Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z samochodu?

Wszystko dla miłośników jedno- i wielo-śladów

Moderatorzy: paul_proteus, President

sing
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Re: Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z samochodu?

Post autor: sing » 4 marca 2015, 12:30

Co do rady z octem, to akurat tego zapachu bym nie zniósł.

Awatar użytkownika
Syndrom
Debiutant
Debiutant

Post autor: Syndrom » 4 marca 2015, 13:03

Jak na razie najskuteczniejszy sposób to OZONOWANIE. Próbowałem wielu ale tylko ten zabieg skutecznie pozbawił zapachu dymu tytoniowego i wielu innych. W samochodzie pachnie teraz świerzością. Polecam !!!

borsuk 1.8
VIP
VIP

Post autor: borsuk 1.8 » 4 marca 2015, 14:18

Syndrom pisze:Jak na razie najskuteczniejszy sposób to OZONOWANIE. Próbowałem wielu ale tylko ten zabieg skutecznie pozbawił zapachu dymu tytoniowego i wielu innych. W samochodzie pachnie teraz świerzością. Polecam !!!
Jaki jest tego koszt

łodyniec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: łodyniec » 4 marca 2015, 18:42

Za każdym razem na myjni tak rób i nie będzie waliło kupom i starymi ludźmi .

https://www.youtube.com/watch?v=g53T6yoynBA

borsuk 1.8
VIP
VIP

Post autor: borsuk 1.8 » 4 marca 2015, 19:34

Zapytaj cartecha tylko żebyś się nie zdziwił jak Ci auto każe zmienić

mechanik
Początkujący
Początkujący

Post autor: mechanik » 8 maja 2015, 09:46

Najlepszy sposób na usuniecie nieprzyjemnego zapachu w samochodzie jest nie wozić teściowej. A tak poważnie to kup węgiel drzewny i otwórz opakowanie w środku, zamknij samochód i na drugi dzień węgiel wchłonie wszystkie zapachy i problem z głowy . Wyrzuć potem węgiel nie zapomnij.

wilhelm
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: wilhelm » 8 maja 2015, 11:46

Wypranie tapicerki u mnie sie sprawdzilo, fajnie pachnie, taka nowoscia. Niestety dym z papierosow jest ciezki do usuniecia, nie nawidze jak ktos pali u mnie to znaczy ja juz nie pozwalam bo wiem co to za problem a i przy sprzedazy auta pozniej klopot bo kazdy wyczuje. Ja kupilem i smierdzialo strasznie pozniej zalowalem troche ale dalem do porzadnego czyszczenia i jest juz ok.

Awatar użytkownika
Magnez
Początkujący
Początkujący

Post autor: Magnez » 12 maja 2015, 07:55

Ja po renowacji mojej Zastawki środek kilka krotnie ozonowałem. Efekt został osiągnięty więc z czystym sumieniem mogę polecić.

x_n
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: x_n » 13 maja 2015, 06:41

mechanik pisze:Najlepszy sposób na usuniecie nieprzyjemnego zapachu w samochodzie jest nie wozić teściowej.
Hee, dobre. Czarny humor o poranku. To mi się podoba :)

Zapach dymu tytoniowego rzeczywiście trudno się pozbyć. Mój szef pali w aucie. Wystarczy wsiąść do niego na 30 min i ubranie przechodzi smrodkiem tytoniowym. Blee. Nie lubię nim jeździć. Pranie tapicerki + wietrzenie (musi być robione podczas słonecznej pogody) powinno pomóc. Najlepiej oddać do gościa który zajmuje się takimi rzeczami, nie robić tego samemu - do tego potrzebny jest profesjonalny sprzęt. Zainwestuj też w jakiś wydajny zapach np https://www.motointegrator.pl/produkty/ ... zeniewklad

szdzisaw
Debiutant
Debiutant
Kontakt:

Post autor: szdzisaw » 22 maja 2015, 16:31

Ja polecam po prostu wysypać kawę i trzymać gdzieś w samochodzie.

tatar
Guru
Guru

Post autor: tatar » 24 września 2015, 08:49

Miałem jakiś czas temu podobny problem bo kupiłem auto.Co się okazało to poprzedni właściciel lubił palić papierosy w samochodzie. Powiem Wam,że miałem niemały problem z wywabieniem tego wszystkiego. Skuteczne okazało sie ozonowanie. Orientowałem się w warsztacie to nie jest to takie tanie ale można kupić sobie maszynę do ozonowania i samemu sobie wstawiać do samochodu. KOnieczne również okazało się wypranie tapicerki.
Zerknijcie sobie tutaj: http://www.motocorner.pl/nieprzyjemny-z ... o-zapachu/ - na stronie równeiż znajduje się dobry artykuł o tym jak usunąc taki nieprzyjemny zapach z samochodu.

furman
Guru
Guru

Post autor: furman » 24 września 2015, 08:50

tatar pisze:Miałem jakiś czas temu podobny problem bo kupiłem auto.Co się okazało to poprzedni właściciel lubił palić papierosy w samochodzie. Powiem Wam,że miałem niemały problem z wywabieniem tego wszystkiego. Skuteczne okazało sie ozonowanie. Orientowałem się w warsztacie to nie jest to takie tanie ale można kupić sobie maszynę do ozonowania i samemu sobie wstawiać do samochodu. KOnieczne również okazało się wypranie tapicerki.
Zerknijcie sobie tutaj: http://www.motocorner.pl/nieprzyjemny-z ... o-zapachu/ - na stronie równeiż znajduje się dobry artykuł o tym jak usunąc taki nieprzyjemny zapach z samochodu.

Dobra opcja. Ja po poprzednim właścicielu musiałem wyprać porządnie tapicerkę.

Awatar użytkownika
alibabka23
Początkujący
Początkujący

Post autor: alibabka23 » 26 września 2015, 02:48

alibabka23 pisze:
alibabka23 pisze:
erosek pisze:Trochę zaniedbałem samochód. Jest w nim teraz nieprzyjemny zapach (tytoń połączony z takim specyficznym smrodkiem). Jak się tego teraz pozbyć? Odświeżacze powietrza, na niewiele się zdają. Czy mycie tapicerki pomoże?
Taki zabieg możesz wykonać w PerfectClimie
W serwisie można też nabić nowe chłodziwo HFO1234yf, jeśli ktoś by potrzebował.

toy52
Początkujący
Początkujący

Post autor: toy52 » 6 października 2015, 15:29

Wywietrz go albo znajdź źródło.

Queash
Debiutant
Debiutant

Post autor: Queash » 25 lipca 2019, 13:01

Na pewno dobrym rozwiązaniem będzie właśnie ozonowanie. Nie jestem pewien gdzie możesz taką usługę wykonać, ale ostatnio ozonowanie u mnie w biurze wykonywała firma Airozone. Może zajmują sie oni także takim ozonowaniem jakiego Ty potrzebujesz. Polecam Ci się po prostu do nich odezwać. Nic Cię to nie kosztuje przecież, a możesz tylko zyskać :)

ODPOWIEDZ