Jaka kosiarka elektryczna czy spalinowa

Wszystko co związane z nowymi technologiami, jak również z wszelkiego rodzaju sprzętem elektronicznym
shift1
Obyty
Obyty
Posty: 53
Rejestracja: 23 kwietnia 2013, 07:25

Re: Jaka kosiarka elektryczna czy spalinowa

Post autor: shift1 »

O ile nie masz do koszenia paru metrów przed samym domem to bez wątpienia tylko spalinówka jest co prawda droższa ale znacznie wygodniejsza (odpada Ci wieczne plątanie się z kablem a co za tym idzie przecinanie go co chwilę szczególnie na początku a tam niestety prąd płynie :rotfl: )
kacper34
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 12 lutego 2014, 19:46

Re: Jaka kosiarka elektryczna czy spalinowa

Post autor: kacper34 »

Elektryczna lepsza na małych powierzchniach bo nie trzeba się bawić z paliwem, olejem, odpalaniem. A jak na dużym terenie to znowu z kablem.
wi610
VIP
VIP
Posty: 542
Rejestracja: 16 marca 2011, 11:48

Re: Jaka kosiarka elektryczna czy spalinowa

Post autor: wi610 »

Jeżeli masz dość wysokie górki a wybierzesz kosiarkę spalinową to się zatrze bo nie bedzie mieć oleju jak będziesz kosił po skosie.
Także twój wybór doradził bym elektryczną.
jamol
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 1 kwietnia 2014, 21:48

Re: Jaka kosiarka elektryczna czy spalinowa

Post autor: jamol »

możesz też wziąć kose spalinowa to wtedy nie ma znaczenia jaki teren. Jak wolisz coś w przyzwoitej cenie i dobrego to mogę polecić Ci trytona mam ich kosiarkę i naprawdę dobrze zrobiona z silnikiem b&s
Awatar użytkownika
mironrak
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 305
Rejestracja: 18 maja 2009, 17:02
Lokalizacja: Okolice Jasła

Re: Jaka kosiarka elektryczna czy spalinowa

Post autor: mironrak »

Ja posiadam już od 8 lat kupioną za grosze w Biedronce kosiarkę elektryczną firmy Al-ko. Sprzęt nie do zajechania pracuje na konkretnym ogrodzie i jak do tej pory wymieniłem tylko ostrze. Gdybym kupował teraz kosiarkę to tylko z tej firmy, nie polecam pchać się w chińczyka bo każdy wie ze to dziadostwo. Jeżeli chodzi o spalinowe to tak jak wyżej kolega napisał tylko kosiarka z silnikiem "brigsa", posiadam też takowy sprzęt, ale koszę nią sporadycznie wokół gospodarstwa(mam ją już 12 lat) dobra eksploatacja (wymiana oleju i trochę troski) posłuży Ci tak samo na kilka dobrych lat.
czeszka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 367
Rejestracja: 23 lutego 2014, 13:28

Re: Jaka kosiarka elektryczna czy spalinowa

Post autor: czeszka »

kup reczna bebnowa wrzecionowa
Awatar użytkownika
lukasz6263
Guru
Guru
Posty: 136
Rejestracja: 8 kwietnia 2010, 23:46
Lokalizacja: JASŁO

Re: Jaka kosiarka elektryczna czy spalinowa

Post autor: lukasz6263 »

Nie chcę wyśmiewać ani Alko ani B&S ale tak dla informacji wszystko przejęli Chińczycy i prawdziwe B&S były produkowane parę ładnych lat wstecz a teraz wszystko wychodzi z tej samej fabryki pod innymi nazwami. Większość sprzedawców oszukuje klientów mówią o amerykańskim B&S a to bujda dla naiwnych. Dzisiejsze kosiarki nie wytrzymają 12 lat a jeśli tak to jakiś ewenement. Sprzedaż nastawiona jest na części zamienne piasty noże wyrzuty boczne napędy wszystko zrobione z marnego materiału, coś wiem o tym. Jeśli chodzi o wybór proponował bym najprostszą spalinówkę 5km bez napędu.
andrzej_ar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 251
Rejestracja: 7 października 2011, 20:41

Re: Jaka kosiarka elektryczna czy spalinowa

Post autor: andrzej_ar »

nie mylcie nazw firmujących kosiarki z producentami silników.
Na rynku jest 2 liczących się producentów silników Tecumseh i Briggs&Stratton (B&S) i w te silniki wyposażone jest zapewne z 90% kosiarek.
Generalnie nie zgodzę się że sprzedaż nastawiona jest na części zamienne - moim zdaniem te kosiarki dzisiejsze to jednorazówki są. Ale faktycznie im bogatszy model tym więcej rzeczy psuć się może i droższe części .

Kup najtańsze co znajdziesz aby tylko silnik nie miał 3,5km na 50cm koszenia bo nie uciągnie. Tylko to jest istotne. Reszta to zwykle i tak albo z miękkich stopów albo z plastiku więc wielu lat nie wytrzyma i szkoda inwestować.
ruda33
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 254
Rejestracja: 9 grudnia 2012, 11:31

Re: Jaka kosiarka elektryczna czy spalinowa

Post autor: ruda33 »

Jesli juz kupujesz to tylko silnik Briggsa 6 km lub wiecej tylko nie z biedronki i nie elektryczna.
Ja mam taka już 13 lat i chodzi super ,a przeciez nie kupujesz na jeden sezon.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
mironrak
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 305
Rejestracja: 18 maja 2009, 17:02
Lokalizacja: Okolice Jasła

Re: Jaka kosiarka elektryczna czy spalinowa

Post autor: mironrak »

lukasz6263 pisze:Nie chcę wyśmiewać ani Alko ani B&S ale tak dla informacji wszystko przejęli Chińczycy i prawdziwe B&S były produkowane parę ładnych lat wstecz a teraz wszystko wychodzi z tej samej fabryki pod innymi nazwami. Większość sprzedawców oszukuje klientów mówią o amerykańskim B&S a to bujda dla naiwnych. Dzisiejsze kosiarki nie wytrzymają 12 lat a jeśli tak to jakiś ewenement. Sprzedaż nastawiona jest na części zamienne piasty noże wyrzuty boczne napędy wszystko zrobione z marnego materiału, coś wiem o tym. Jeśli chodzi o wybór proponował bym najprostszą spalinówkę 5km bez napędu.
Na mojej Alko pisze że wyprodukowana w Niemczech, kupiłem ją kilka lat temu to możliwe, że ryżo-wcy to opanowali XD
ruda33
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 254
Rejestracja: 9 grudnia 2012, 11:31

Re: Jaka kosiarka elektryczna czy spalinowa

Post autor: ruda33 »

Kolego jesli ktoś ma dużą dzialke to bez napedu moze sobie iść ale do kibla a nie kosić.
jozek z bagien
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 207
Rejestracja: 10 września 2008, 16:30

Re: Jaka kosiarka elektryczna czy spalinowa

Post autor: jozek z bagien »

chlopie za niedlugo to bd potrzebowal napedu do swojego wozka inwalidzkiego jak tobie jest ciezko kosiarke pchac... A pozniej bd cie karmic zupka pomidorowa elektryczna lyzeczka.... Ciekawe co bys powiedzial jak bys mial ta dzialke wykosic kosa pewnie bys ja polamal w 5 min...
jozek z bagien
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 207
Rejestracja: 10 września 2008, 16:30

Re: Jaka kosiarka elektryczna czy spalinowa

Post autor: jozek z bagien »

to sie nazywa zanik miesni i checi...
Awatar użytkownika
lukasz6263
Guru
Guru
Posty: 136
Rejestracja: 8 kwietnia 2010, 23:46
Lokalizacja: JASŁO

Re: Jaka kosiarka elektryczna czy spalinowa

Post autor: lukasz6263 »

jozek z bagien pisze:chlopie za niedlugo to bd potrzebowal napedu do swojego wozka inwalidzkiego jak tobie jest ciezko kosiarke pchac... A pozniej bd cie karmic zupka pomidorowa elektryczna lyzeczka.... Ciekawe co bys powiedział jak bys mial ta dzialke wykosic kosa pewnie bys ja polamal w 5 min...
Popieram :D kosiliśmy pod wynajem 1 hektar we 2 miedzy blokami itp, zajęło to 3 dni od rana do wieczora mając 1 kosiarkę 3,5 km i kosę spalinową więc uwierz, da się wystarczą chęci i motywacja :D
jamol
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 1 kwietnia 2014, 21:48

Re: Jaka kosiarka elektryczna czy spalinowa

Post autor: jamol »

wszystko ma swoje wady i zalety jeżeli mały trawniczek to napewno elektryczna.A jeżeli wielki to spalinową najlepiej bo elektryka zamęczysz.
ODPOWIEDZ