Dokąd zmierzasz

Tematy związane z drużyną Czarnych i sprawami kibiców klubu
lato
VIP
VIP
Posty: 2535
Rejestracja: 11 lipca 2006, 09:44
Lokalizacja: JASŁO

Dokąd zmierzasz

Post autor: lato »

Pytanie bardzo na czasie moim skromnym zdaniem.Zadalem je na starym forum i rozwineła sie dyskusja ozywiajaca to forum moze i tutaj uda sie.Powiem za Siebie.Moj Tato pewnego dnia gdy juz mogłem rozrózniac kolory (czarny-biały0 zaprowadził mnie na mecz na ulice Ś niadeckich.Oj pamietam tylko tyle co i moj starszy Syn teraz-jedna wielka Nuda.Ożywienie wzniósł starszy facet ,który wypowiedział słowa mi w domu nie znane.Sędzia [...]! [...] mówiłem potem przez lat 1 lub 2 nie pamietam.ale wiem ze naq mecze nie chiało sie mi chodzic bo tam taka nuda była.
Kiedys zabrała mnie tam jeszcze Pani sw.pam.Konopkowa (ta co lody miała koło bloku Budzi)ale wy tego nie pamietacie.Mówiła do mnie mam dla ciebie takiego fajnego loda a w podtekscie był mój Ojciec,który chciał wyjsc z domu na mecz ukochanej druzyny wiec pretekstem byłem ja.Zapyta ktos dlaczego musiła szukac pretekstu...ot dlatego ze Tato wraz z wieloma kumplami narozrabiał tak ze stadion został zamkniety. :hyhy: tak tak juz wtedy takie kary były.Potem zapisał mnie do drużyny trampkarzy jedynego i ukochanego klubu CZARNI 1910 JASŁO choc on tak sie wtedy z przyczyn czysto politycznych tak nie nazywał.Po drodze spotykałem ludzi,którzy zostali wykleci z srodowiska tzw.normalnych na ten czas.ŚP Kaziu Markuszka-prekursor ruchu kibicowskiego w Jąśle,Brysiu-bardzo dobry chłopak na te czasy potrafiący każdemu z wiary pomóc,ŚP Winettu dla ,którego przewaga Krosna 200 osób na nas 50-60 nie robiła zadnego wrazenia i sam ładował sie pierwszy w dym9przy okazji przy Tadziu bo chyba tak miał na imie to sam jeden postawił sie Wisłoce gdy chodziła bezpańsko po naszym stadionie za co dostał straszne bicie od nich),Potem pojawili sie nowi na flia sprzeciwu przeciwko komunie Punki Młotek,SP Karson Stary,Karson ,X,Rusał,Generał,Andrzejek(przepraszał jak pominołem kopgos bo wiem ze ode mnbie chłopaki z osiedla byli bardzo aktywni Kostia,Słoniu jeden i Drugi,Młody,Baca)

[ Dodano: Sob 24 Lut, 07 ]
Zaczynał działac Gajfel ,który dla mnie prze trolem jak stwierdziłem na meczu pucharowym Czarni -Stal Sanok-jedziemy z Ukraincami! i sam jeden nim zdazyło dobiec te nasze pare osób rzucił sie na autokar z piłkarzami Stali wsód ktorych wiedzielismy ze sa kibice.Moj kumpel bo tak mozemy o sobie mówic był przewariatem i kochał Nasz klub jak niewielu.Przy okazji zawiazała sie ekipa jeżdzaca na mecze Mieleckiej Stali.
Kazik,Brysiu,Ja,Gajfel,Kaktus ale nie ten ,którego znacie tylko chłopak z piłki reczne ktorego miłoscia był Gornik Zabrze.Sporadycznie na mecze jezdzili Parnik,Kostia,Słoniu i strasznie duzo ludzi z Jaśła dzis tzw pikników.(Czasy lat 90 kiedy pojawiły sie pomaranczowe kurtki pozostawie szczególnemu opisowi,który wkrótce nastapi-Śp Bebik,Szymon,Płaziu,Gruby,Cytrusy,Saszka,Wnuku,Morajdus)
My mielismy szale ,tkane przez mamy albo babcie z włoczki.Ehh..Braliśmy po zębach za to ze kibicowalismy Czarnym jak i na meczach Stali Mieleckiej,ale to we wszystkich z nas kształtowało charakter.Nie wszyscy wytrwali w ruchu,sporo osób odeszło z tego Gorszego ze swiatów,wielu sytuacja rodzinna,emigracja(Sero,Johny) zmusiła do wyjazdu ale pewien jestem jednego-każdego kogo z nas zapytacie:jaki Klub najważniejszy w waszym zyciu jest odpowie nie dlatego ze moda,że jest ok gostkiem bo jego kolega z siłowni kibicuje Czarnym,ze to jest miejsce do zauważenia dla Mocnych chłopaków-odpowiemy Czarni Jaśło bo tak na wychowali Rodzice i tak juz pozostanie do końca naszych dni czego i wam młodzieży zycze.Szczególne pozdrowienia dla człopaków z UFB-TRZYMAC SIE BO DO WAS NALEZY PRZYSZŁOSC!!.
(Czasy lat 90 kiedy pojawiły sie pomaranczowe kurtki pozostawie szczególnemu opisowi,który wkrótce nastapi-Śp Bebik,Szymon,Płaziu,Gruby,Cytrusy,Saszka,Wnuku,Morajdus i wielu innych)

[ Dodano: Sob 24 Lut, 07 ]
Przepraszam za błędy ale tak mnie jakos wzięło na rozczulanie ze pisałem co jezyk mi dyktował.
Edytka.1`91`0
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 18 lutego 2007, 09:30
Lokalizacja: Jasełko

Re: Dokąd zmierzasz

Post autor: Edytka.1`91`0 »

Bardzo ważna historia dla nas młodych. Mobilizuje, przynajmniej mnie do tego, żeby być wiernym naszemu klubowi. W takim razie muszę zacząć więcej sie udzielać i jeździć na wyjazdy. Jak narazie to z moimi wyjazdami nie zadobrze, więc trzeba coś zmienieć ;) Dzięki za zachęte ;) :hyhy:
Awatar użytkownika
Janko1910
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 289
Rejestracja: 6 lipca 2006, 10:53
Lokalizacja: Jasełko

Re: Dokąd zmierzasz

Post autor: Janko1910 »

lato pisze:Szczególne pozdrowienia dla człopaków z UFB-TRZYMAC SIE BO DO WAS NALEZY PRZYSZŁOSC!!.
Dzieki Lato i równiez pozdrawiamy mam nadzieje że godnie przejmiemy paleczke po Was i że kibice Czarnych zawsze bedą...!!!
geo
VIP
VIP
Posty: 580
Rejestracja: 22 czerwca 2006, 12:04

Re: Dokąd zmierzasz

Post autor: geo »

Postanowiłem nie pisać na tym forum, ale ten tekst mnie lekko przytkał w gardle na wspomnienie starych czasów, nazw i ksywek.
LATO, powinieneś pomyśleć nad jakimś większym wydawnictwem w tym temacie.
SZACUNECZEK i pozdrowienia dla Ciebie.
wolf77
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 7 lipca 2006, 09:30
Lokalizacja: Jasło

Re: Dokąd zmierzasz

Post autor: wolf77 »

No, no Lato jestem pod wrażeniem. R.Zieliński ze Śląska ma konkurencje :-).
Pozdrawiam Wolf
KAKI
Mistrz
Mistrz
Posty: 90
Rejestracja: 29 sierpnia 2006, 22:00
Lokalizacja: Lublin-Jasło

Re: Dokąd zmierzasz

Post autor: KAKI »

Lato jestem pozytywnie zaskoczony przedstawieniem części historii. I aż micha mi się ucieszyła jak przeczytałem o Kaktusie :super: .
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ