Wtryskiwacze silnika common rail

Wszystko co związane z nowymi technologiami, jak również z wszelkiego rodzaju sprzętem elektronicznym
Awatar użytkownika
Tulix
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 295
Rejestracja: 15 lipca 2011, 23:07

Wtryskiwacze silnika common rail

Post autor: Tulix »

Hej Mechaniki,

Widzę że ktoś tu się czasem kłóci o sprawy mechaniczne, może jakiś spec mi doradzi? Mam bardzo konkretny temat

Mam problem z silnikiem 1.9 cdti - Rozrusznik kręci, silnik zdaje się łapać i odcina całkiem albo wraca do kręcenia znowu. Na opcomie widze cisnienie się buduje (do 40MPa) a potem spada, wiec wnioskuję że gdzieś to ciśnienie ucieka.
Niedawno wymieniałem pompę wysokiego cisnienia bo tamta prawdopodobnie się zatarła i możliwe ze opiłki zablokowały któryś wtryskiwacz w pozycji otwartej, nie wiem jak to sprawdzić.

Pytanie za 100 punktów - czy ktoś ma jakiś patent na zdiagnozowanie uszkodzonego wtryskiwacza common rail?
Normalnie testuje sie je testem przelewowym, ale musza przy tym pracowac (nie mam tego sprzętu do testowania przelewu niestety).
Czujnik położenia wału sprawny, 0 błędów na ECU.

Za każdą senowną poradę oprócz "jedź do Kulfona" będę wdzięczny.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Kulfon
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 280
Rejestracja: 10 sierpnia 2014, 13:10

Re: Wtryskiwacze silnika common rail

Post autor: Kulfon »

Nie mam czasu dla takich patałachów. Dokup sprzętu i diagnozuj dalej. Tylko byś musiał auto sprzedać.
RIKOW
Ekspert
Ekspert
Posty: 85
Rejestracja: 24 czerwca 2010, 21:21

Re: Wtryskiwacze silnika common rail

Post autor: RIKOW »

Aleś kulfona zagrzał aż mu się krew zagotowała :rotfl:
Awatar użytkownika
Kulfon
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 280
Rejestracja: 10 sierpnia 2014, 13:10

Re: Wtryskiwacze silnika common rail

Post autor: Kulfon »

Codziennie mam do czynienia z różnej maści burakami więc to po mnie spływa :hyhy: A ty mu doradź w sprawie wtryskiwaczy znawco tematu
ODPOWIEDZ