Czarni Jasło sezon 2011/2012

Tematy związane z drużyną Czarnych i sprawami kibiców klubu
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Czarni Jasło sezon 2011/2012

Post autor: juve_fan »

A ja powiem tak. Obserwując ten klub z boku.

Z prezesem Węgrzynem ten klub będzie jakoś egzystował na poziomie IV ligi. Co biorąc pod uwagę obecne problemy będzie i tak dużym wyzwaniem.
Bez niego znając trochę realia jestem pewien, że będzie to równia pochyła. Dlaczego? Bo wybór prezesa nie powinien być wyborem z łapanki. Tacy ludzie, którzy mają być liderami jakiejś grupy społecznej wyłaniają się sami w sposób naturalny. Czy jest obecnie jakiś człowiek, o którym moglibyśmy powiedzieć: "tak to jest ten koleś, który to wszystko dźwignie". Według mnie nie ma i nie zapowiada się, żeby ktoś miał się taki pojawić. Oczywiście "kandydatów" to my możemy mnożyć, ale co z tego skoro oni sami nie wykazują własnej inicjatywy. Nie wyobrażam sobie sytuacji, gdzie grupka ludzi związanych z zespołem nagle dzwoni do kogoś na zasadzie: "ty Józek cza by poprowadzić Czarnych, cza prezesa, wchodzisz w to?". Tak sobie to wyobrażacie? Internetowych napinaczy i filozofów podczas meczów jest mnóstwo. Każdy opowiada bajki, co by on to nie zrobił. Gorzej jest wejść w tą machinę i zacząć działać w okolicznościach średnio sprzyjających rozwojowi sportu na naszym terenie.

Według mnie niepotrzebny jest nowy prezes. Potrzebni są natomiast działacze, którzy dzięki swojej presji na zarząd potrafiliby zmienić politykę klubu, z którą ja też osobiście się nie zgadzałem. Postawienie na młodzież oraz wybór Roberta Hapa na trenera to dobre posunięcia, ale znając jasielską publikę to w niedługim czasie nasz kołcz zostanie zrównany z ziemią, bo nie oszukujmy się filozofia zwana "postawieniem na młodzież" wiąże się z perspektywą 4-5 lat, a jak wiadomo łaska pańska i łaska tłumu na pstrym koniu jeździ. Według mnie powinniśmy jako kibice dać nowemu trenerowi czas (nie pół roku rok, a więcej). Skoncentrujmy się na młodzieży i na rozwoju zawodników. Zaproponujmy im jakieś godziwe warunki, żeby mając perspektywę gry w klubie za jakieś tam przyzwoite wynagrodzenie a np. nauką na uniwersytecie w Pciniu Dolnym czy emigracją zarobkową mieli chociaż lekki dylemat. Stawiając na to w niedalekiej przyszłości będziemy mogli liczyć na współpracę z wyżej notowanymi zespołami, co jeszcze bardziej będzie przyciągać młodych zawodników i motywować do gry. Rozpocząć współpracę z tzw. "wioskami", gdzie na zdrowych warunkach można byłoby wyciągać zdolniejszych adeptów piłki nożnej. Wiadomo taki plan może nie wypalić, ale czy ściąganie Kędziorów, Szalonych, Daniłów itd. pomogło nam jakoś znacząco w rozwoju klubu?
Polityka klubów takich jak Czarni może oprzeć się na dwóch drogach:
1. młodzież
2. armia zaciężna

Opcja druga odpada ze względu na słabą sytuację finansową i mizerny prestiż obecnej klasy rozgrywkowej. CO więc nam zostalo? Oczywiście jest jeszcze trzecia droga: udawanie profesjonalnego klubu, nie mając tak szczerze mówiąc do tego solidnych podstaw.
viking78
VIP
VIP
Posty: 1371
Rejestracja: 4 lipca 2006, 20:03
Lokalizacja: tarnowiec

Re: Czarni Jasło sezon 2011/2012

Post autor: viking78 »

faseka pisze:W tym nadchodzącym sezonie chcialbym zobaczyć Czarnych z NOWYMI władzami bo te się nie nadają do rządzenia! A jesli tak bardzo chcą pracować "społecznie" to zapraszamy na kasy bo przy sprzedarzy biletów chyba nie da się niczego zniszczyć.

Zapraszam serdecznie do rządzenia .Powyższe dwa posty są merytoryczne i konkretne ,są przedstawione błędy ale nie na zasadzie ten to taki a taki.

Po raz 100 informuje Klub Czarni Jasło nie jest organizacją zamkniętą .Chcecie zapraszam do zapisywania się do niego , i działania Nikt tutaj nie jest przyspawany , leczy czy jest konkretna osoba która mówi i się nie wyprze tego :Tak będę prezesem Czarnych Jasło i będę działał w tym klubie.Nie puste bez osobowe wpisy ale konkret imię nazwisko.
Dlaczego w klubie jest 15 członków , a z tego co widzę do krytyki masa ludzi ?


Zapraszam do wstępowania w szeregi klubu deklaracja jest do pobrania z forum bo to już było wałkowane.
Procter
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 441
Rejestracja: 7 kwietnia 2010, 12:45

Re: Czarni Jasło sezon 2011/2012

Post autor: Procter »

o prosze i viking si odezwał jak zwykle straszac ze nie ma kto rzadzic..pewnie dlatego nie odpisuejesz na zadawane pytania ktore predstawilem pare postow wczesniej co z ta rezygnacja prezesa Wegrzyna ktora miała byc po siwetach wielkanocnych..słowa rzucane na waitr i nikt Cie juz viking na powaznie brał nie bedzie twoich wypowiedzi..bez odbioru
panterablue
Guru
Guru
Posty: 127
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 18:37

Re: Czarni Jasło sezon 2011/2012

Post autor: panterablue »

Już to viking pisałeś, więc odpuść sobie, bo w ten sposób pokazujesz jak mało zależy Ci na zrobieniu czegoś dobrego dla klubu.

Jak chcesz coś interesującego napisać, to odpowiedz na te kilka pytań, które kierowane były bezpośrednio do Ciebie kilka(naście) postów wcześniej.
Procter
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 441
Rejestracja: 7 kwietnia 2010, 12:45

Re: Czarni Jasło sezon 2011/2012

Post autor: Procter »

Procter pisze:
viking78 pisze:
Procter pisze:co przeraza was widmo awansu?? i pewnie powiecie ze dlugi niesamowite i klub upadl....
Marcin WęgrzynJKS Gamrat Czarni 1910 Jasło
Są Święta czas głębokich przemyśleń, przemyśleń które prowadzą do odważnych decyzji.
Czas społecznej pracy dobiega końca niech rządzą ci którzy śpiewają ze
Czarni to oni powodzenia.
troszke musiałem poszperac ale udało sie...i jak idą sprawy z tą informacja viking którą wydałes 24 kwietnia 2011 roku o godz 18:46....

i kolejny post: 24 kwietnia 2011 roku godz 19:22
uważam że prawnie sprawę się wyjaśni po 09.05.2011 a czy potrzeba jakiś cyrków do tej decyzji.
i jak wyjasniła sie juz ta sprawa prawnie jak to napiasels??
specjalnie viking dla Ciebie zebys nie musiał szukac...czekamy tu na Twoja odpowiedz juz pare dobrych miesiecy i co?? bo takie pytania zadawłem juz wczesniej..po co rzucasz słowa które pozniej nie sa wykonywane..co chciałes nas nastraszyc ze nie bd miał kto rzadzic i ze sie klub ropzadnie??
piotrs
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 342
Rejestracja: 24 stycznia 2011, 18:29

Re: Czarni Jasło sezon 2011/2012

Post autor: piotrs »

A ja uważam ,że Lato ma najbardziej z nas wszystkich wyważone wypowiedzi. :ok:
@juve-fan pewnie po raz pierwszy w porywach drugi zgadzam się z Twoją wypowiedzią. :) Ty jednak nie jesteś głupi chłopak tylko jak wejdziesz na politykę dostajesz (bez obrazy) "małpiego rozumu". :rotfl:
Od siebie dodam że ciężko będzie znaleść kandydata na prezesa, ;) bo nikt z potencjalnych następców nie zna sytuacji finansowej klubu i "kota w worku "nie kupi w ciemno.Czy ktoś jest w stanie dzisiaj zagwarantować ,a minęło pół roku że w kasie zostało 50% :szok: środków finansowych na drugą część roku?
Jeśli M.Węgrzyn ma rezygnować to w tym tygodniu powinien to uczynić lub definitywnie potwierdzić ,że zostaje ,bo czekanie z decyzją nie jest dobre :szok: dla klubu .Nie można jak pisał pluto na 2 tygodnie przed rozpoczęciem rozgrywek powiedzieć rezygnuje bo to pozbawi nawet szans wybrania nowych władz.
Jeszcze jdeno funkcja Prezesa jest funkcją społeczną i dobrowolną dlatego nikt na siłe :orany: robić tego nie musi ani tym bardziej straszyć że odejdzie jak robi to obecny prezes ustami członka Zarządu Viknga i kilku innych forumowiczów.Klub Czarni :padam: istnieje 101 lat i będzie istniał drugie tyle a może i więcej.I nie takie trudności przeżył :ok: to i to rozstanie przeżyje. :piwo:
viking78
VIP
VIP
Posty: 1371
Rejestracja: 4 lipca 2006, 20:03
Lokalizacja: tarnowiec

Re: Czarni Jasło sezon 2011/2012

Post autor: viking78 »

W odpowiedzi na Pana pytanie .
Panie i Panowie jeszcze przez jakiś czas będziecie mieli pożywkę z pracy obecnego zarządu .Będą pewne zmiany zobaczymy czy znajdą poklask internetowym znawcom działalności klubu , itp.
Nie ma co pisać jakie , ktoś kto nie tylko za bezosobowego nicka potrafi krytykować pewnie ich nie zauważy ale ktoś kto choć 1 h / rok jest blisko klubu a nie tylko podczas meczu zobaczy je .
Czy będą dobre zobaczymy.Chcecie mieć możliwość decydowania , zapraszam w szeregi członków , no chyba że dla was składka członkowska jest za wysoka i nie stać was na to, przepraszam wiem że teraz jest ciężko i lepiej wypić więcej piwa wina wódki niż wesprzeć KLUB o który tak toczymy w małym jasielskim piekiełku .
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Czarni Jasło sezon 2011/2012

Post autor: juve_fan »

piotrs pisze:
Jeszcze jdeno funkcja Prezesa jest funkcją społeczną i dobrowolną dlatego nikt na siłe :orany: robić tego nie musi ani tym bardziej straszyć że odejdzie jak robi to obecny prezes

Ja bym to odwrócił i powiedział ta: funkcja Prezesa jest funckją społeczną, dlatego nie wymagajmy od ludzi będących na tym stanowisku rzeczy, które wymaga się od ludzi biorących za ten fach sowite wynagrodzenie.
panterablue
Guru
Guru
Posty: 127
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 18:37

Re: Czarni Jasło sezon 2011/2012

Post autor: panterablue »

juve_fan pisze:
piotrs pisze:
Jeszcze jdeno funkcja Prezesa jest funkcją społeczną i dobrowolną dlatego nikt na siłe :orany: robić tego nie musi ani tym bardziej straszyć że odejdzie jak robi to obecny prezes

Ja bym to odwrócił i powiedział ta: funkcja Prezesa jest funckją społeczną, dlatego nie wymagajmy od ludzi będących na tym stanowisku rzeczy, które wymaga się od ludzi biorących za ten fach sowite wynagrodzenie.
jak masz pisać w ten sposób to nie pisz lepiej wcale.

Jak ktoś nie jest w stanie włożyć całego serca w prowadzenie tego klubu, to prezesem być nie powinien. Idąc tym tokiem myślenia dalej, to zawodnicy za te 300 zł stypendium miesięcznego nie powinni się trudzić treningiem.
viking78
VIP
VIP
Posty: 1371
Rejestracja: 4 lipca 2006, 20:03
Lokalizacja: tarnowiec

Re: Czarni Jasło sezon 2011/2012

Post autor: viking78 »

Tylko Prezes nie ma nawet tych 300 zł z klubu.
faseka
Guru
Guru
Posty: 185
Rejestracja: 21 maja 2010, 09:34

Re: Czarni Jasło sezon 2011/2012

Post autor: faseka »

viking78 pisze:Tylko Prezes nie ma nawet tych 300 zł z klubu.
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
To mi samopoczucie poprawiłeś.
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Czarni Jasło sezon 2011/2012

Post autor: juve_fan »

panterablue pisze:
juve_fan pisze:
piotrs pisze:
Jeszcze jdeno funkcja Prezesa jest funkcją społeczną i dobrowolną dlatego nikt na siłe :orany: robić tego nie musi ani tym bardziej straszyć że odejdzie jak robi to obecny prezes

Ja bym to odwrócił i powiedział ta: funkcja Prezesa jest funckją społeczną, dlatego nie wymagajmy od ludzi będących na tym stanowisku rzeczy, które wymaga się od ludzi biorących za ten fach sowite wynagrodzenie.
jak masz pisać w ten sposób to nie pisz lepiej wcale.

Jak ktoś nie jest w stanie włożyć całego serca w prowadzenie tego klubu, to prezesem być nie powinien. Idąc tym tokiem myślenia dalej, to zawodnicy za te 300 zł stypendium miesięcznego nie powinni się trudzić treningiem.
a ty jesteś najwłaściwszą wyrocznią, która powie nam ile tego serca w działalność klubu wkłada obecny prezes, a ile powinien. No nie?
viking78 pisze:Tylko Prezes nie ma nawet tych 300 zł z klubu.
przecież lud jest święcie przekonany, że kręcą lody. ciul z tym, że dowodów na takie działania jak na razie nie ma. Ale zdarzy się taki "faseka" oraz jemu podobni i to wyśmieją.
pluto
Guru
Guru
Posty: 106
Rejestracja: 4 czerwca 2009, 20:17

Re: Czarni Jasło sezon 2011/2012

Post autor: pluto »

Kibice reke na serce,ile kibicow bylo z Wisloka ,nadwyzke zysku z biletow sobie policzcie z iloscia sprzedawanych biletow w sobote zwlaszcza w jesiennych miesiacach gdy gra sie o 13,o 12 i nawet o 11.Grajmy w niedziele o 11 i wielki sponsor z gamratu nie potrzebny.A jak p.Wegrzyny odejda to nowi sponsorzy sie znajda! I wiem co pisze.
viking78
VIP
VIP
Posty: 1371
Rejestracja: 4 lipca 2006, 20:03
Lokalizacja: tarnowiec

Re: Czarni Jasło sezon 2011/2012

Post autor: viking78 »

pluto pisze:Kibice reke na serce,ile kibicow bylo z Wisloka ,nadwyzke zysku z biletow sobie policzcie z iloscia sprzedawanych biletow w sobote zwlaszcza w jesiennych miesiacach gdy gra sie o 13,o 12 i nawet o 11.Grajmy w niedziele o 11 i wielki sponsor z gamratu nie potrzebny.A jak p.Wegrzyny odejda to nowi sponsorzy sie znajda! I wiem co pisze.
To niech sponsorzy się zjednoczą w stowarzyszeniu i przejmą na nim władze i z tego poziomu będą pomagali klubowi - żaden problem, myślę ze na pewno znalazło by się miejsce w zarządzie dla członka Stowarzyszenia , który miał by za sobą sponsorów i miał by wiedzę co się robi na co wydaje jakie są posunięcia itp.

Chłopie dostałeś receptę na rozwiązanie twojego problemu nadmiaru sponsorów - działaj bo wiesz co mówisz.
pluto
Guru
Guru
Posty: 106
Rejestracja: 4 czerwca 2009, 20:17

Re: Czarni Jasło sezon 2011/2012

Post autor: pluto »

Najpierw niech zloza dymisje z zarzadu bo to najprostsza droga do wyboru nowego prezesa i przekonamy sie czy nie bedzie chetnego.
ODPOWIEDZ