Jaki laptop?

Wszystko co związane z nowymi technologiami, jak również z wszelkiego rodzaju sprzętem elektronicznym
sstory99
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 8 stycznia 2015, 23:07

Re: Jaki laptop?

Post autor: sstory99 »

Szukaj na Alledrogo, lub po sklepach sieciówkach typu media markt itp, ja akurat kupiłem rok temu za 5800 dokładnie takiego, ale jakaś promocja była w MM, teraz widzę, że ciężko je kupić ale pojedyncze sztuki się trafiają. Ewentualnie możesz kupić sobie za 5000 z hakiem tego nowego z 2017 roku ale dysk 128 gb. Jeśli lubisz trzymać rzeczy w chmurze, to dobra opcja. Musisz się zastanowić. Aaa tak dodatkowo to na alledrogo są raty 0%, także można skorzystać :)

Za 5500 jest oferta na alledrogo tegoroczny model z 256 gb dyskiem. Także dobra oferta, sprawdź sobie, mówię o 13 calach. Dodatkowo w ciągu roku ( standardowa gwarancja jest rok i w ciągu tego czasu możesz przedłużyć gwarancje do 3 lat - później już nie ) przemyśl czy nie chcesz wykupić sobie Apple Care na 3 lata od Apple. Sprzęt jest dosyć drogi w serwisowaniu, ja wykupiłem i jestem spokojny :)
Awatar użytkownika
rjarek
VIP
VIP
Posty: 579
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 09:18

Re: Jaki laptop?

Post autor: rjarek »

Nie wiem czy za takie aż pieniądze potrzebny mi laptop? To już duża kwota.
sstory99
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 8 stycznia 2015, 23:07

Re: Jaki laptop?

Post autor: sstory99 »

Też tak myślałem :)

Ale ile czasu zaoszczędziłem ( instalowanie windowsów, ciągłe problemy po aktualizacjach niedziałających rzeczy itp ), tutaj nie mam żadnych problemów. Tylko komputer otwieram i zamykam, nie licząc aktualizacji ( uruchomień komputera ) to przez rok go ani raz nie wyłączyłem, cały czas jest w trybie uśpienia, otwieram i pracuje dalej. Kup i sprawdź czy Ci przypadnie do gustu, zawsze masz opcje zwrotu.
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: Jaki laptop?

Post autor: Jozin.1 »

Ta, zwrot używanego towaru.....nie licz wtedy na pełny zwrot kasy....
sstory99
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 8 stycznia 2015, 23:07

Re: Jaki laptop?

Post autor: sstory99 »

Zamawiałem 3 laptopy ze strony Apple, za każdym razem używałem minimum tydzień, bo chciałem się upewnić jaki model kupić i za każdym razem otrzymywałem zwrot 100% wpłaconej kwoty, nawet przesyłki były za darmo i to zza granicy :)
kamil3
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 436
Rejestracja: 23 maja 2012, 22:32

Re: Jaki laptop?

Post autor: kamil3 »

a [...] z tymi laptopami drogie a [...] z nimi .....
Awatar użytkownika
rjarek
VIP
VIP
Posty: 579
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 09:18

Re: Jaki laptop?

Post autor: rjarek »

Wczoraj w sklepie oglądałem Aira, wg mnie matryca nie jest najgorsza, dlatego nie wiem czy jest konieczność dokładania 2 tyś. by mieć pro. Może macie jakieś konkretne argumenty.
sstory99
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 8 stycznia 2015, 23:07

Re: Jaki laptop?

Post autor: sstory99 »

Poczytaj testy, recenzje i porównania MBP z Airem. Według mnie dla samej matrycy warto wziąć PRO. Porównaj sobie Aira i Pro jednocześnie koło siebie. Ważne żebyś był zadowolony :)

kamil3 - tak to są komputery do pracy, w żadnych wypadku do gier, jeśli z takim zamiarem się zanosisz to bierzesz na windowsie. Do pracy wg mnie tylko Apple.
kamil3
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 436
Rejestracja: 23 maja 2012, 22:32

Re: Jaki laptop?

Post autor: kamil3 »

mam tych APPLE itd. ale do gier mam konsole :) nie gram chociaż czasami też w dobre gry zagram pozdro.
Awatar użytkownika
rjarek
VIP
VIP
Posty: 579
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 09:18

Re: Jaki laptop?

Post autor: rjarek »

sstory99 pisze:Poczytaj testy, recenzje i porównania MBP z Airem. Według mnie dla samej matrycy warto wziąć PRO. Porównaj sobie Aira i Pro jednocześnie koło siebie. Ważne żebyś był zadowolony :)

kamil3 - tak to są komputery do pracy, w żadnych wypadku do gier, jeśli z takim zamiarem się zanosisz to bierzesz na windowsie. Do pracy wg mnie tylko Apple.
Nie tak do końca do pracy bo jak pracujesz jako inżynier i działasz na programach CAD to też niewiele zdziałasz. Ale uważam że do CADa najlepszy jest komp stacjonarny.
sstory99
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 8 stycznia 2015, 23:07

Re: Jaki laptop?

Post autor: sstory99 »

rjarek pisze:
sstory99 pisze:Poczytaj testy, recenzje i porównania MBP z Airem. Według mnie dla samej matrycy warto wziąć PRO. Porównaj sobie Aira i Pro jednocześnie koło siebie. Ważne żebyś był zadowolony :)

kamil3 - tak to są komputery do pracy, w żadnych wypadku do gier, jeśli z takim zamiarem się zanosisz to bierzesz na windowsie. Do pracy wg mnie tylko Apple.
Nie tak do końca do pracy bo jak pracujesz jako inżynier i działasz na programach CAD to też niewiele zdziałasz. Ale uważam że do CADa najlepszy jest komp stacjonarny.
Otóż to, trzeba się zastanowić do czego komputer potrzebujemy :)
ostrowiecc16
Bywalec
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 20 listopada 2017, 13:42

Re: Jaki laptop?

Post autor: ostrowiecc16 »

Jak wiesz czego chcesz i co potrzebujesz, to rynek ma tyle atrakcyjnych ofert do zaproponowania. Ja przy wyborze kierowałem się zasadą "jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego". Nie ma komputera do wszystkiego.
Awatar użytkownika
rjarek
VIP
VIP
Posty: 579
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 09:18

Re: Jaki laptop?

Post autor: rjarek »

Laptop do CADa, nauki, obliczeń- używany Lenovo ThinkPad z kartą graficzną Quadro czy Dell z Quadro?
Który z nich będzie bardziej niezawodny? Koszt do 2 500zł.
ODPOWIEDZ