Jaka wiertarka udarowa do prac domowych?

Wszystko co związane z nowymi technologiami, jak również z wszelkiego rodzaju sprzętem elektronicznym

Moderatorzy: paul_proteus, President

tatar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Jaka wiertarka udarowa do prac domowych?

Post autor: tatar » 12 kwietnia 2015, 18:17

Szukam jakieś dobrej wiertarki która będzie użytkowana do drewna, metalu, betonu. Szukam czegoś sprawdzonego aby mi trochę posłużyła - wszelkie hipermarketowe wynalazki odpadają. Na co zwracać uwagę przy jej zakupie?

x_n
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Re: Jaka wiertarka udarowa do prac domowych?

Post autor: x_n » 13 kwietnia 2015, 13:47

Jeżeli przewidujesz prace np w betonie to lepiej zainwestować trochę więcej pieniędzy i kupić młotowiertarkę a nie zwykłą udarową. Taka dygresja, ale udarówka nie poradzi sobie z betonem czy żel betonem.
Jeżeli ma to być wiertarka taka od czasu do czasu pod przysłowiowy obrazek w ścianie, to możesz zdecydować się na sprzęt w kwocie 200-400 zł. Np ta tutaj http://elmix24.pl/wiertarki-milwaukee-p ... 24,pl.html

Na sprzęt pod bardziej zaawansowane prace trzeba wydać trochę więcej. Np ta tutaj http://elmix24.pl/udarowe-milwaukee-hde ... 48,pl.html powinna być odpowiednia. Trochę większa moc, a wiec większe możliwości.

makymillian
Bywalec
Bywalec

Post autor: makymillian » 22 kwietnia 2015, 21:11

tatar pisze:Szukam jakieś dobrej wiertarki która będzie użytkowana do drewna, metalu, betonu. Szukam czegoś sprawdzonego aby mi trochę posłużyła - wszelkie hipermarketowe wynalazki odpadają. Na co zwracać uwagę przy jej zakupie?
Lepiej od razu daj spokój sobie z wiertarkami, oglądaj młotowiertarki. Ja mam taką w domu i pracuje mi się super na niej (szczególnie praca w betonie jest komfortowa z udarem).

makymillian
Bywalec
Bywalec

Post autor: makymillian » 22 kwietnia 2015, 21:13

tatar pisze:Szukam jakieś dobrej wiertarki która będzie użytkowana do drewna, metalu, betonu. Szukam czegoś sprawdzonego aby mi trochę posłużyła - wszelkie hipermarketowe wynalazki odpadają. Na co zwracać uwagę przy jej zakupie?
Lepiej od razu daj spokój sobie z wiertarkami, oglądaj młotowiertarki. Ja mam taką w domu i pracuje mi się super na niej (szczególnie praca w betonie jest komfortowa z udarem).

http://www.narzedziak.pl/tryton-mlotowi ... 10533.html

erosek
Guru
Guru

Post autor: erosek » 1 maja 2015, 07:12

Tutaj masz ranking najpopularniejszych drukarek w ostatnim miesiącu:
http://lepsze.co/ranking/wiertarki

Wprawdzie większość to tanie wiertarki tak do 100 zł ale sam jeśli chcesz kupić sobie porządną to spraw sobie albo markę Bosh albo Makitę ( które w rankingu zresztą są również na dość wysokich miejscach) .Sam mam obecnie wiertarkę marki Makita i jestem zadowolony. Mieszkam w bloku z wielkiej płyty i zwykła wiertarka na pewno nie poradziłaby sobie z wywierceniem dziury w takim przypadku.

mechanik
Początkujący
Początkujący

Post autor: mechanik » 8 maja 2015, 09:52

jeżeli ma być tanio to einhla i nie ma nic lepszego a jak drogo to dowolni wybór ogromny.

Awatar użytkownika
Joziiin
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: Joziiin » 8 maja 2015, 18:47

mechanik pisze:jeżeli ma być tanio to einhla i nie ma nic lepszego a jak drogo to dowolni wybór ogromny.
Chyba sobie żartujesz. Einhel nie przeżył u mnie przeprowadzki. Kupilem potem DeWalta, made in Germany, i śmiga już ok 10 lat i nigdy mnie nie zawiódł.....

Awatar użytkownika
luc
VIP
VIP

Post autor: luc » 9 maja 2015, 00:20

Co jest tanie to jest drogie.A firmę DeWalt nawet ja nie będąc budowlańcem kojarzę, podobnie jak Hilti (to 2 chyba duuuużo droższe i raczej nie na kieszeń pytającego). Dobra firma i tyle. Ale do szerokich zastosowań to trzeba dobrze dobrać narzędzie.

dracula666
Mistrz
Mistrz

Post autor: dracula666 » 9 maja 2015, 06:53

Ja mam parę elektronarzędzi z firmy Einhel i nigdy nie miałem z nimi problemów a mają już z 5 lat. Ja wybieram z czerwonej serii często są troszkę droższe ale słyszałem że są wytrzymalsze a z niebieskiej lekko gorsze

Awatar użytkownika
Joziiin
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: Joziiin » 9 maja 2015, 07:58

dracula666 pisze:Ja mam parę elektronarzędzi z firmy Einhel i nigdy nie miałem z nimi problemów a mają już z 5 lat. Ja wybieram z czerwonej serii często są troszkę droższe ale słyszałem że są wytrzymalsze a z niebieskiej lekko gorsze
Powiadasz, że czerwony plastik jest wytrzymalszy :hyhy:

dracula666
Mistrz
Mistrz

Post autor: dracula666 » 10 maja 2015, 21:42

Może nie chodzi że czerwony plastik jest mocniejszy ale wiele firm które produkują klucze, elektronarzędzia itp. produkuje pod jedną nazwą lecz całkiem w innych fabrykach i maja różne standardy i właśnie różnią one się kolorami

michałowa
Bywalec
Bywalec

Post autor: michałowa » 15 września 2015, 20:31

Na pewno warto wybierać spośród modeli od renomowanych producentów, w poradniku budujesz.pl znajdziesz dużo przydatnych informacji na ten temat - http://www.budujesz.pl/wiadomosc/wierta ... wybrac/146.

asterka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: asterka » 15 września 2015, 22:15

celma wystarczy, unikaj black-deckera jak ognia lepszy juz topex

kamil3
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: kamil3 » 17 stycznia 2019, 20:39

MAKITA DE WALT oraz inne profesjonalne sprzęta są od tego polecam pozdrawiam!

ODPOWIEDZ