Jaki laptop wybrac??POMOCY

Wszystko co związane z nowymi technologiami, jak również z wszelkiego rodzaju sprzętem elektronicznym
sportowiec
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 20
Rejestracja: 9 kwietnia 2011, 21:13

Jaki laptop wybrac??POMOCY

Post autor: sportowiec »

Witam potrzebuje pomocy w wybraniu laptopa...interesuja mnie 3 firmy: lenovo, toshiba, hp.. prosiłbym bym o opinie jak sprawuja sie wam leptopy z tych firm i ktore polecacie...na oku mam cos takiego..
lenovo....
http://allegro.pl/laptop-ibm-lenovo-v56 ... 39563.html
toshiba
http://allegro.pl/nowy-laptop-toshiba-c ... 72293.html
HP...
http://allegro.pl/laptop-hp-620-2x2-3-2 ... 84012.html
co polecacie?? moze jakies inne propozycje tak do 1400?:) prosze o pomoc
oth
VIP
VIP
Posty: 980
Rejestracja: 14 lipca 2011, 12:36

Re: Jaki laptop wybrac??POMOCY

Post autor: oth »

ja kupiłem Toshibe kilka miesięcy temu za okolo 2300, sprawuje się genialnie, nie przegrzewa się i pracuje tak cicho że czasem nie wiem czy jest włączony

PS. Lenovo też zbiera świetne recenzje, więc chyba wybór jest między Lenovo a Toshibą.
Awatar użytkownika
myosotis
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 312
Rejestracja: 10 listopada 2009, 16:50

Re: Jaki laptop wybrac??POMOCY

Post autor: myosotis »

Od pół roku mam Toshibe i jak na razie nie sprawiała żadnych problemów, także polecam, jest teraz jakas Toshiba na promocji w Media Expert za 1299 :ok:
Anuskaaa18
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: 27 maja 2009, 19:39
Lokalizacja: Trzeci wymiar

Re: Jaki laptop wybrac??POMOCY

Post autor: Anuskaaa18 »

sportowiec pisze:http://allegro.pl/nowy-laptop-toshiba-c ... 72293.html
Bardzo podobną Toshibę dostałam na 18 i mam ją już prawie 3 lata. Wprawdzie bateria jest już do niczego, ale przez te 3 lata on chodzi niemal bez przerwy więc siłą rzeczy.. Polecam tę firmę słynie z niezniszczalności ;)
rabiosa91
Guru
Guru
Posty: 167
Rejestracja: 30 lipca 2011, 12:33

Re: Jaki laptop wybrac??POMOCY

Post autor: rabiosa91 »

2 lata temu kupiłem lenovo za 3499 w vobisie w jaśle ... ten sprzęt jak dla mnie jest niezniszczalny ...
raz nawet upadł mi laptop i niestety zepsuł się dysk (mechanicznie) oddałem na gwarancje a oni naprawli mi to za darmo (trwało to dosłowanie tydzień)
więc polecam lenovo bo nie dość że sprzęt solidny to i serwis mają bardzo dobry !!!
omka
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 28 kwietnia 2009, 13:27
Lokalizacja: tu i tam:)

Re: Jaki laptop wybrac??POMOCY

Post autor: omka »

A ja mam toshibe od półtora roku. Za bardzo zadowolona nie jestem, po miesiącu od zakupu padł dysk. Naprawa w prawdzie była szybka. Ostatnimi czasy komputer zaczyna się przegrzewać, chodź jest czyszczony i mam podkladkę z wiatraczkiem pod nim. Bateria trzyma nawet dobrze.
dziewczynazjasla
Guru
Guru
Posty: 101
Rejestracja: 12 maja 2009, 20:15

Re: Jaki laptop wybrac??POMOCY

Post autor: dziewczynazjasla »

chciała bym się poradzić na temat Toshiba Satellite L635-112, czy watro go kupić , czy jest technicznie dobry. Laptop potrzebny mi jest głownie do przeglądania stron, pracy , oglądania filmów. Link do strony : http://www.ceneo.pl/9151711s z uwagi na to , że kompletnie się na tym nie znam , proszę o pomoc osoby, które się znają na tym:)
oth
VIP
VIP
Posty: 980
Rejestracja: 14 lipca 2011, 12:36

Re: Jaki laptop wybrac??POMOCY

Post autor: oth »

No jest bardzo fajny, mam bardzo podobny Toshiba L650, podobne parametry, bardzo solidne, różnica jest taka że Twój model jest mniejszy o półtora cala. Za tą cenę jest ok, ale za niewiele więcej znajdziesz większy ekran albo przynajmniej ciut nowszy jeśli chcesz zostać przy tych 13.5 calach
dziewczynazjasla
Guru
Guru
Posty: 101
Rejestracja: 12 maja 2009, 20:15

Re: Jaki laptop wybrac??POMOCY

Post autor: dziewczynazjasla »

no właśnie ja chcę 13,3 takie mi się podobają:P średniej wielkości. dziękuję za pomoc :)
oth
VIP
VIP
Posty: 980
Rejestracja: 14 lipca 2011, 12:36

Re: Jaki laptop wybrac??POMOCY

Post autor: oth »

Jeszcze poczytaj o tych Lenovo, sam jestem fanem Toshiby ale z tego co widziałem ludzie bardzo wysoko cenią IBM/Lenovo, także ze względu na troche niższe ceny
Awatar użytkownika
Wojtq
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 491
Rejestracja: 14 grudnia 2009, 23:54

Re: Jaki laptop wybrac??POMOCY

Post autor: Wojtq »

Jeśli chodzi o HP to miałem jednego i nie wytrzymał 1 roku. Padła klawiatura. Był na gwarancji więc oczywiście wymienili. Po paru miesiącach znów padła. Niestety gwarancja się skończyła a naprawa pogwarancyjna zbyt wiele kosztowała więc leży na półce i czeka sam nie wiem na co.
Jeśli chodzi o Toshibę to kiedyś robili dobry sprzęt. Ostatnimi czasy niestety jakość ich produktów się pogorszyła. Siostry Toshiba straciła "wizję" po 1,5 roku użytkowania. Coś z matrycą się działo i serwis tego nie uwzględnił bo niby wina użytkownika (jakim cudem to nie wiem).
Co do Lenovo się nie wypowiadam bo nie widziałem żadnego na oczy. Ale z tego co wiem to robi je IBM więc solidna firma do której nie można się przyczepić.
Ja natomiast po moim HPku kupiłem DELLa z wyższej półki i nie narzekam. Nie wiem jaki próg cenowy Cię interesuje dlatego nie będę polecał konkretnych modeli. Ale co do DELLa to możesz śmiało zaufać. Jedne z najlepszych laptopów. Warto dołożyć parę złotych i mieć pewniaka. I ta gwarancja :) door to door :) coś się spieprzy to dzwonisz i serwis przyjeższa na drugi dzień. Albo naprawiają na miejscu albo zabierają na serwis i przywożą z powrotem do domu :) całkiem fajna opcja xD
Ale wybór pozostawiam Tobie.
oth
VIP
VIP
Posty: 980
Rejestracja: 14 lipca 2011, 12:36

Re: Jaki laptop wybrac??POMOCY

Post autor: oth »

To ciekawe nie pamiętam żebym słyszał o awariach Toshib. Możliwe że faktycznie to była wina użytkownika, albo po prostu pech bo wiadomo że jakiś procent zawsze ulega awarii.
agnieeeska
Weteran
Weteran
Posty: 75
Rejestracja: 17 kwietnia 2009, 15:46

Re: Jaki laptop wybrac??POMOCY

Post autor: agnieeeska »

NIE POLECAM HP!
Awatar użytkownika
Wojtq
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 491
Rejestracja: 14 grudnia 2009, 23:54

Re: Jaki laptop wybrac??POMOCY

Post autor: Wojtq »

Tak jak mówię poprzednie modele Toshiby były rewelacyjne, a dopiero od pewnego czasu zaczynają fuszerkę odstawiać co potwierdził znajomy sprzedający w sklepie komputerowym w Jaśle. Może faktycznie pecha miała siostra z tą matrycą. Uszkodzić jej nie uszkodziła bo laptopa nie wynosiła z pokoju - stał cały czas na biurku. Co nie zmienia faktu że raczej serwis powinien usterkę uwzględnić i usunąć. Za to Toshiba ma u mnie wielki MINUS!!!

Co do wypowiedzi kolegi z początku wątku - Media Expert omijajcie z daleka. To ich hasło - najlepsze marki najniższe ceny to bajeczka. Dla przykładu router TP linka w Adamsie kosztuje 75zł a w Media Expercie 88zł !!! Nie mówię o przebitkach na droższym sprzęcie który sięga kilkuset złotych. Kiedyś gdy mieli promocję a'la sprzedaż taniej o podatek VAT to prawie każdy ich sprzęt który był niby taniej o VAT znalazłem w przeciągu 15 minut taniej w internecie od 100 zł do - UWAGA - 450 zł w przypadku telewizora LCD SONY!!! Ale kto czyta forum i korzysta z internetu to pewno dawno to już wie, a kto tu nie zagląda i nie korzysta z internetu to i tak moje przesłanie do niego nie trafi.
Awatar użytkownika
rjarek
VIP
VIP
Posty: 579
Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 09:18

Re: Jaki laptop wybrac??POMOCY

Post autor: rjarek »

Moja dziewczyna ma Toshibe Satellite: 3 razy był robiony mikrofon a potem pękła matryca na szczęście zarejestrowalismy się na zero problemu i wymienili bezpłatnie. Cięzko wyczuć który jest dobry. Dla mnie zawsze pudło będzie najlepsze.
ODPOWIEDZ