Jak tanio ogrzać dom?

Wszystko co związane z nowymi technologiami, jak również z wszelkiego rodzaju sprzętem elektronicznym
krolik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 398
Rejestracja: 14 września 2011, 21:54

Re: Jak tanio ogrzać dom?

Post autor: krolik »

Olej opałowy,troty. Tylko z tym ostatnim opalem jest trudny dostęp do zdobycia.
Awatar użytkownika
mironrak
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 305
Rejestracja: 18 maja 2009, 17:02
Lokalizacja: Okolice Jasła

Re: Jak tanio ogrzać dom?

Post autor: mironrak »

Infino masz może jakieś grunty lub prowadzisz gospodarstwo ? Jeśli tak, dobrym sposobem jest to już chleb powszedni w krajach skandynawskich, że opalają dom owsem. Kolega pali tym tylko, że ma własne gospodarstwo, które nie prowadzi żadnej hodowli i po prostu uprawia owies, który później przeznacza na opał. Średnio na sezon mówi, że pójdzie mu ok 8-10 ton owsa. Do pieca dorobił sobie podajnik i tak opala. Zalety to dobra kaloryczność i mało popiołu, i o to chodzi że jest czysto a nie tak jak po paleniu węglem. Sam myślałem o opalaniu owsem, średnio cena owsa za tone waha się w granicach ok 400-450 zł, wiec wydatek na rok to około 4000 tys na opał wiec można sie na ten temat zastanowić. Jeśli chodzi etyczne sprawy czy można palić owsem to pozostawiam do własnego przemyślenia. Sam próbowałem owsem palić i są świetne efekty, po zasypaniu kotła owsem w ciągu kilku min. 60-65 stopni na zegarze.

Słyszałem o tych pompach ciepła, widziałem nawet jak robili Niemcy, jest w tym potencjał tylko trzeba się dowiedzieć czy u nas na Podkarpaciu takie coś będzie działać.
Awatar użytkownika
Kulfon
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 280
Rejestracja: 10 sierpnia 2014, 13:10

Re: Jak tanio ogrzać dom?

Post autor: Kulfon »

Nie bójcie się bo demokratycznie wybrany rząd wam tanio ogrzać się nie pozwoli.
gim111
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 27 stycznia 2015, 10:52

Re: Jak tanio ogrzać dom?

Post autor: gim111 »

Dorzuć wiecej do pieca
ODPOWIEDZ