Darmowy internet aero2

Wszystko co związane z nowymi technologiami, jak również z wszelkiego rodzaju sprzętem elektronicznym
kwadratowy_arbuz
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 62
Rejestracja: 4 czerwca 2011, 22:27

Re: Darmowy internet aero2

Post autor: kwadratowy_arbuz »

Ogólnie pod aero jest czasem problem z kompatybilnością modemów. Najlepszym wyborem będzie Huawei E3131 z Play, modem działa świetnie, jest bez sim-locka. Jednak nie wiem jak faktycznie z tym zasiegiem w Jaśle. Jedynym mankamentem jest jego kiepski dashboard, lepiej wgrać coś innego.
Awatar użytkownika
Union
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 211
Rejestracja: 22 stycznia 2009, 21:08

Re: Darmowy internet aero2

Post autor: Union »

Nie wiem jak jest z Aero2 w Jaśle ale jeśli ktoś potrzebuje modem Huawei e3131s-2 Hilink, oryginalny nie z play to mam do sprzedania za 100 zł. Działa z internetem play, plus, t-mobile, orange i z Aero2 w zasięgu którego (jak pech to pech) nie jestem. Wystawiłem na ogłoszeniach.
mariuszk
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 30 listopada 2012, 14:40

Re: Darmowy internet aero2

Post autor: mariuszk »

Chyba przesadzacie, aż takiego problemu nie ma, wszystko działa. Ja mam Huawei e173u-2 i Aero na tym śmiga elegancko. Liczy się też dużo konfiguracja modemu, do łączenia na lapkach proponuję używać TopNetInfo i obowiązkowo wymuszać technologię 3G.
rokiłoś
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 1 grudnia 2012, 11:10

Re: Darmowy internet aero2

Post autor: rokiłoś »

Ja korzystam z aero2 już od kilku miesięcy i nie mam najmniejszego problemu. Trzeba mieć tylko urządzenie które obsługuje hsdpa+ koszt ok.100. najszybszy nie jest ale do maili stron itp. luz daje rade
Awatar użytkownika
baflo
Guru
Guru
Posty: 189
Rejestracja: 13 grudnia 2009, 16:06
Lokalizacja: Jasło

Re: Darmowy internet aero2

Post autor: baflo »

ja korzystam z aero w Jaśle i okolicach, bo często się po okolicach przemieszczam i działa bardzo dobrze, lepiej niż to co oferują sieci komórkowe :serce:
Awatar użytkownika
Wojtq
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 491
Rejestracja: 14 grudnia 2009, 23:54

Re: Darmowy internet aero2

Post autor: Wojtq »

Ja wczoraj dostałem maila że wysłali mi kartę SIM. Pewnie dotrze w poniedziałek to wam napiszę jak to faktycznie śmiga :)
andrzej_ar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 251
Rejestracja: 7 października 2011, 20:41

Re: Darmowy internet aero2

Post autor: andrzej_ar »

hehe ja maila wprawdzie nie dostałem ale jak przed świętami karta przyszła to jedynie z koperty wyciągnąłem... jeszcze nie próbowałem :( heh
sw6
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 22
Rejestracja: 26 lutego 2008, 19:11
Lokalizacja: jasło\rzeszów

Re: Darmowy internet aero2

Post autor: sw6 »

hej
po rekonfiguracji sieci nadal wszystko świetnie działa antena atk 10 +modem play huawei e 3131 dalsze okolice jasła -prawie małopolska :)

http://www.speedtest.pl/test/51758142
pozdrawiam
yorker
VIP
VIP
Posty: 1103
Rejestracja: 14 sierpnia 2006, 14:43
Lokalizacja: Jasło

Re: Darmowy internet aero2

Post autor: yorker »

modem kupiłeś na allegro, czy w innym miejscu?
na allegro widze po 140 zł
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: Darmowy internet aero2

Post autor: antykieckowy »

sw6 pisze:hej
po rekonfiguracji sieci nadal wszystko świetnie działa antena atk 10 +modem play huawei e 3131 dalsze okolice jasła -prawie małopolska :)

http://www.speedtest.pl/test/51758142
pozdrawiam
0,5 mb/s ? :szok:

Szkoda jakichkolwiek pieniędzy na to tracić jeśli to jest maximum.
yorker
VIP
VIP
Posty: 1103
Rejestracja: 14 sierpnia 2006, 14:43
Lokalizacja: Jasło

Re: Darmowy internet aero2

Post autor: yorker »

Tzn. co można zrobić na tym 0,5 mb/s?
Nic nie można?
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: Darmowy internet aero2

Post autor: antykieckowy »

Można np. medytować albo pobawić się też w hipnozę:

Obrazek

Już lepiej wydać te 20-50 zł miesięcznie i mieć przynajmniej 5mb choć z dzisiejszymi promocjami i ofertami to za 50 zł i 10 mb się znajdzie przy którym można już swobodnie i bez stresów korzystać z internetu.
sw6
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 22
Rejestracja: 26 lutego 2008, 19:11
Lokalizacja: jasło\rzeszów

Re: Darmowy internet aero2

Post autor: sw6 »

modem kupisz w salonie play ze starterem
pół mega do przeglądania poczty ,stron ok i na tablecie też fajnie hula
u nas 2 mega kosztuje ponad 50 pln :hyhy:
wiecej o aero2
jdtech.pl
andrzej_ar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 251
Rejestracja: 7 października 2011, 20:41

Re: Darmowy internet aero2

Post autor: andrzej_ar »

zacznijmy od tego że aero2 mówi się że to "internet socjalny". Z założenia to nie ma być ani konkurencja ani zastępowanie normalnych usługodawców.
Cóż, najlepiej żeby to było 100mbit i jeszcze dopłacali chętnym...

Ja traktuję to jako awaryjny dostęp do netu - np. w przypadku awarii mojego ISP.
Prędkość jaką dają w zupełności wystarczy do przeglądania poczty , da się też jakotako przeglądać strony. I do takich zastosowań się nadaje.
Ale nie łudźmy się że będziecie na tym filmy hd ciągnąć...
Awatar użytkownika
Wojtq
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 491
Rejestracja: 14 grudnia 2009, 23:54

Re: Darmowy internet aero2

Post autor: Wojtq »

Wyżej niektórzy piszą 0,5Mb/s co to jest? Co z tym można zrobić? Kurde no szkoda że jeszcze parę lat temu jeśli większość z was miała internet to właśnie owe 512kb/s to był wypas. Ale człowiek łatwo się do wygód przyzwyczaja i szybko zapomina jak to dawniej bywało.
Poza tym Aero2 jest internetem bezpłatnym i z założenia MOBILNYM. Porównując ofertę u operatorów komórkowych to z prędkością szału nie ma, ALE! - nie płacisz za transfer! I na przykład takie 1GB muzyki ściągasz dłużej ale 100% bezpłatnie. Jeśli chcesz sobie ściągnąć 2GB - proszę bardzo. Problemu nie widzę. A jeśli masz podpisaną umowę z Plusem na 1GB transferu to za kolejne GB już się powiem delikatnie - słono płaci.
Ja tam nikogo nie będę namawiał bo nic z tego nie mam. Chcesz to sobie zamów człowieku a nie ględź i nie narzekaj. Nie chcesz - nikt Cię bił nie będzie. Ktoś zapytał jak to śmiga i oczekuje zapewne odpowiedzi. Jak tylko odbiorę kartę to na pewno jej udzielę.
Pozdrawiam użytkowników Aero2. Jak za darmo to czemu nie wziąć, prawda? :)
ODPOWIEDZ