Jaki laptop?

Wszystko co związane z nowymi technologiami, jak również z wszelkiego rodzaju sprzętem elektronicznym

Moderatorzy: paul_proteus, President

erosek
Guru
Guru

Re: Jaki laptop?

Post autor: erosek » 11 stycznia 2016, 10:28

Jakiś czas temu szukałem dla siebie jakiegoś porządnego laptopa.Wybrałem model Lenovo y50-70. Wprawdzie był to nie taki mały koszt bo laptop kosztował mnie prawie 4000 zł ale nie żałuję. Ma
matowa matrycę IPS FULL HD
i7
ge force gtx 960m
oraz dysk ssd

Do gier oraz do programów graficznych jest super. Polecam również zajrzeć sobie do sklepu rtv Euro agd. Obecnie jest dość spora promocja na laptopy: http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki.bhtml

x_n
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: x_n » 11 stycznia 2016, 10:54

erosek pisze:Jakiś czas temu szukałem dla siebie jakiegoś porządnego laptopa.Wybrałem model Lenovo y50-70. Wprawdzie był to nie taki mały koszt bo laptop kosztował mnie prawie 4000 zł ale nie żałuję. Ma
matowa matrycę IPS FULL HD
i7
ge force gtx 960m
oraz dysk ssd

Do gier oraz do programów graficznych jest super. Polecam również zajrzeć sobie do sklepu rtv Euro agd. Obecnie jest dość spora promocja na laptopy: http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki.bhtml

Szczególnie ta matryca IPS - jak dla mnie wypas pod względem jakości.

Zakopek
Debiutant
Debiutant

Post autor: Zakopek » 13 stycznia 2016, 01:01

Zapraszam do grupy tematycznej na FB "Laptopy, Notebooki, Ultrabooki - Porady / Testy / Recenzje / Co kupić"
https://www.facebook.com/groups/laptop.nieidealny.plk

Ponad 910 posiadaczy notebooków

Kamcia90
Debiutant
Debiutant

Post autor: Kamcia90 » 26 stycznia 2016, 08:31

Hej co sądzicie o laptopie lenovo y700?
ktoś korzystał? Czy to typowy laptop dla graczy i osoby, które pracują na komp, powinny np poszukać tańszego modelu, bo ten nie będzie w pełni wykorzystany?

Awatar użytkownika
itreanimacja
Debiutant
Debiutant
Kontakt:

Post autor: itreanimacja » 26 stycznia 2016, 17:29

Lenovo y700 to w zasadzie całkiem przyzwoity sprzęt. Należy zwrócić uwagę że są dostępne różne konfiguracje tego modelu oraz wersja 15 a 17 cali różni się nie tylko wielkością. Wybierając "średnią" dostępną konfigurację, jeśli chodzi o gry to poradzi sobie z najnowszymi pozycjami aczkolwiek nie koniecznie na najwyższych ustawieniach będzie chodził płynnie. Jeśli miałby to być laptop do pracy to w zupełności wystarczy nawet do obróbki grafiki czy wideo (oczywiście mówimy tu o potrzebach domowych). Natomiast jeśli miałby służyć do standardowego "przeglądania internetu" to coś konkretnego można kupić za 2000 i w zupełności wystarczy.

Awatar użytkownika
itreanimacja
Debiutant
Debiutant
Kontakt:

Post autor: itreanimacja » 26 stycznia 2016, 18:41

przecież ten fakt nie klasyfikuje lenovo jako zły sprzęt

Antykomuna
Początkujący
Początkujący

Post autor: Antykomuna » 29 marca 2016, 19:41

4 miesiące temu kupiłem Lenovo z grafiką GeForce i jest ok.

x_n
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: x_n » 6 kwietnia 2016, 09:03

Najlepiej jest sobie wszystko porównać. Ceny danego modelu laptopa mogą się znacznie róznić i może być to nawet kilkaset złotych.... Dobrze jest korzystać zarówno z allegro jak i porównywarek sklepów.
Dobra jest również ta strona:
https://www.targomat.pl/

Nie wiem czy kojarzycie ale jest to nieco bardziej rozszerzona porównywarka bo obejmuje nie tylko sklepy internetowe ale również i aukcje. A głównie na aukcjach internetowych zdarzają się najlepsze perełki jeśli chodzi o ceny ( właśnie na allegro zamawiałem swój laptop).

kslz
Obyty
Obyty

Post autor: kslz » 6 kwietnia 2016, 09:05

x_n pisze:Najlepiej jest sobie wszystko porównać. Ceny danego modelu laptopa mogą się znacznie róznić i może być to nawet kilkaset złotych.... Dobrze jest korzystać zarówno z allegro jak i porównywarek sklepów.
Dobra jest również ta strona:
https://www.targomat.pl/

Nie wiem czy kojarzycie ale jest to nieco bardziej rozszerzona porównywarka bo obejmuje nie tylko sklepy internetowe ale również i aukcje. A głównie na aukcjach internetowych zdarzają się najlepsze perełki jeśli chodzi o ceny ( właśnie na allegro zamawiałem swój laptop).

Wg mnie jest spoko, bo jest bardziej czytelna. No i na komórce wygodnie się przegląda.

furman
Guru
Guru

Post autor: furman » 7 kwietnia 2016, 07:51

Ja również kupowałem laptop w sklepie Euro. Mają tam teraz dobrą promocję na Lenovo. Jak sie kupuje laptopa to można go testowac za darmo przez 30 dni.Sam z niej nie skorzystałem bo jak kupowałem swojego laptopa to jej nie było ale może komuś się informacja przyda. W sklepie mają lepsze ceny niż w niejednym outlecie. Poza tym jeśli danego laptopa nie ma w ich salonie to nie ma problemu zamówić sobie model ze strony www do sklepu. powinni przywieźć najpóźniej w ciągu 2 dni i będzie mozna go odebrać.

Tartinka
Debiutant
Debiutant

Post autor: Tartinka » 15 kwietnia 2016, 15:15

Pytanie do specjalistów, czy ten laptop nada mi się do pracy na studiach?

Krytyczna
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Post autor: Krytyczna » 21 maja 2016, 23:21

W Warszawce robiłam na przyjęciu reklamacji w dziale komputerów w elektromarkecie i faktycznie asus miał dosyć mało zwrotów. Warto także zwrócić uwagę na samsungi, które w większości przypadków wyróżniają się wydajnością i niską awaryjnością. Na pewno uważaj na acery, tego na gwarancję ludzie oddawali hurtowo.

Wolska33
Początkujący
Początkujący

Post autor: Wolska33 » 22 maja 2016, 14:10

Kamcia90 pisze:Hej co sądzicie o laptopie lenovo y700?
ktoś korzystał? Czy to typowy laptop dla graczy i osoby, które pracują na komp, powinny np poszukać tańszego modelu, bo ten nie będzie w pełni wykorzystany?

Aż tak dobrze się nie znam, ale wydaje mi się, że będzie ok. A gdyby coś było nie tak, to znam fajny serwis : http://www.ncti.pl/ myślę, że na pewno Ci pomogą, a w sumie możesz się też ich zapytać w kwestii kupna tego laptopa, oni sie znają na swojej robocie :D

waldoo_c
Początkujący
Początkujący

Post autor: waldoo_c » 3 czerwca 2016, 09:58

DELL. Potem długie nic a potem Asus albo Lenovo.Inne nie.

ODPOWIEDZ