ANTYWIRUS

Wszystko co związane z nowymi technologiami, jak również z wszelkiego rodzaju sprzętem elektronicznym
Awatar użytkownika
Slipkas
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 19 grudnia 2009, 22:07

ANTYWIRUS

Post autor: Slipkas »

Mam problem z wyborem antywirusa znacie jakiś dobry na różne syfy i darmowy :/
Awatar użytkownika
kleszczkleszcz
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 290
Rejestracja: 13 grudnia 2009, 21:56
Lokalizacja: Jasło

Re: ANTYWIRUS

Post autor: kleszczkleszcz »

ESET NoD32
kasiuńcia
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 721
Rejestracja: 17 listopada 2008, 08:21

Re: ANTYWIRUS

Post autor: kasiuńcia »

Eset Nod 32 nie jest darmowy. Darmowa jest tylko wersja demo, 30 dniowa.
Awatar użytkownika
PiOtreCk
Ekspert
Ekspert
Posty: 83
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 18:02
Lokalizacja: z podświadomości

Re: ANTYWIRUS

Post autor: PiOtreCk »

Polecam najnowszy Avast w wersji 5.
http://www.avast.com/pl-pl/free-antivirus-download

Korzystam z Avasta juz od paru lat i jestem z niego zadowolony. Jest naprawdę bardzo dobry i darmowy.
yokozuki
Guru
Guru
Posty: 130
Rejestracja: 28 września 2009, 18:58

Re: ANTYWIRUS

Post autor: yokozuki »

Avast to chyba najgorszy wykrywacz wirusów ! ja również polecam noda !
kaPsel
Weteran
Weteran
Posty: 77
Rejestracja: 1 listopada 2008, 19:26
Lokalizacja: Jasło

Re: ANTYWIRUS

Post autor: kaPsel »

Również polecam Noda .A z darmowych? Avira jest dobra.
Awatar użytkownika
PiOtreCk
Ekspert
Ekspert
Posty: 83
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 18:02
Lokalizacja: z podświadomości

Re: ANTYWIRUS

Post autor: PiOtreCk »

yokozuki pisze:Avast to chyba najgorszy wykrywacz wirusów ! ja również polecam noda !
Po czym wnioskujesz że najgorszy?

Może Avast nie jest najlepszy, ale niemal we wszystkich rankingach znajduje się w czołówce.
Kilka linków z rankingami:
http://www.frazpc.pl/b/187705
http://technologie.gazeta.pl/technologi ... rusow.html
http://www.av-comparatives.org/seiten/e ... port17.pdf
yokozuki
Guru
Guru
Posty: 130
Rejestracja: 28 września 2009, 18:58

Re: ANTYWIRUS

Post autor: yokozuki »

Mam kolegę który trochę się zna i tak właśnie powiedział...
Awatar użytkownika
Charlie_P
VIP
VIP
Posty: 979
Rejestracja: 20 października 2009, 17:51
Lokalizacja: ziemia

Re: ANTYWIRUS

Post autor: Charlie_P »

piszecie że ten najlepszy, ten najgorszy itd. nie można tak jednoznacznie powiedzieć. Zależy w jaki sposób używasz komputera, kto z niego korzysta, jaki to komputer, co na nim posiadasz, jak wydajny masz komputer, internet itd. na to składa się bardzo wiele czynników. Dla zwykłych użytkowników, którzy wchodzą tylko na Gadu-Gadu, naszą klasę, jaslo4u. Antywirus jest praktycznie niepotrzebny. A jeśli już chcesz być jednak zabezpieczony to AVAST będzie dobry, chyba że masz słabą szybkość internetu to on jeszcze bardziej Ci go spowolni.
Z bezpłatnych jednym z lepszych jest AVG, avast..przereklamowany.
Jeżeli używasz komputera np. do przelewów bankowych, pracujesz na nim, posiadasz ważne dokumenty itd. toi przydałby się bardziej zaawansowany antywirus, np NOD, Kaspersky, i masa innych. Jednak i tak nie ma IDEALNEGO antywirusa i choćby wydać 1000zł to i tak w 100% nie zabezpieczy komputera. Trzeba poprostu z internetu korzystać z głową. Nie wchodzić na nieznane podejrzane strony, nie klikać w banery na nieznanych stronach, na żadne linki które nam ktoś nieznajomy przesyła drogą mailową lub przez jakiś komunikator itd. nie ściągać plików z niepewnych zródeł, jak np słynny program do ściągania plików mp3 BEARSHARE, tam aż roi się od wirusów.
Jeżeli z rozwagą korzystasz z komputera, to wystarczy, że raz, dwa w miesiącu przeskanujesz komputer skanerem online np NOD-a jest to darmowe. Dla pewności możesz przeskanować tez MKS-em, także online. Są to najpewniejsze skanery, bo takie antywirusy które mamy zainstalowane na komputerze też mogły zostać zaatakowane i zamiast nam służyć...szkodzą.

1 używaj dobrej przeglądarki (NIE EXPLORERA) najbezpieczniejszą na świecie przeglądarką jest E-CAPSULE.
2 korzystaj z internetu z głową, unikaj stron XXX
3 skanuj systematycznie komputer

i nie bedzie potrzebny zaden antywirus który tylko spowalnia pracę komputera i internetu.
Awatar użytkownika
rodnok
Mistrz
Mistrz
Posty: 92
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 13:54

Re: ANTYWIRUS

Post autor: rodnok »

tylko Kaspersky
NoFuckinName
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 65
Rejestracja: 12 stycznia 2010, 20:10

Re: ANTYWIRUS

Post autor: NoFuckinName »

ESET Nod 32 ver 4 cracked,ściąg sobie z rapida i poszukaj klucza z licencją. Avast wykrywa niezarażone pliki jako wirusy więc odpada :rotfl: Kaspersky jest dobry ale bardziej zamula kompa niż nod. Jeśli nie chcesz antyvira to masz bardzo dobrego firewalla Outpost Firewall Pro 2009 też znajdziesz klucz :hyhy: Jak masz jakiś syf na komputerze to polecam combofixa,darmowa aplikacja :hurra:
Awatar użytkownika
maciek_11
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 334
Rejestracja: 7 października 2009, 19:56

Re: ANTYWIRUS

Post autor: maciek_11 »

Zdecydowanie Eset. Co z tego ze avast wykryje Ci tego wirsa jak nic z nim nie zrobi. Dzis przeskanowalem kompa Estem 4.0.417 - znalazl 1 wirusa ktorego od razu wyleczyl
Awatar użytkownika
PrO.
Guru
Guru
Posty: 158
Rejestracja: 19 lipca 2008, 15:55
Lokalizacja: Krajowice/Jasło

Re: ANTYWIRUS

Post autor: PrO. »

AVG
Awatar użytkownika
nikita
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 422
Rejestracja: 10 listopada 2008, 17:31

Re: ANTYWIRUS

Post autor: nikita »

Ja mam ESET nod32 i bardzo sobie go chwalę ;) do tej pory korzystałam z Avasta, Kaspersky - ale rezultaty były średnie.
Dodatkowo na stacjonarnym komputerze, z którego korzysta cała rodzina mam zainstalowany Trojan Remover.
Awatar użytkownika
GCN
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 267
Rejestracja: 30 lipca 2008, 18:39

Re: ANTYWIRUS

Post autor: GCN »

Dobrej odpowiedzi udzielił Charlie_P. Ja osobiście przetestowałem wiele antywirusów i polecam Norton'a.
ODPOWIEDZ