Nagrywarka LG widzi płyty,ale nie nagrywa (wypala)

Wszystko co związane z nowymi technologiami, jak również z wszelkiego rodzaju sprzętem elektronicznym
Konto usunięte

Nagrywarka LG widzi płyty,ale nie nagrywa (wypala)

Post autor: Konto usunięte »

Jak w tytule,mam problem,bo mam już 2 letnią nagrywarkę LG (16x) ,wszystko w niej śmiga,bo widzi (czyta) praktycznie wszystkie płyty,ale nie nagrywa już od tygodnia,tj.próbowałem już wszystkiego (i płyt innych,i prędkości zapisu,i programów do wypalania),i na każdej opcji jest to samo,nagrywa prawie 30 minut! i zawsze wyskakuje komunikat,że zapis się nie powiódł :( teraz wiem,że to wina sprzętu LG,a nie systemu,czy komuś problem się wydaje jasny?,ktoś prócz poradą-kup nową podpowie coś?,bo niby nie są drogie,100/120 zeta,ale zapytać nie zaszkodzi ;)
Karpaty-Divicom
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 15:58

Re: Nagrywarka LG widzi płyty,ale nie nagrywa (wypala)

Post autor: Karpaty-Divicom »

Proponuję zacząć od zmiany programu do nagrywania lub przeinstalowania systemu
Anuskaaa18
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: 27 maja 2009, 19:39
Lokalizacja: Trzeci wymiar

Re: Nagrywarka LG widzi płyty,ale nie nagrywa (wypala)

Post autor: Anuskaaa18 »

Jeśli chodzi o awarię to nie pomogę, bo zbytnio się na tym nie znam, ale czytając zaintrygowała mnie jedna kwestia ;) i jeśli można trochę odbiec od tematu to chciałabym zapytać ile wynosi optymalny czas nagrywania płyty? Bo wychodzi na to, że ja również mogę mieć mały problem: mam laptopa Toshiba, system Windows Vista 32 i nagrywarkę MATSHITA DVD-RAM UJ 850-S, do nagrywania używam pakietu Nero 8 i tez nagrywa mi płytę w porywach do 30 min, czasem nawet dłużej.. Jak już wspomniałam nie znam się na tym i myślałam do tej pory, że to normalka, a tu masz! :/
Insomnia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 29 stycznia 2009, 12:12

Re: Nagrywarka LG widzi płyty,ale nie nagrywa (wypala)

Post autor: Insomnia »

Tomiko, a może trzeba kupić płytę czyszczącą, wsadzić do napędu i może to pomoże nagrywarce??
Anuśka, a Tobie skoro nagrywa to po co się przejmujesz innymi rzeczami, typu że długo nagrywa??
Anuskaaa18
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: 27 maja 2009, 19:39
Lokalizacja: Trzeci wymiar

Re: Nagrywarka LG widzi płyty,ale nie nagrywa (wypala)

Post autor: Anuskaaa18 »

Nie przejmuję się tylko po prostu wychodzę z założenia, że skoro coś może działać lepiej to warto mu w tym pomóc.. Poza tym mam laptopa na gwarancji i jeśli to wina sprzętu to dlaczego miałabym nie skorzystać z należnego mi prawa do reklamacji?!
Ale ok, skoro tak niektórych irytuje mój problem to sorry nie było pytania, dowiem się gdzie indziej..
jozek z bagien
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 207
Rejestracja: 10 września 2008, 16:30

Re: Nagrywarka LG widzi płyty,ale nie nagrywa (wypala)

Post autor: jozek z bagien »

proponuje kupic nowa ceny nagrywarek sa teraz tak niskie ze chyba nie oplaca sie przy niej grzebac http://allegro.pl/item864754550_nagrywa ... sklep.html
wiadomo ze nagrywarka po czasie sie niszczy jesli duzo wypalałes to normalne...
ale sproboj jeszcze z ta plyta czyszczaca ale watpie zeby pomogło :]
Awatar użytkownika
GCN
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 267
Rejestracja: 30 lipca 2008, 18:39

Re: Nagrywarka LG widzi płyty,ale nie nagrywa (wypala)

Post autor: GCN »

Można wgrać tzw. firmware czyli (nowsze) oprogramowanie nagrywarki pobrane ze strony producenta.
Bardzo często pomaga na wiele dolegliwości.
Insomnia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 29 stycznia 2009, 12:12

Re: Nagrywarka LG widzi płyty,ale nie nagrywa (wypala)

Post autor: Insomnia »

Nie oburzaj się Anuśka :hyhy:
Awatar użytkownika
sieno
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 432
Rejestracja: 26 sierpnia 2007, 19:37
Lokalizacja: Jasełko

Re: Nagrywarka LG widzi płyty,ale nie nagrywa (wypala)

Post autor: sieno »

Spróbuj odinstalować sterownik napędu i wgrać go jeszcze raz. W menedżerze urządzeń możesz to zrobić.
Konto usunięte

Re: Nagrywarka LG widzi płyty,ale nie nagrywa (wypala)

Post autor: Konto usunięte »

Anuskaaa18 pisze:ile wynosi optymalny czas nagrywania płyty?
Witaj! ;) jeszcze sobie nie poradziłem z moim fantem,ale chętnie odpowiem na Twoje pytanie,bo jak jeszcze nagrywała,to nagrywała mi 700MB w ok.2,5 minuty a DVD 4,7GB w ok.6/7 minutek i wiem,że to jest prawidłowy czas nagrywania,lecz z czasem im system coraz bardziej potrzebuje formatowania to ten czas się wydłuża,nawet jak i Twój bo do pół h
Pozdrawiam!
sieno pisze:Spróbuj odinstalować sterownik napędu i wgrać go jeszcze raz. W menedżerze urządzeń możesz to zrobić.
Wiem,ale dalej nie pomaga,bo już to zrobiłem,dodam,że formata nawet całego zrobiłem i tam w menedżerze mam dobrze po ustawiane opcje ultra DMA a nie tryb PIO (bo ma tam być właśnie ultra DMA tryb 4),i dalej nic,więc już wiem,że to nie system,a właśnie pewnie coś z laserem w nagrywarce,ale pewnie kupię nową po wypłacie :|
Awatar użytkownika
clashtorny
VIP
VIP
Posty: 597
Rejestracja: 30 sierpnia 2009, 14:17
Lokalizacja: Jasło

Re: Nagrywarka LG widzi płyty,ale nie nagrywa (wypala)

Post autor: clashtorny »

Karpaty-Divicom pisze:Proponuję zacząć od zmiany programu do nagrywania lub przeinstalowania systemu
Nic to nie pomoże sam tez miałem nagrywarkę LG i okazało się że sprzęt się zwyczajne zestarzał, kumplowi pomogło przeczyszczenie lasera od czasu do czasu trzeba go odkurzyć ;] Sam mam trzy nagrywarki starego TEAC'a CD-RW zewnętrzną LG DVD-RW super multi i wewnętrzną LG DVD-RW również super multi co do zewnętrznej mam problem z kompem zbyt wolny :wstyd: jak pod nią.
Awatar użytkownika
GCN
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 267
Rejestracja: 30 lipca 2008, 18:39

Re: Nagrywarka LG widzi płyty,ale nie nagrywa (wypala)

Post autor: GCN »

Według mnie czyszczenie mało pomoże. Pomoże, (ale nie koniecznie) zmiana firmware, czyli oprogramowania nagrywarki, które jest dostępne na stronie producenta wraz z instrukcją. Nawet laik sobie z tym pomoże. Ważny jest tylko prawidłowy wybór modelu nagrywarki.
Awatar użytkownika
GCN
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 267
Rejestracja: 30 lipca 2008, 18:39

Re: Nagrywarka LG widzi płyty,ale nie nagrywa (wypala)

Post autor: GCN »

Nie pomoże ale poradzi. Błąd w druku.
Awatar użytkownika
maciek_11
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 334
Rejestracja: 7 października 2009, 19:56

Re: Nagrywarka LG widzi płyty,ale nie nagrywa (wypala)

Post autor: maciek_11 »

Anuskaaa18 pisze:Jeśli chodzi o awarię to nie pomogę, bo zbytnio się na tym nie znam, ale czytając zaintrygowała mnie jedna kwestia ;) i jeśli można trochę odbiec od tematu to chciałabym zapytać ile wynosi optymalny czas nagrywania płyty? Bo wychodzi na to, że ja również mogę mieć mały problem: mam laptopa Toshiba, system Windows Vista 32 i nagrywarkę MATSHITA DVD-RAM UJ 850-S, do nagrywania używam pakietu Nero 8 i tez nagrywa mi płytę w porywach do 30 min, czasem nawet dłużej.. Jak już wspomniałam nie znam się na tym i myślałam do tej pory, że to normalka, a tu masz! :/
No pol godziny na plyte DVD to zdecydowanie za duzo, juz nie mowiac o CD. Zapewne masz zawalony dysk lub system. Pomysl o formacie.

Optyamlny czas na nagranie DvD to ponizej 10 minut
Anuskaaa18
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: 27 maja 2009, 19:39
Lokalizacja: Trzeci wymiar

Re: Nagrywarka LG widzi płyty,ale nie nagrywa (wypala)

Post autor: Anuskaaa18 »

maciek_11 pisze:No pol godziny na plyte DVD to zdecydowanie za duzo, juz nie mowiac o CD. Zapewne masz zawalony dysk lub system. Pomysl o formacie.Optyamlny czas na nagranie DvD to ponizej 10 minut
Jak na razie zmieniłam program do nagrywania i teraz zajmuje mu to około 20 minut, ale znajomy doradził mi żeby po prostu pozbyc się tej Visty, bo to nie jest dobre oprogramowanie do laptopa. Czekam końca gwarancji i przerzucam się na XP :)
ODPOWIEDZ