Zmywarka

Wszystko co związane z nowymi technologiami, jak również z wszelkiego rodzaju sprzętem elektronicznym

Moderatorzy: paul_proteus, President

iwonn777
Debiutant
Debiutant
Kontakt:

Zmywarka

Post autor: iwonn777 » 28 października 2014, 13:07

Kupiliśmy ostatnio zmywarkę, i zastanawiamy się jak wygląda zużycie prądu na konkretnych programach do mycia? Przykładowo mycie na eko trwa 3 h a na automatycznym 30 min, czy to możliwe że eko zużyje mniej prądu i wody? Da się to jakoś sprawdzić? W instrukcji nie ma o tym żadnej wzmianki.

wieśniak
VIP
VIP

Re: Zmywarka

Post autor: wieśniak » 28 października 2014, 13:31

Szukaj w necie ,albo spisz licznik wody i prądu ,wyłącz wszystko z zasilania i włącz zmywarkę . Albo ja mądrzeję albo naród już nawet o sranie będzie się pytał na forum...

Patrik
Debiutant
Debiutant

Post autor: Patrik » 22 listopada 2014, 21:53

Trzeba szukać jakiś danych szczegółowych w internecie i zobaczyć czy są podane parametry. Ja posiadam taką zmywarkę Bosch SMV 53M70EU i na stronie producenta jest tak napisane:

- Zużycie energii w programie Eco 50: 0.92 kWh
- Zużycie wody w programie Eco 50: 10 L

Przy programie o najwyższej temperaturze jest to 1.45-1.5 kWh.

Właśnie na stronie producenta są takie dane, ile dany program trwa, ile kWh, ile wody, itp. Fajnie sobie można to porównać.

Ewentualnie można zainwestować w miernik i zobaczyć bezpośrednio ile tam wychodzi. Chodzi mi o taki miernik poboru prądu co się wkłada do gniazdka, wygląda mniej więcej jak taki mały przedłużacz do gniazdka.

Awatar użytkownika
kedziorek
Guru
Guru

Post autor: kedziorek » 13 stycznia 2015, 14:06

Szczerze? To również jak kupiłem zmywarkę to się nad tym zastanawiałem ale używamy jedynie programu numer dwa czyli do mycia codzienniego. Trwa jakieś dwie godziny i jest najskuteczniejszy.Niestety ani szybki ani eco nie domywają mi tak dobrze naczyń jak właśnie tryb drugi.
Mam ten sprzęt:
http://najtaniej.co/produkt/zmywarki/in ... sg573.html
Marki Indesit i powiem Wam,że jest ok. Dla mniejszej rodziny polecam bo akurat napcha się naczyń co drugi dzień, czasami codziennie . Częśto zmywamy. Nie wyobrażam sobie nastawiać zmywarki co tydzień tak jak niektórzy i wdychać tych zapachów... W końcu już na drugi dzień zaczyna z niej śmierdzieć.

Witex
Debiutant
Debiutant

Post autor: Witex » 13 stycznia 2015, 19:50

kedziorek pisze:Szczerze? To również jak kupiłem zmywarkę to się nad tym zastanawiałem ale używamy jedynie programu numer dwa czyli do mycia codzienniego. Trwa jakieś dwie godziny i jest najskuteczniejszy.Niestety ani szybki ani eco nie domywają mi tak dobrze naczyń jak właśnie tryb drugi.
Mam ten sprzęt:
http://najtaniej.co/produkt/zmywarki/in ... sg573.html
Marki Indesit i powiem Wam,że jest ok. Dla mniejszej rodziny polecam bo akurat napcha się naczyń co drugi dzień, czasami codziennie . Częśto zmywamy. Nie wyobrażam sobie nastawiać zmywarki co tydzień tak jak niektórzy i wdychać tych zapachów... W końcu już na drugi dzień zaczyna z niej śmierdzieć.
Dokładnie u mnie szybki program 30 min to nie domywa naczyń, tylko na szklanki działa, ale mam też fajną opcję ustawienia na połowę zapełnienia zmywarki w Bosch.

Versal
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: Versal » 14 stycznia 2015, 18:40

iwonn777 pisze:Kupiliśmy ostatnio zmywarkę, i zastanawiamy się jak wygląda zużycie prądu na konkretnych programach do mycia? Przykładowo mycie na eko trwa 3 h a na automatycznym 30 min, czy to możliwe że eko zużyje mniej prądu i wody? Da się to jakoś sprawdzić? W instrukcji nie ma o tym żadnej wzmianki.

Eko to taki pic na wode tzw wymogi unijne .działa dłużej to pewnie więcej prądu zużywa

Awatar użytkownika
kedziorek
Guru
Guru

Post autor: kedziorek » 28 stycznia 2015, 14:35

No właśnie sam równiez mam funkcję na pół wsadu ale szczerze to rzadko jej używamy.
Zawsze coś tam sie nazbiera.

Awatar użytkownika
kamikaze
Guru
Guru

Post autor: kamikaze » 28 stycznia 2015, 14:50

Wg mnie należy przeczytać instrukcję. U mnie w instrukcji dokładnie pisze, który program ile prądu i wody zużywa.

Konkluzja25
Debiutant
Debiutant

Post autor: Konkluzja25 » 27 kwietnia 2015, 12:28

Co zmywarka to inaczej z poborem tej wody. Zobacz na electro.pl tam jest ich dużo i w opisie jest zużycie wody na cykl od 6 - 14 jak nie więcej. Każda generalnie zmywarka jest eko, bo w tej samej wodzie to lata, ale czy im mniej wody bierze tym lepiej? No ja nie mam do tego przekonania. Przy zakupie proponuje sugerować się śmigiełkami, jak są trzy i nie pobieram minimum wody porównując inne to znaczy że dobrze umyje Wam gary. No i kostki do zmywarek, wcale te najdroższe reklamowane nie są naj naj.. na filmikach testowych można zobaczyć, że działanie jest identyczne, ew. zapachem się różni.

Marta25
Obyty
Obyty

Post autor: Marta25 » 28 kwietnia 2015, 12:29

Mi się czasem zdarza wyjąć naczynia źle wypłukane, a wszystko robię według instrukcji.

erosek
Guru
Guru

Post autor: erosek » 1 maja 2015, 07:34

No właśnie nam też. Ale czym to może być spowodowane?

andrzej_ar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: andrzej_ar » 1 maja 2015, 22:37

za ciasno upakowane, źle włożone, nie opłukane, źle ustawiona sól...

kamel222
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Post autor: kamel222 » 24 czerwca 2015, 23:56

teraz nie trzeba soli jak się używa dobrych tabletek bo one w sobie ją mają. Też mi się zdarza że mam naczynia całe w tabletkach, osad dziwny taki ;/ zmywarke kupowałem z bosha na avans.pl rok temu

konaro167
Debiutant
Debiutant
Kontakt:

Post autor: konaro167 » 4 sierpnia 2015, 11:53

Musisz poszukać w instrukcji jaką moc ma twoja zmywarka i wyliczyć zużycie prądu w zależności od czasu. Na pewno dużo też zależy od temperatury wody w jakiej zmywasz naczynia.

Kotu
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Post autor: Kotu » 5 sierpnia 2015, 12:55

A ja dalej zmywam ręcznie ;/ muszę pomyśleć i zainwestować w remont kuchni

ODPOWIEDZ