Projekt domu jednorodzinnego

Wszystko co związane z nowymi technologiami, jak również z wszelkiego rodzaju sprzętem elektronicznym

Moderatorzy: paul_proteus, President

Awatar użytkownika
piterb
Guru
Guru

Projekt domu jednorodzinnego

Post autor: piterb » 12 listopada 2014, 06:49

Pytanie jak w temacie. Ile kosztuję średnio projekt gotowy a ile indywidualny?

Ile wy płaciliście za wasze projekty domów? Jakie są to rzędy cen. Byłem u architekta, i powiedział mi, że projekt mojego domu będzie kosztował podobnie, obojętnie czy będzie to projekt gotowy - czy indywidualny. Twierdzi, że cena zamknie się gdzieś w granicach 8 tys.

A jak było u was ile płaciliście za projekt gotowy a ile za projekt indywidualny?

Awatar użytkownika
kater
Guru
Guru

Re: Projekt domu jednorodzinnego

Post autor: kater » 12 listopada 2014, 10:45

Ale czy rzeczywiście potrzebujesz indywidualnego projektu? Ja wybudowałem dom na podstawie gotowego projektu kupionego w jednym z portali internetowych. Ceny tych do 150 m kw nie przekraczają zwykle 3-4 tys zł, czyli dużo taniej.

Infino
Guru
Guru

Post autor: Infino » 13 listopada 2014, 11:35

Kupowanie indywidualnego projektu zupełnie mija się z celem. No chyba, że ktoś potrzebuje jakiś indywidualnych rozwiązań. Nie wiem czy przeglądałeś już gotowe projekty domów na http://www.archido.pl/12-projekty-domow
O różnych powierzchniach, parterowe, 1-piętrowe, wielopiętrowe, z wbudowanym garażem i bez.
Poza tym zawsze można zlecić jakieś dodatkowe indywidualne zmiany w takim projekcie. No i tak jak pisał kolega wyżej, wychodzi to dużo taniej i kupujesz coś, co już rzeczywiście zostało wybudowane.

erosek
Guru
Guru

Post autor: erosek » 12 stycznia 2015, 18:23

Jeżeli ktoś z was ma smykałkę do tych rzeczy to może pokusić się o samodzielne zaprojektowanie sobie wnętrz i mieszkania. W dobie internetu i kursów internetowych - chociażby takich jak te tutaj http://strefakursow.pl/kursy/cad_3d.html wydaje się to do przeskoczenia. Potrzebny jest tylko zapał, chęci i czas który trzeba jednak na to poświęcić.

jammo
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: jammo » 12 stycznia 2015, 19:29

projektowanie wnętrza chłopcze a projektowanie domu to dwie różne rzeczy i na żadnych kursach tego sie nie nauczysz.Wnętrze mmżesz sobie zaprojektować zaprojektować zmieniając aranżację wystroju i wyposażenia tego wnętrzaale lecz zgodnie z projektem, nie ingerując w żadne zmiany konstrukcyjne , natomiast zmieniając cokolwiek w projekcie, musisz uzyskać stosowne zgody poparte poprawkami, więc nie pisz głupot.

karol83
Bywalec
Bywalec

Post autor: karol83 » 20 stycznia 2015, 01:18

Mg Projekt ma ciekawe i niedrogie projekty. Zajrzyj sobie na ich stronę http://www.mgprojekt.com.pl Warto się pospieszyć z wyborem, bo ceny mają wzrosnąć od 1 lutego.

martiiik
Obyty
Obyty

Post autor: martiiik » 20 stycznia 2015, 16:41

Jeśli chcesz kupić projekt gotowy to w internecie jest ich całe mnóstwo, tylko że każdy taki projekt musisz dostosować do warunków zabudowy bo bez tego dokumentu nie ma sensu wybierać jakiegokolwiek projektu. Ja radziłabym najpierw zasięgnąć opinii architekta w sprawie warunków gruntowych działki, bo twój projekt może nie nadawać się na Twoją działkę. Potem możesz wybierać, z tym że trzeba pamiętać o tym,że każdy gotowy projekt potem i tak trzeba dać do adaptacji u architekta co kosztuje od 2000zł i dodatkowo każda większa zmiana w projekcie też kosztuje. Więc wybierając gotowy projekt trzeba szukać taki, żeby pasował dokładnie do twoich wymagań. Ja robiłam projekt indywidualny, który najpierw mąż sobie wyrysował jako tako :hyhy: na kartce + przyłącza i całość kosztowała 5500zł. Architekt dostał "rysunek na kartce" w styczniu na początku kwietnia projekt był gotowy. To tyle w tym temacie :super:

furman
Guru
Guru

Post autor: furman » 27 maja 2015, 07:35

Projekt indywidualny to duży koszt... Rozmawialem ostatnio z kolegą, który jest architektem i powiedział,że poniżej 8 tys. to nie tworzą projektów. Jeśli działka na to pozwala to na pewno warto jest kupić gotowy projekt.
My tak zrobiliśmy. Kupowaliśmy w Archetonie. Konkretnie ten:
http://www.archeton.pl/projekt-domu-aur ... opisogolny
Parterowy domek z projektu Aurelia i jesteśmy zadowoleni. Wybudowanie nie było aż tak kosztowne. Domek bardzo wygodny, ma świetny rozstaw. Oraz co najważniejsze koszta budowy pokryły sie z kosztorysem jaki tam dostaliśmy.

marzenka
Debiutant
Debiutant

Post autor: marzenka » 27 listopada 2015, 19:58

Moim zdaniem też gotowe projekty sa dużo tańsze. Dużo przeglądaliśmy stronek zanim znaleźliśmy coś co nas zainteresowało. Akurat szukaliśmy projektów raczej małych domów. Polecam tą stronkę http://dompasjaprojekty.pl/wszystkie-projekty/
i popzdrawiam :)

igordudzinski
Debiutant
Debiutant

Post autor: igordudzinski » 4 kwietnia 2016, 14:28

piterb pisze:Pytanie jak w temacie. Ile kosztuję średnio projekt gotowy a ile indywidualny?

Ile wy płaciliście za wasze projekty domów? Jakie są to rzędy cen. Byłem u architekta, i powiedział mi, że projekt mojego domu będzie kosztował podobnie, obojętnie czy będzie to projekt gotowy - czy indywidualny. Twierdzi, że cena zamknie się gdzieś w granicach 8 tys.

A jak było u was ile płaciliście za projekt gotowy a ile za projekt indywidualny?
Bujda, nie wiem co to za architekt ale jak gotowy projekt może kosztować u niego tyle co indywidualny. Główna różnica między tymi dwoma rzeczami to fakt, że przy projekcie indywidualnym architekt przekazuje Ci pełne prawa do projektu i co ważniejsze, nie może go powtórzyć.

Kupując projekt indywidualny masz pewność, że otrzymasz oryginalny i niepowtarzalny produkt, którego nikt nie ma. Dosłownie.

Dlatego też projekty indywidualne są po prostu droższe i tyle.
Zachęcam do przeczytania tego artykułu: http://hs-projekt.pl/projekt-domu-typow ... dywidualny
Zupełnie wyczerpuje temat, aż się nie będę musiał rozpisywać.
Zawarte są w nim informacje dot. głównych jakby różnic między gotowymi projektami a indywidualnymi :)

Happy
Doświadczony
Doświadczony

Post autor: Happy » 4 kwietnia 2016, 21:53

ja kupowałam projekt gotowy i dawałam do adaptacji projektantce z Przysiek, płaciłam ok 1,8tys, razem z paroma drobnymi zmianami. Nawet jesteśmy zdowoleni, dosyć sporo nam doradziła. Najlepiej przed kupnem poradzić sie projektanta, bo inaczej można kupić coś co nie pasuje do działki ups. Nie pamiętam jej numeru ale ma jakąś stronę internetową ampre.com.pl

angela04
Debiutant
Debiutant

Post autor: angela04 » 6 kwietnia 2016, 10:38

Co myślicie o takim projekcie z płaskim dachem? http://www.archipelag.pl/projekty-domow ... kim-dachem
Nie za bardzo "Gierkowski"?

Awatar użytkownika
Jagoda Fioletowa
VIP
VIP

Post autor: Jagoda Fioletowa » 6 kwietnia 2016, 10:46

Takie domy kojarzą mi się z jakimiś firmami, zakładami. Ale jak ktoś lubi nowoczesność to taki dom jest dla niego. Kwestia gustu. Ja akurat wybrałam tradycyjny domek.

BUDMAX
Doświadczony
Doświadczony

Post autor: BUDMAX » 24 maja 2016, 22:59

Polecam Projekty Archipelag projekty wraz z kosztorysami. :)

Marzenka3476
Debiutant
Debiutant

Post autor: Marzenka3476 » 16 września 2016, 11:18

Witam, powyżej firmy projekty jeszcze nie widziałam, pewnie sprawdzę. Ostatnio patrzyłam projekty na stronie projektybudowlane.com.pl i powiem szczerze, że conieco mnie zainteresowało na tej stronie.. może skrzystam? :)

ODPOWIEDZ