Jaka spawarka do przęseł?

Wszystko co związane z nowymi technologiami, jak również z wszelkiego rodzaju sprzętem elektronicznym
Awatar użytkownika
broch
Guru
Guru
Posty: 113
Rejestracja: 25 lipca 2006, 22:06
Lokalizacja: 3km od dębu

Re: Jaka spawarka do przęseł?

Post autor: broch »

raczej elektryczna
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: Jaka spawarka do przęseł?

Post autor: zielony87 »

Moim zdaniem jak wyżej.Więcej na priv.
dyziu
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 2 lipca 2013, 12:40

Re: Jaka spawarka do przęseł?

Post autor: dyziu »

Tak czy inaczej elektryczna. Kupisz paczkę elektrod, i bezpieczniej i właściwie szybciej. Chyba że migomat to już całkiem poezja :D
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: Jaka spawarka do przęseł?

Post autor: zielony87 »

No elektrodowa to właśnie jest powód dla której z elektryczną mam jakiekolwiek wątpliwości.Zależy jak grube rzeczy się spawa. Spawałem raz 2 takie cienkie blaszki elektrodą.Potem próbowałem opukać żużel. Czy to duża siła czy co innego - spaw często pękał :( Myślę,że migomatem było by bezpieczniej - bo to wiadomo co on właściwie chce spawać za płot :?:
strzała
Mistrz
Mistrz
Posty: 93
Rejestracja: 19 lipca 2012, 21:13

Re: Jaka spawarka do przęseł?

Post autor: strzała »

zdecydowanie elektryczna... zajmuje malo miejsca, jest wygodna (mała, zgrabna, nie straszny jej wiatr (MIG/MAG/TIG delikatny podmuch i wszystko poruje), nie wymaga czyszczenia rdzy nawet z cienka powloka farby sobie poradzi (co jest nie do pomyslenia w tig,mig,mag) nie wymaga kupna butli, reduktora, gazów. Moim zdaniem tylko elektroda chociaż faktycznie jak kolega wyżej zauwazył cienkie blaszki jest ciezko pospawac amatorowi, ale jak coś spawałeś i znasz technike to dasz rade odpowiednia elektroda i ogień. Najłatwiej za to spawać migomatem tym nawet małpa pospawa jak jej dasz banana :) wybór należy do ciebie
ODPOWIEDZ