Opony zimowe bieżnikowane

Wszystko dla miłośników jedno- i wielo-śladów
domel87
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 64
Rejestracja: 26 listopada 2012, 18:16

Opony zimowe bieżnikowane

Post autor: domel87 »

Gdzie polecacie i jakiej firmy kupić opony bieżnikowane do samochodu osobowego ?
Awatar użytkownika
dawideqq
Guru
Guru
Posty: 182
Rejestracja: 31 maja 2010, 15:48
Lokalizacja: ŚRÓ

Re: Opony zimowe bieżnikowane

Post autor: dawideqq »

Ja kiedyś kupowałem na Jagiełły od razu założyli mi na koła i do samochdu. Firma chyba Bargum ok 100 zł za sztuke i jestem z nich zadowolony
Awatar użytkownika
1sysko1
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 28
Rejestracja: 13 listopada 2012, 21:38

Re: Opony zimowe bieżnikowane

Post autor: 1sysko1 »

Nie Bargum tylko Targum. Opony bieżnikowane w Mielcu, cena faktycznie 100 zeta z założeniem i wyważeniem była jakieś 4 lata w stecz, aktualny cennik : http://www.targum.com.pl/cennik_zima.pdf. Jakościowo całkiem, całkiem kawał miękkiego mięcha wydzierają śnieg spod kół, ruszanie pod górkę z miejsca bez problemu, może nieco głośne na ancwalcie, ale wystarczy podgłosić cd i po problemie :super: .
Zbliża się już czwarta zima i spokojnie jeszcze ze cztery oblecą :hyhy:
Za taką kaskę warte polecenia :ok:
jammo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 27 czerwca 2011, 14:54

Re: Opony zimowe bieżnikowane

Post autor: jammo »

witam, szepnę coś od siebie jako że użytkuję opony bieżnikowane oczywiście zimowe, w 2 samochodach tj. córki już 2 zimy a swoje kupiłem w poprzednim roku .Ja kupiłem opony 15" z PROFILU N.Sącz z 3 letnią gwarancją .Jak na razie jestem zadowolony i nie widzę wielkich różnic z nowymi ,natomiast używki biją na głowę, poza tym na autostradzie do Krakowa ,nie zauważyłem zwiększonego nadmiernego hałasu.Też miałem dylemat co kupić, używki czy bieżnikowane, bo nie robię dużo kilometrów i nowe się nie opłacają, ponieważ prędzej się zestarzeją niż zużyją .Przy poprzednich nowych, minęło ponad 10 lat zanim się zjechały , ale ich jakość była już słaba, były zbyt twardawe, długo szukałem, pytałem i oczywiście czytałem różne opinie na temat opon i firm które je robią , aż w końcu kupiłem bieżnikowane z profilu i nie żałuję.Co do cen to okazało się w tamtym roku ,że w Jaśle te opony były o 30 zł droższe na szt niż w Borku koło Sędziszowa.Z tego co wiem teraz chyba mają po 105 zł i 30 zł przesyłka , chyba że jadą tu w okolice Gorlic i Jasła z oponami to podwiozą za 20zł tak jak mnie.
jammo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 27 czerwca 2011, 14:54

Re: Opony zimowe bieżnikowane

Post autor: jammo »

oki :P , ja to wiem, też to przerabiałem, bo miałem nowe zimówki z autem od nowości . Problem w tym, że tak jak wcześniej pisałem , opcja ta jest dla kierowców robiących dużo kilometrów ,i potrafiących zjezdzić opony za 5 sezonów, co w zimie jest szczególnie ciężkie ( mała ścieralność) , praktycznie opona zimowa powinna być użytkowana max 7 lat, i tak to już jest za długo , bo guma jest już twarda. Ja robię rocznie teraz może z 6-8 tyś km, a na zimę z tego przypadnie 2 000 km, więc doszedłem do wniosku , że bezsensowny byłby zakup nowych. :)
Hermann
Guru
Guru
Posty: 118
Rejestracja: 24 stycznia 2011, 12:59

Re: Opony zimowe bieżnikowane

Post autor: Hermann »

jammo pisze:oki :P , ja to wiem, też to przerabiałem, bo miałem nowe zimówki z autem od nowości . Problem w tym, że tak jak wcześniej pisałem , opcja ta jest dla kierowców robiących dużo kilometrów ,i potrafiących zjezdzić opony za 5 sezonów, co w zimie jest szczególnie ciężkie ( mała ścieralność) , praktycznie opona zimowa powinna być użytkowana max 7 lat, i tak to już jest za długo , bo guma jest już twarda. Ja robię rocznie teraz może z 6-8 tyś km, a na zimę z tego przypadnie 2 000 km, więc doszedłem do wniosku , że bezsensowny byłby zakup nowych. :)
I tutaj wszystko było by oki, gdyby kupujący oponę bieżnikowaną otrzymywał informacje : jaki jest producent i z jakiego roku jest >podstawa opony bieżnikowanej<...... Co z tego że bieżnik opony jest nadlany np. w 2014 i pochodzi z wzoru z opony markowej, gdy podstawa jest np. z 2003 r????? Jadąc na oponie bieżnikowanej zimowej, na moje szczęście, na drodze gdzie był mały ruch, teren zabudowany ,lewa przednia pękła na obrzeżu wzdłuż felgi,zarzuciło mnie do osi, kołpak odpadł i poleciał daleko... Ale na moje i innych szczęście nic nikomu się nie stało, ale przy dużej prędkości ( nie mówię o autostradzie, czy expresówce ale np. poza zabudowanym???)
Od tego czasu wyleczyłem się z używek... Do czasu informacji na oponie, jakiej marki i z jakiego roku jest >DAWCA<
jammo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 27 czerwca 2011, 14:54

Re: Opony zimowe bieżnikowane

Post autor: jammo »

W tym kolego nie ma reguły, zdarza się , że i nowa opona strzeli . Jest parę firm teraz które zajmują się regeneracją opon i jakość tych opon też jest zróżnicowana, zależy kto je wykonywał. Z tego co słyszałem to w firmie oponiarskiej PROFIL N. Sącz , każdy karkas użyty do produkcji przechodzi badanie i prześwietlenie, oraz wprowadzone są ograniczenie wieku dla opony,powyżej którego nie mogą być użyte do ponownej regeneracji.Duża część produkcji tych opon bieżnikowanych idzie do Niemiec , więc chyba muszą one spełniać jakieś odpowiednie normy.Ten temat to jest rzeka, wiele osób wydaje opinie typu , " a mój znajomy mówił " choć nigdy nie mieli styczności z oponami bieżnikowanymi, oczywiście w tych nowych technologiach , nie te bieżnikowania jak 30 lat temu, tak jak robił nawet gość w Jaśle, które biły jak wibrator do pustaków.Piszę z własnego doświadczenia , bo sam używam od roku a córka 2 sezony i jak na razie mogę polecać , oczywiście zaznaczyłem wcześniej że biorę pod uwagę opony zimowe , na lato też bym się chyba nie zdecydował, pozdrawiam.
ODPOWIEDZ