Lista domen

Wszystko co związane z nowymi technologiami, jak również z wszelkiego rodzaju sprzętem elektronicznym

Moderatorzy: paul_proteus, President

Ropuszka
Debiutant
Debiutant

Lista domen

Post autor: Ropuszka » 15 lipca 2014, 20:02

Cześć. Mam do WAs wszystkich takie jedno, male pytańsko. Co zrobić, jeśli domena jaką chciałabym mieć jest już zajęta? W moim przypadku chodzi o domenę która znajduje się na tej liście http://www.nazwa.pl/gielda-domen/najcie ... sta-domen/. Z tego co widzę jest podana cena, ale niestety, raczej jej nie kupie. Czy istnieje jednak możliwość zarezerwowania sobie adresu (bardzo podobnego) np. na innym portalu. Nie wiem po prostu, czy kombinować z tą wymyśloną nazwą (coś lekko modyfikując) czy lepiej skupić się na czymś nowym, żeby nie było podejrzenia np. że się pod kogoś podszywam. Może i moje obawy są nieuzasadnione... Nie wiem sama, dlatego pisze do Was z takim pytaniem. Szczerze pisząc wymyślenie nazwy dla domeny wcale nie jest taka łatwą sprawą, bo albo zajęta, albo zbyt skomplikowana i sama już zaczynam się gubić.

Awatar użytkownika
GCN
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Re: Lista domen

Post autor: GCN » 15 lipca 2014, 21:06

Nie możesz zarejestrować 2 identycznych domen. Jeżeli domena, którą chciałeś zarejestrować jest zajęta sprawdź podobne np. www.twojanazwa.com jest zajęta to może być wolna www.twojanazwa.pl lub www.twojanazwa.eu. Sprawdzaj.

Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP

Post autor: zielony87 » 15 lipca 2014, 22:24

Czy to czasem nie była reklama nazwa.pl ;) Ok,darujmy sobie podejrzenia o walenie reklam,powiedzmy jak jest.No więc jest tak,że podobną domenę zwykle da się załatwić,ale nie wiem jak i ile to za każdym razem kosztuje.Kwestia zarabiania na domenach i spekulacji na nich też ciekawa,może to naprawdę działa ;)
Ropuszka pisze:Nie wiem po prostu, czy kombinować z tą wymyśloną nazwą (coś lekko modyfikując) czy lepiej skupić się na czymś nowym, żeby nie było podejrzenia np. że się pod kogoś podszywam.
Tego rodzaju agresywna konkurencja poprzez wykorzystywanie podobieństwa adresu w internecie nie jest zabroniona,zatem jest chyba dopuszczalna. Procesować się raczej z tobą nie mogą o adres o ile znam przepisy,podszywanie się to raczej też nie byłoby jeszcze - w wypadku większych firm co najwyżej mogą chcieć czasem (jak to naprawdę wygląda jak podszycie się pod jej nazwę) domenę odkupić. Oczywiście to jest agresywny marketing i to obosieczna broń,bo równie dobrze klienci mogą przechodzić do konkurencji itd.itp. Wszystko zależy zatem od specyfiki branży.

Ropuszka
Debiutant
Debiutant

Post autor: Ropuszka » 22 lipca 2014, 10:46

Niczym nie wale, po prosty pytam. No dobra, mogłam napisać, że chodzi o giełdę domen, a nie dawać link, ale tak jest moim zdaniem PROŚCIEJ, bo wiadomo o co biega. Zielony87, no własnie tego się trochę boję, żeby mnie nikt nie oskarżył że chce się wybić "na kimś" :szok:

gryz
Obyty
Obyty

Post autor: gryz » 22 lipca 2014, 12:03

zielony87 pisze:Kwestia zarabiania na domenach i spekulacji na nich też ciekawa,może to naprawdę działa
Też chciałbym wiedzieć ciekawa sprawa :)
Ropuszka pisze:Kwestia zarabiania na domenach i spekulacji na nich też ciekawa,może to naprawdę działa
No i co,że cię ktoś o to oskarży ? Ludzie, co są zawistni to zawsze się do czegoś przyczepią.I co z tego ? Podobny adres internetowy to nie jest okradanie biednych ludzi,ani żerowanie na ludzkiej krzywdzie,nie wiem, czego się tu bać ?

wieslawtomk
Debiutant
Debiutant

Lista domen

Post autor: wieslawtomk » 12 stycznia 2015, 18:40

Mam pytanie - mam list wieo usunitych domen z listy NASK i po wrzuceniu domen do sprawdzenia czy s jakie wolne okazuje si, e wszystko jest zajte.Moe kto mi powiedzie bliej czy to jest lista usunitych i wolnych domen czy one s jako zarezerwowane?

ODPOWIEDZ