Internet z Gim-Satu i problem z GG

Wszystko co związane z nowymi technologiami, jak również z wszelkiego rodzaju sprzętem elektronicznym
Primer
Ekspert
Ekspert
Posty: 88
Rejestracja: 14 lipca 2006, 10:11
Lokalizacja: Jasło

Re: Internet z Gim-Satu i problem z GG

Post autor: Primer »

Zrozumiem jesli powiesz mi gdzie dokladnie lezy przyczyna. Podpowiem. sprawdzalem na dwoch systemach, dwoch komunikatorach, na dwoch komputerach, na roznych serwerach gadu. Ponadto rozlacza sie irc ktory dziala na innych portach niz gadu i nie ma nic wspolnego z gadu. Czlowieku mam wieksze pojecie o sieciach komputerowych niz ci sie zdaje. jesli mowie ze jest to wina net providera to tak jest. Czekam na propozycje.
Awatar użytkownika
Czoper
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 454
Rejestracja: 6 lipca 2006, 21:00
Lokalizacja: Jasło

Re: Internet z Gim-Satu i problem z GG

Post autor: Czoper »

Jak sie znasz to sobie napraw lub zerwij umowe :D Po co wypytujesz jeśli wszystko już wiesz...
art3k
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 7 stycznia 2008, 17:53
Lokalizacja: Jasło

Re: Internet z Gim-Satu i problem z GG

Post autor: art3k »

Primer pisze:Sprawa jest prosta... pytanie do ludzi ktorzy maja internet z Gim-Satu czy tam Stream Communications... Macie cos takiego ze nie chca dochodzic wam wiadomosci podczas rozmowy i co chwile rozlacza wam sie gadu ? Nie wiem czy to wina tego providera czy moze mojego kompa a raczej dwoch kompow na roznych systemach. Pozdrawiam.
U mnie i u dwóch znajomych jest ten sam problem z gg więc Stream Communications pewnie coś wymłodził ...
Awatar użytkownika
Szaman
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 30 grudnia 2007, 05:56
Lokalizacja: Jasło

Re: Internet z Gim-Satu i problem z GG

Post autor: Szaman »

Niezłego kitu ktoś Ci na wciskał XD Nawet dzieciaki z podstawówki wiedzą że jest ogólny problem z gadulcem. np ... siedzisz chwilke a tu nagle trach czerwone kółeczko. Jeżeli nie wierzysz pozostałym to gwarantuje Ci że jeżeli jest to problem twojego dostawcy to :

Jest coś takiego jak gg nowa generacja chyba. jeżeli jesteś w stanie wejśc na tę stronke to masz racje a jezeli nie to znaczy że racje mam ja :P

Jest tez wiele innych problemów z gadulcem np :
Braki aktualizacji w twoim systemie < w przypadku Visty oczywiście >.
Powodzenia z problemem
Pozdro
Primer
Ekspert
Ekspert
Posty: 88
Rejestracja: 14 lipca 2006, 10:11
Lokalizacja: Jasło

Re: Internet z Gim-Satu i problem z GG

Post autor: Primer »

Hehe tylko ze u mnie gadu nawet nie przejdzie na czerwone sloneczko... po prostu nie dojda wiaodmosci. a na moja generacje wchodzi bez problemow. Problem jest na 99% taki ze moje ip zmienia sie co 3 minuty i przy zmianie zrywa polaczenie... sprawa prosta i banalna ale oni twierdza ze przy zmianie nie zrywa polaczenia. Czyli pozostaje poczekac az kupia ATMa jesli wtedy nie beda potrafili ustawic stalego IP to trzeba zerwac umowe z nimi. Pozdr.
tomcio ; )
Guru
Guru
Posty: 177
Rejestracja: 4 lipca 2006, 22:05
Lokalizacja: Jasło

Re: Internet z Gim-Satu i problem z GG

Post autor: tomcio ; ) »

no to skoro jestes tu najmadrzejszy to kogo szukasz ?? Bila Gejtsa ? ;) odpowiedziales juz na wszystkie swoje pytania, proponuje zamknac temat :cool:
Primer
Ekspert
Ekspert
Posty: 88
Rejestracja: 14 lipca 2006, 10:11
Lokalizacja: Jasło

Re: Internet z Gim-Satu i problem z GG

Post autor: Primer »

szukam ludzi ktorzy maja net z gimsatu i tez im sie jebie gadu tak jak mi... pisalem to w pierszym poscie przeciez... a tu wiekszosc wypowiadajacych sie kompletnie nie zrozumiala tematu i pisza glupoty tylko zeby cos napisac... generalnie spoko piszcie sobie jak chcecie. Dla mnie sukces ze znalazlem jedna intelignetna osobe ktora napisze do kablowki i moze wtedy oni zrozumieja ze nalezy zajac sie tym problemem. tylko o to chodzilo mi od samego poczatku... Generalnie admin moze zamknac temat albo go usunac ale i tak lepiej byloby jakby po prostu odzywaly sie tylko osoby posiadajace internet z kablowki bo o to chodzilo mi od samego poczatku. Jednak nie wszyscy potrafia czytac ze zrozumieniem... Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Czoper
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 454
Rejestracja: 6 lipca 2006, 21:00
Lokalizacja: Jasło

Re: Internet z Gim-Satu i problem z GG

Post autor: Czoper »

ja mam z gim net i jest wszystko git... teraz pasuje?
Primer
Ekspert
Ekspert
Posty: 88
Rejestracja: 14 lipca 2006, 10:11
Lokalizacja: Jasło

Re: Internet z Gim-Satu i problem z GG

Post autor: Primer »

Obrazek
Pablodiablo
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 18 września 2006, 08:53
Lokalizacja: Jasełko

Re: Internet z Gim-Satu i problem z GG

Post autor: Pablodiablo »

Primer mam do Ciebie pytanie bo chyba ogarniasz temat. Net ma z gimsatu podonie jak Ty, ale pytanie z innej beczki. Mianowicie o prędkość sciagania torrentem. Jeszcze jakiś czas temu wszytko było ok tzn sciagałem tyle ile miało być czyli około 50-60kb. Nawet nie konfigurowałem jakoś specjalnie utorrentna, a i tak predkosć sciagania była ok. Ostatnio zauwazyłem, ze jest duzo niższa. Posprawdzałem co moglem i przede wszystkim widoczny jest komunikat w torrencie : brak połaczeń przychodzacych.> co oznaczałoby, ze po prostu niektórzy mnie nie widzą. Sparwdzałem czy porty sa odblokowane i jest komunikat ( na dole go wklejam) ze port zablokowany > ale provider twierdzi, ze sa odblokowne. I chyba ma racje bo to chyba problem z NATowaniem adresów. Tylko dlaczego wczesniej było wszystko ok a tereaz "beeee"? Czy musze koniecznie zewnetrzne IP załozyć? Czy moze po mojej stronie jest jakiś jeszcze problem ? ( dodam ze zrobiłem format, skonfigurowałem odpowiednio utorrenta i próbowałem sciagac pliki z duza iloscią źródeł).
MOze ktoś zauważył taką zmianę? Jak u Was działają torrenty?

Bede wdzieczny za pomoc.


> Checking port 52776 on 83.13.235.118...
>
> Error! Port 52776 does not appear to be open.
>
> Please see www.portforward.com for more information about how to map a
> port.
Primer
Ekspert
Ekspert
Posty: 88
Rejestracja: 14 lipca 2006, 10:11
Lokalizacja: Jasło

Re: Internet z Gim-Satu i problem z GG

Post autor: Primer »

Sprawa jest prosta... tez ostatnio sie bawilem torrentem, sciagalem jakis tam jeden plik i myslalem ze ocipieje... Albo porty sa poblokowane albo chodzi o NATowanie adresow tak jak powiedziales. Dokladnie nie wiem bo sie w to nie zaglebialem. Nie przepadam za torrentem... Generalnie przyczyna lezy na ich serwerze i nie sadze zeby cos z tym zrobili. Ja osobiscie do sciagania danych polecam rapidshare... co prawda trzeba zaplacic 20 zl na miesiac za konto czyli jakies 80 gr dziennie... Ale gwarantuje ze jak raz kupisz to bedziesz kupowac co miesiac. Na rapidzie jest dokladnie WSZYSTKO i leci max lacza. ;]
MateusSh
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 8 lutego 2008, 20:27
Lokalizacja: że znowu .. :D

Re: Internet z Gim-Satu i problem z GG

Post autor: MateusSh »

Siema, mam internet z kablówki i mam ten sam problem co ty ;/ przynajmniej miałem nie dawno, teraz nawet tak nie mam, ale i tak kablówka jest do DU*Y :) :hyhy:
Primer
Ekspert
Ekspert
Posty: 88
Rejestracja: 14 lipca 2006, 10:11
Lokalizacja: Jasło

Re: Internet z Gim-Satu i problem z GG

Post autor: Primer »

juz to naprawili... mnie juz dziala jak powinno i ludziom z ktorymi gaadelm tez...
jaślanin

Re: Internet z Gim-Satu i problem z GG

Post autor: jaślanin »

to kozacko jak wszystko smiga :wstyd:
ODPOWIEDZ