mnie na prezesa.

- Jak organizacyjnie przedstawia się klub ?-
- W miarę wszystkie sprawy są poukładane. Nie mamy zaległości finansowych, nie ma też żadnych zaległości wobec zawodników. Prowadzimy rozmowy z różnymi firmami odnosnie sponsorowania. Naszym głównym sponsorem będzie nadal firma LOTOS JASŁO S.A., która podtrzymała wysokość obiecanych pieniędzy.. Otrzymujemy pomoc finansową od władz miasta. Rozmawiamy z GAMRATEM odnośnie sponsorowania i kilkoma mniejszymi firmami, które wspierają nasz klub w różnych formach. Dobrze układają się kontakty między klubem a władzami miasta. Pan burmistrz zaprosił nas do siebie na spotkanie. Rozmawialiśmy i zaproponowaliśmy panu burmistrzowi aby przekazał parkingi miejskie w administrowanie klubowi. Liczymy na przychylność Rady Miejskiej Jasła. Prowadzenie parkingów byłoby dla nas duzym zastrzykiem finansowym.

- Jaki cel przed drużyną piłkarską w tm sezonie?-
- Cel jest jeden - powrót do IV ligi. Mówimy o tym głośno i nie kryjemy tego, bo dla nas innej możliwości nie ma.
W V lidze są zespoły, które na pewno nam nie ułatwią tego zadania, ale mamy na tyle ograny zespół w IV lidze, że z tym doświadczeniem powinien sobie poradzić w klasie okręgowej. Ponadto wraca do nas z Wisłoki Dębica Dawid Lachowicz, co jest ogromnym wzmocnieniem.

- Jesteście chyba jedynym klubem, w którym po spadku do niższej ligi, drużyna została w dotychczasowym składzie.-
- Udało się na utrzymać drużynę, wszyscy zawodnicy zostali.
Uważam to za duży sukces, bo rzeczywiście rzadko bywa tak, żeby piłkarze zostali w komlecie. Ponadto dochodzą młodzi zawodnicy z MOSiR Jasło i juniorów Czarnych. Twierdzę, że mamy ciekawy zespół, który do nam dużo radości.

rozmawiał Bogdan Hućko
Zablokowany